• Ogłoszenie:

Problem z hamachi i nie tylko.

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z hamachi i nie tylko.

Postprzez piwlac 20 Cze 2011, 02:52

reklama
Witam! Mam 2 komputery, polaczone kablem sieciowym. Na jednym z nich jest Neostrada, ktora jest udostepniona na drugi komputer. Moj problem przedstawia się następująco- w hamachi mam tunel pośredni(miedzy tymi komputerami), przy czym do innych osób mam połączenie bezproblemowe. Co muszę zrobić? (Oba kompy mają Win 7) Dodam również, że w innych programach tego typu mam podobny problem. Domyślam się, że to może mieć związek z portami, ale moje próby skończyły się fiaskiem Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za szybką odpowiedź
piwlac
~user
 
Posty: 106
Dołączenie: 22 Gru 2007, 14:40



Problem z hamachi i nie tylko.

Postprzez sebeks 21 Cze 2011, 16:22

kabel sieciowy oczywiście jest zkrosowany i wszystko dobrze masz skonfigurowane?
pinguj kompy za pomocą ping i IP które skonfigurowales. Do innych osób masz połaczenie bezproblemowe ale z kompa który udostępnia neostrade czy z kompa który ciągnie internet ?
sebeks
~user
 
Posty: 78
Dołączenie: 30 Wrz 2005, 22:43



Problem z hamachi i nie tylko.

Postprzez piwlac 21 Cze 2011, 21:04

Tak - kabel skrosowany- wszystko dobrze skonfigurowane- internet na obu kompach działa, udostępnianie plików również. W hamachi możemy się połączyć, jednak są b. wysokie pingi.
Pingi przy normalnym połączeniu lokalnym są normalne(<1ms),jednak przy hamachi jest ok 300ms, podczas gdy z obu komputerów, ping do inncy członków sieci hamachi wynosi ok. 70ms.
piwlac
~user
 
Posty: 106
Dołączenie: 22 Gru 2007, 14:40




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości