• Ogłoszenie:

Darmowy internet wi-fi - czy antena pomoże?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Darmowy internet wi-fi - czy antena pomoże?

Postprzez kapik66 17 Wrz 2010, 11:32

reklama
witam. Otóż w Przasnyszu uruchomiono niedawno bezprzewodowy internet wi-fi. Niestety, mieszkam 4km w linii prostej od najblizszego nadajnika i nie dochodzi do mnie zasięg. Jednak na forum miasta ktos napisał

Widać,wielu z Was nie bardzo wie na czym polega tego typu sieć. Jak zwykle każdy umie napisać parę gorzkich słów. Ta sieć miejska działa doskonale. Sam z niej korzystam, zainwestowałem pare złotych i mam super szybkie łącze o którym mogłem pomarzyć. Z tego co wiem to korzystają z niej nawet ludzie mieszkający do 5 km od Przasnysza. Nie wystarczy otworzyć laptopa i mieć połączenie. Laptopy wyposażone są w karty wifi o bardzo słabych antenkach przystosowanych do odbioru sieci do max 100m przy naprawdę dobrym sprzęcie. Nic nie stoi na przeszkodzie kupić nawet kartę wifi z możliwością podłączenia antenki zewnętrznej o wartości od 5 dbi w górę, koszt to około 30-40 zł za tą antenę. Poza tym sieć nadaje w 3 standardach a nie jednym (a,b,g). Na stronie UM macie rodzaje anten i pełen opis korzystania. Dla nie wtajemniczonych link : http://www.przasnysz.um.gov.pl/asp/pl_start.asp?typ=13⊂=117&subsub=169&menu=187&strona=1" target="_blank">http://www.przasnysz.um.gov.pl/asp/pl_start.asp?typ=13⊂=117&subsub=169&menu=187&strona=1


i właśnie moje pytanie brzmi: czy jest sens inwestować w antenę i kartę (bo internet chce do stacjonarnego), czy przy takiej odległości antena nie wiele pomoże?
kapik66
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 27 Sie 2010, 15:42



Darmowy internet wi-fi - czy antena pomoże?

Postprzez Hellfire 17 Wrz 2010, 16:34

Dobra karta Wi-Fi (około 70zł) + Yagi 19dBi (około 80zł) i powinno się to sprawdzić, choć to też zależy co jest po drodze do tego nadajnika. Jeśli widać go z Twojego domu, powinno złapać. Ewentualnie jeśli chcesz mieć jeszcze domowe Wi-Fi, to trzeba kupić Access Point dwuradiowy (Ovislink G.DUO - około 200zł).
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Darmowy internet wi-fi - czy antena pomoże?

Postprzez kapik66 18 Wrz 2010, 10:35

Mam teraz u siebie internet radiowy z matcomu i chyba mam taka antenę na dachu. Czy wystarczy tylko przestawic antenę na nadajnik Wi-Fi i będzie łapał?
kapik66
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 27 Sie 2010, 15:42



Darmowy internet wi-fi - czy antena pomoże?

Postprzez Hellfire 19 Wrz 2010, 23:15

Trzeba to sprawdzić. Tak jak powiedziałem, jeśli widać nadajnik to powinno łapać.
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Darmowy internet wi-fi - czy antena pomoże?

Postprzez maja11446 21 Wrz 2010, 10:41

Witam! Czy ktoś mi może pomóc w sprawie sieci tu wifi i chodzi o nadajnik ze szpitala. Mam pełen zasięg a i tak nie mogę korzystać bo nie chodzi internet. Byłem już u tego informatyka ale tam pomocy się nie można doprosić. Jest chyba tylko od picia kawy i do brania pieniędzy za darmo. Czy ktoś pomoże mi w tej sprawie?
maja11446
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 21 Wrz 2010, 10:34




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości