• Ogłoszenie:

Jak podzielić internet? mam modem i router

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 06 Paź 2010, 17:45

reklama
Jak w temacie - chcę podzielić Internet, żeby był zarówno na komputerze stacjonarnym (Win XP) i laptopie (WIn Vista). (Teraz Internet przez modem jest tylko w stacjonarnym, stacjonarny jest podł. do modemu:p)

# Mam router SpeedTouch 546i, (z wejściem DSL, tak na nim pisze) - tył routera,
# Mam także modem, SpeedTouch 330, podlaczony pod USB w komputerze stacjonarnym - To mój modem, biały kabel ma wtyczkę jak kabel tel., czarnego kabla się nie odpina, na drugim końcu ma wejście USB, które wpinam do komputera (czarny kabel z tyłu komputera)

Zakupiłem 2 kable UTP, z wtyczkami RJ45 (kazdy z kabli po obu stronach je ma). Wzialem jeden kabel, wpialem go do routera w wejscie nr 1, druga koncowke w karte sieciowa komputera. Wzialem drugi kabel, wpialem go w wejscie nr 2 routera, drugi koniec podlaczylem do laptopa. Ustawilem sobie tak jak na tym screenie, (http://img824.imageshack.us/img824/2977/konflan.jpg) i wypialem kabel tel z modemu, wpialem go do routera. Jednak kiedy chce przejsc do konf. routera (otworzyc strone 192.168.1.254, czyli http://speedtouch.lan ), nic mi sie nie wyswietla, jest tylko "Błąd". Ikonka połaczenia (2 komputerki) świecą się, jakbym mial pol. z Internetem, a jednak go nie mam. Co robic?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez jarski185 06 Paź 2010, 23:54

Daj wynik ipconfig/all
ps. trzeba wpisac w wierszu polecen
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 08 Paź 2010, 09:58

Ok, (komputer "stoi" na siostrę, dlatego jako nazwa usera jest tam "Kasiula" :p).

Pierwszy screen to jest jak wyjmę kabel tel. z modemu, i podłączę do routera - połączenie "świeci się" (ta ikonka 2 komputerów na pasku), ale nie można wejść na żadną stronę, nic się nie otwiera:
http://img412.imageshack.us/img412/1504/beztytuufzt.png

Drugi screen, to jak działam "normalnie", czyli jak kabel tel. jest wpiety do modemu:
http://img37.imageshack.us/img37/8618/26829232.png

Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez jarski185 08 Paź 2010, 23:38

Pozdrawiamy zatem serdecznie siostrzyczke. Robimy pierwsza kombinacje podlaczeniowa i....
placebo napisał(a):Jednak kiedy chce przejsc do konf. routera

dostepna jest pod 192.168.1.1
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 09 Paź 2010, 16:09

Ok, zrobiłem tak: jeden kabel sieciowy, jedna koncowke, podlaczylem do routera, druga koncowke do karty sieciowej
w moim komputerze. Drugi kabel sieciowy tez wpialem do routera, druga jego koncowke do laptopa (ale laptopa jeszcze
nie ruszalem, nie wlaczalem, itd - nic z nim nie robilem). Wypialem kabel tel. od modemu, wpialem go do routera
do tego wejscia ozn. DSL. No i niby gitara, bo sie swieci ta iknoa 2 komputerow, ale jak wejde pod adres, ktory podales,
192.168.1.1, to otrzymuje okienko logowania. Podaje dane, takie jak do modemu mi dali (nazwa_usera@net24.com.pl),
i swoje haslo.(Screen: http://img221.imageshack.us/img221/4622/78135683.png ) No i wteey pojawia mi sie cos takiego : http://img301.imageshack.us/img301/9875/38615200.png. (A Internetu jak nie bylo, tak nie ma) :/

Czy znow cos pokrecilem?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez Mike 09 Paź 2010, 18:18

placebo napisał(a):No i niby gitara, bo sie swieci ta iknoa 2 komputerow, ale jak wejde pod adres, ktory podales,
192.168.1.1, to otrzymuje okienko logowania.

W tym momencie jako login (username) wpisujesz: Administrator
W polu hasła nie wpisujesz nic. Po kliknięciu OK powinieneś wejść do panelu administracyjnego. Dopiero tam w konfiguracji wprowadzasz login i hasło, które dostałeś od dostawcy internetu, czyli:
jarski185 napisał(a):nazwa_usera@net24.com.pl i hasło


To wszystko napisane jest w instrukcji dołączonej do routera - szkoda, że do niej nie zajrzałeś.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 09 Paź 2010, 19:57

Nie wiem dlaczego, ale po wpisaniu tak jak mówiłeś "Administrator", i zostawieniu pustego hasła, systuacja jest taka sama jak wcześniej .... (W obu sytuacjach sprawdzałem, jak wepnę kabel te. do routera z modemu, i jak kabel tel. jest w modemie, a router jest tylko włączony) :(
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez Mike 09 Paź 2010, 22:38

Zresetuj router di ustawień fabrycznych:
1. Router podłączony do prądu
2. Wciśnij przycisk reset i trzymaj go wciśniętego ok 10 sekund aż dioda power zapali się na czerwono
Image
3. Zaczekaj chwilę aż router załaduje się

Jak to zrobisz, to w wierszu poleceń wpisz (oczywiście skrętka wpięta do karty sieciowej i do portu nr 1 na routerze poza tym wepnij przewód od modemu do portu WAN na routerze):
Kod: Zaznacz wszystko
ipconfig/all

W wyniku powyższego polecenia przy karcie sieciowej Nvidia zobaczysz adres bramy domyślnej. Ten adres wpisz w pasku adresowym przeglądarki. Jako login wpisz Administrator, natomiast w miejscu hasła nie wpisuj nic. Jeżeli nie zalogujesz się do konfiguracji routera, to weź do ręki instrukcję od routera i znajdź tam jaki jest domyślny login oraz hasło

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 11 Paź 2010, 10:10

@Mike013: jesteś wielki ! :) Udało się :D Zrobiłem tak, jak mówiłeś, i teraz piszę na forum, będąc podłaczonym przez router ;) Jest tylko jeszcze jeden problem - jak wyłączę komputer (i router), wszystkie ustawienia/operacje muszę przeprowadzać na nowo. Czy jest na to jakiś sposób? Bo w instrukcji nie doczytałem się :( I jeszcze jedno pytanie - jak teraz mi działa Internet "przez router", na stacjonarnym, to wystarczy, że wepnę kabel UTP do laptopa i będzie ok? Czy tam też coś muszę ustawić? Sorry, pewnie dla Was to jest banalne, ale ja się na tym poprostu nie znam ;) Jeszcze raz wielkie dzięki !

A to dowód na to, że się udało ;) i moje ustawienia: http://img819.imageshack.us/img819/6767/50547739.png

Aaa, ten router jest od wujka, on ma go z Norwegii (jakieś starocie, ale grunt, że działa :D), ale to chyba w niczym nie przeszkadza?

I jeszcze coś, juz chyba ostatnie ;) Jak to jest z bezpieczeństwem takigo połączenia? Czy muszę zrobić coś specjalnego (np. w ustawieniach routera), abym był w miarę "bezpieczny"? Mam antywirus i firewall, do tej pory nawet całkiem dobrze się to sprawdzało :)
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez Mike 11 Paź 2010, 11:06

placebo napisał(a):jak wyłączę komputer (i router), wszystkie ustawienia/operacje muszę przeprowadzać na nowo.

O jakich ustawieniach mówisz?

placebo napisał(a):jak teraz mi działa Internet "przez router", na stacjonarnym, to wystarczy, że wepnę kabel UTP do laptopa i będzie ok?

Tak, router powinien sam przypisać adres karcie sieciowej w laptopie.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 11 Paź 2010, 11:27

Ok, z laptopem poszło rzeczywiście łatwo, wpiąłem UTP i działa :)

Mam na myśli ustawienia routera, tą konfigurację, którą przeprowadzam przez stronę, (np. czekam,aż ikonki się zaswiecą, potem Start/Uruchom/cmd ipconfig/all, biorę adr. tej bramy domyślnej, wchodzę na stronkę jako Admin, muszę zaznaczyć System Configuration Web Browsing Interception: na Enabled, wejść w System Configuration/Pick a task.../Set Up/ pojawia się Wizard z konfiguracją). Jeśli tego nie zrobię, nie mam Internetu. Czy można to jakoś zapisać "na stałe"?

Router mam wpięty do listwy, ale chyba powienienem go wpiąć go gniazdka? Jeśli dobrze rozumiem, to wtedy wystarczy, jeśli włączę router (bez podł. komputera) i na lapopie też się "pojawi" Internet?

Aha, jeszcze coś zauważyłem - na stacjonarnym, tam gdzie jest wpięty router, strony trochę wolniej mi się otwierają ... Czego może to być przyczyna? Mam Internet 2MB, nic specjalnego, ale do tej pory było ok.?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez jarski185 11 Paź 2010, 11:45

A na koniec wizarda nie masz czegos w stylu save settings? Przejrzyj ewentualnie panel i spróbuj to zapisać.
placebo napisał(a):Router mam wpięty do listwy, ale chyba powienienem go wpiąć go gniazdka?

Dużego znaczenia nie ma-ewentualnie jeśli go przepinasz ciągle z kontaktu do listwy to dlatego Ci się te ustawienia kasują.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez floyd5 11 Paź 2010, 13:04

jarski185 napisał(a):Dużego znaczenia nie ma-ewentualnie jeśli go przepinasz ciągle z kontaktu do listwy to dlatego Ci się te ustawienia kasują.


Myślę, że dzieje się tak, bo placebo, wyłącza listwę. Jeżeli router będzie stale podłączony do prądu to powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 12 Paź 2010, 20:53

Nie odłączałem routera z listwy, nie przepinałem go :) Jednak, teraz wszystko jest ok. Zapisałem konfigurację na routerze, i wszystko pięknie działa :) Teraz i sisotra, i ja możemy korzystać z Internetu, dzięki Wam, nie wiem, jak mogę się odwdzięczyć :) Długo szukałem pomocy, ale dopiero Wy mi pomogliście :P Wystarczy, że wepnę router go gniazka, i wszystko będzie ok - nie bedę musiał włączac listwy i dopiero potem routera, jak robię to teraz. W razie problemów - napiszę jeszcze :) Dzięki wielkie, bez Was bym sobie nie poradził ;) Dzięki, dzięki, dzięki !!! :D A co do szybkości połączenia - czy to przez to, że Internet jest "rozdzielony", dlatego jest wolniejszy? Bo w koncu ruch odbywa sie po tym samym laczy, wiec wydaje mi sie, ze to o to chodzi ... <hmmm>
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez jarski185 12 Paź 2010, 21:03

placebo napisał(a):Bo w koncu ruch odbywa sie po tym samym laczy, wiec wydaje mi sie, ze to o to chodzi ... <hmmm>

Dobrze kombinujesz Sherlocku;)
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez placebo 27 Paź 2012, 16:09

Coś niedobrego dzieje się z moim routerem (tym z tematu, SpeedTouch 546i) do tej pory dzięki Waszej pomocy udało mi się go skonfigurować i działał sprawnie. Internet jest mi i siostrze niezbędny praktycznie dzień w dzień do pracy.

Jednak od jakiegoś czasu (nic nie robiliśmy z routerem) nie chce się łączyć z Internetem, a jak już się połączy po b. długim czasie, to prawie co chwila połączenie się zrywa :/ Co to może być, jak to naprawić? Czy reset routera (jak pisaliście w tym temacie) pomoże? Nie bardzo mnie stać na nowy (ceny od 100 wzwyż ;/) a takiewgo jak mam nawet na allegro nie ma żeby kupić :(
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Jak podzielić internet? mam modem i router

Postprzez jarski185 21 Lis 2012, 23:03

Na początek zresetuj dziada a jak nie pomoże podłącz jakiś inny modem i zobacz dla testu czy na nim Ci nie rozłącza? Poza tym sprawdź sygnalizację diód na urządzeni w chwili rozłączenia.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości