• Ogłoszenie:

Paradoksalny problem z lagami w grach.

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Paradoksalny problem z lagami w grach.

Postprzez raiylo 04 Cze 2010, 22:24

reklama
Hej. Długo mnie nie było bo sesja się zbliża no i zmiana dostawcy internetu się dokonała w między czasie.
Ale do rzeczy...

Od czasu do czasu lubię pograć w gry typu Teeworlds, Battlefield BC2 i Heroes. Przed zmianą dostawcy internetu korzystałem z radiówki 2mb download i 1mb upload u lokalnego providera. Gry choć z bardzo małymi problemami były grywalne i miałem niezwykłą frajdę gdy spędzałem przy nich kolejne godziny.

Po namowach wielu osób zamieniłem radiówke na innego lokalnego dostawce oferującego zdecydowanie lepsze warunki umowy niż dotychczasowy. 4mb w dzien, 6mb w nocy, upload 2mb (od miesiaca w nocy smiga ponad 10mb :o). Wydawałoby się że to dobra zamiana tymbardziej, że cenowo jestem złotówki do przodu.

Jak się okazuje przeglądanie stron i pobieranie plików wygląda teraz przy radiówce znakomicie, na serio nie mogę narzekać. Natomiast w grach nie jest już tak pięknie. Jestem rozdrażniony i zdziwiony tym paradoksem... łącze wydawałoby się 2x lepsze a w grach bardzo często występują lagi w takiej mierze utrudniające gre że pozostaje mi cenzura!ąć ręką w ściane i wyłączyć pc.
Czyżby przysłowie zamienił stryjek siekierke na kijek się sprawdziło ?
Czym to może być spowodowane ?
Czy mogę coś z tym zrobić ?
Podpowiedzcie coś rozsądnego. Aktualny dostawca to AkashaNet dla miasta Krasnystaw i okolic. Wcześniejszy to Marcom, teraz Marwek.
Awatar użytkownika
raiylo
 
Posty: 436
Dołączenie: 11 Sie 2007, 14:37
Pochwały: 38



Paradoksalny problem z lagami w grach.

Postprzez Haczyk 05 Cze 2010, 14:42

Kod: Zaznacz wszystko
ping wp.pl
ping [serwer_gry]


porównaj wartości - moze coś tu bedzie juz widoczne
sprawdz serwery dns - moze coś z nimi nie tak ( ale skoro stornki smiagaja to chyba jest oki )
ewentualnie mozesz sprobowac triku w windowsie z uwolnieniem zarezerowanego pasma
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Paradoksalny problem z lagami w grach.

Postprzez raiylo 05 Cze 2010, 15:36

Haczyk napisał(a):ewentualnie mozesz sprobowac triku w windowsie z uwolnieniem zarezerowanego pasma


Masz na myśli pakiety QoS - jeśli tak to mam je już odpowiednio skonfigurowane.
Pingi nie są niepokojące, raczej chodzi tu o stabilność połączenia. Zauważyłem, że strasznie się wacha - rośnie a nagle gwałtownie spada.

Dziwna rzecz która jeszcze dzisiaj zauważyłem to fakt, że na większych wymaganiach graficznych gry zachowują się lepiej a niżeli na tych najgorszych na których próbowałem grać. Może to nie wina internetu ? Komputer jest czysty, nie ma żadnych szkodników i innego syfu.

/edit
Zmiana DNSow pomogla ale nie do konca, teraz lagi sa sporadyczne ale jednak sa.
Awatar użytkownika
raiylo
 
Posty: 436
Dołączenie: 11 Sie 2007, 14:37
Pochwały: 38




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości