• Ogłoszenie:

Ciągłe rozłączanie adsl

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez Toczak 11 Maj 2010, 17:44

reklama
Witam, to znowu ja, jednak komputer działa normalnie, teraz psuje się net... Od dwóch lat jestem posiadaczem routera Edimax Wi-Fi AR-7084gA. Wszystko działało normalnie, raz miałem z nim problem, ale okazało się, że nie mam zainstalowanej karty sieciowej. Kilka dni temu mój ojciec kupił sobie telefon (w tym dwie słuchawki) stacjonarny/bezprzewodowy Philips CD155. Stary telefon był w pokoju,, jednak przeniósł telefon do kuchni i musiał wiercić dziurę w ścianie i przekładać kable. Dobra, wszystko ładnie podłączył i działał internet. Jednak pod wieczór patrze, internet mi się wyłączył i z powrotem włączył po 2 minutach. Później znowu za 1 godzinę się wyłączył, widziałem że to nie wina komputera, gdyż na routerze migało światełko ADSL co oznacza, że nie ma połączenia z internetem. Poszedłem do ojca i mu mówię o zaistniałej sytuacji. Ten odpowiedział, że to nie jest wina tego. Więc zacząłem szukać na internecie jakichś informacji. Jednak klapa, przez dwa dni wytrzymałem, ale potem to już się stało dołujące. Zmieniłem kabel ADSL i chodziło z 2 godziny, ale znowu się tak zrobiło. Dzisiaj wróciłem ze szkoły, włączyłem komputer, siedziałem 1 godzinę i się znowu wyłączył, ja już nie czekając na okazje poszperałem, zresetowałem router i nie działało, spróbowałem podłączyć modem z Neostrady TP (Sagem Fast 800), jednak w ogóle nie świeciła się na nim lampka ADSL, to tak myślę co jest. Podłączyłem znowu router, zresetowałem go do ustawień fabrycznych, próbowałem zainstalować, ale jednak działa. A tutaj bęc, jak pisze ten temat to znowu się wyłączył. Tak więc proszę o pomoc...

PS. Moja mama mi mówi, że to może być winą, że telefon nie ma homologacji, jednak ja nie wiem co to znaczy.
Toczak
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 06 Gru 2009, 11:43



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez Lukesh 11 Maj 2010, 18:56

Krotko i na temat, wypracowania pisal nie bede - mikrofiltr przed telefonem zalozony?
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez Toczak 11 Maj 2010, 19:23

Tak, jest założony, generalnie posiadam 2 takie same mikro filtry, więc sprawdzam tamten drugi, być może jeden jest uszkodzony...
Toczak
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 06 Gru 2009, 11:43



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez gala 11 Maj 2010, 19:39

Witam nie wiem z jakigo jesteś miasta ale ja w łodzi w dniach piątek do niedzieli miałem podobną sytuację ciągłego rozłączania neostrady i miałem w niedziele dzwonić na infolinię ale wszystko wróciło do normy i podejżewam że powodem były jakiś prace w tpsa.ale nigdzie nie ma jak zwykle żadnych informacji.u mnie jest narazie wszystko wpożądku więc może koniec kłopotów.
gala
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 25 Sty 2007, 13:49
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez Toczak 11 Maj 2010, 19:55

U mnie nie skończyło się w niedziele, dalej problem występował w poniedziałek. Na razie podłączyłem tamten drugi mikrofiltr i działa, ale jeszcze przetestuje.


@EDIT: Nie robię double postów - więc mówię, o 20:13 znowu zaistniała taka sytuacja, jednak szybko się z powrotem podłączyło, po około 30 sekundach.
Toczak
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 06 Gru 2009, 11:43



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez blasterplaster 11 Maj 2010, 23:34

czy w czasie jak traci połączenie to miga na routerze lampka PWR?
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez Toczak 12 Maj 2010, 06:52

Nie, jak tracę połączenie, miga wyłącznie lampka ADSL.

Dodano Dzisiaj, 20:54:
To co? Pomógł by ktoś?

PS. Sory za double post.
Toczak
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 06 Gru 2009, 11:43



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez kubucza 16 Sie 2010, 22:47

Sorry, że trochę odkopuję, ale mam taki sam problem.

W Netii od końca czerwca zrywało mi połączenie na Linksysie WAG200G-EU. Rozmowa z konsultantami zgłoszenie awarii, sprawdzenie mikrofiltrów nic nie pomogło,z odłączonymi telfonami, mikrofiltry od kolegi. Później wizyta techników i "cmok, cmok" nic nie widzą, wszystko dobrze. Konsultant każe sprawdzić router. Pożyczyłem Edimaxa AR-7084gA i nadal to samo. Walczę z nimi do dziś i nic nie chcą poradzić.
Ktoś ma jakąś radę? Skończyło się to u kogoś?
Awatar użytkownika
kubucza
~user
 
Posty: 262
Dołączenie: 28 Cze 2006, 16:18
Miejscowość: Łowicz
Pochwały: 13



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez Robert 16 Sie 2010, 22:53

Jaka prędkość?
Pokaż parametry(SNR Margin, attenuation, data rate) i modulację. ( 192.168.1.1 w przeglądarce i powinny być widoczne, ew będą gdzieś w zakładce nazwanej statistics lub status, nie znam menu tego rutera)
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez kubucza 18 Sie 2010, 22:48

Jest 6Mb/s, ale oferują mi teraz 20Mb/s i do tego sporo taniej. Pójdzie u mnie taka prędkość?

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: G.dmt
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 7200 kbps
Upstream Rate: 640 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 16 db
Downstream Line Attenuation: 31 db
Upstream Line Attenuation: 5.5 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 18 db
Awatar użytkownika
kubucza
~user
 
Posty: 262
Dołączenie: 28 Cze 2006, 16:18
Miejscowość: Łowicz
Pochwały: 13



Ciągłe rozłączanie adsl

Postprzez polish 11 Wrz 2010, 20:26

kubucza napisał(a):Jest 6Mb/s, ale oferują mi teraz 20Mb/s i do tego sporo taniej. Pójdzie u mnie taka prędkość?

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: G.dmt
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 7200 kbps
Upstream Rate: 640 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 16 db
Downstream Line Attenuation: 31 db
Upstream Line Attenuation: 5.5 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 18 db



Nie ma szans na 20mbit
W gruncie rzeczy to te 6mbit masz przy słabym sygnale. Moze poszukaj routera ktory nie rozłancza sie i dziala stabilnie przy takim sygnale
polish
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 11 Sie 2010, 09:15
Pochwały: 5




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości