• Ogłoszenie:

Początki z torrentami - kilka pytań

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez RakiQ 15 Lut 2010, 22:58

reklama
Witam. Chciałbym zacząć swoją przygodę z torrentami, ale jestem strasznie zielony i nie mam pojęcia na czym to wszystko polega.
Wiem, że trzeba skonfigurować program pod konkretne łącze, zrobić coś z przekierowaniem portów, ale to wszystko tak strasznie pobieżnie.

Tak więc internet jest z kablówki czyli Inea. Prędkość deklarowana downloadu to 2 Mb/s a uploadu 256 kb/s. (na speedtest.net download 1.95 Mb/s download 0.24 Kb/s) Do tego jest router TP-link WR340G

No tak. Zapomniałem o najważniejszym. Zainstalowany ma uTorrent 2.0
RakiQ
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 26 Cze 2009, 23:48



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez Lukesh 15 Lut 2010, 23:55

Szczerze mowiac - przy takich parametrach lacza mozesz miec biede ze sciaganie z torrentow...

Zasada jest prosta - na prywatnych trackerach ratio musisz utrzymac przynajmniej na poziomie 1.0, tak wiec tyle, ile sciagniesz - musisz udostepnic - inaczej ban.
Na 2mb/s cos tam posciagasz, ale pomysl ile czasu minie i jak dlugo bedziesz musial zamulac swoje lacze, zeby to odeslac.
Wg mnie - dla lacz z niskim uploadem najlepsze sa konta premium na takich serwisach jak Rapidshare, czy tam nawet hotfile - ale to tylko moje zdanie.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez RakiQ 16 Lut 2010, 00:00

No tak, ale z drugiej stronę jak masz szybsze łącze to różnica download-upload nadal jest spora. Im szybszy download ty więcej pobierasz w danym czas i proporcjonalnie mniej wysyłasz. Musiałbyś mieć DSLa żeby miało to jakiś sens. słyszałem też, że jest jakiś wałek związany z ratio który pozwala sobie je podbić.
RakiQ
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 26 Cze 2009, 23:48



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez Lukesh 16 Lut 2010, 00:06

Jak chcesz od kopa dostac bana - to jasne, kombinuj, podbijac ;).
Jedyne, co przychodzi mi do glowy, to 'darmowe' wstawki, tj wstawki, za ktore naliczana jest tylko ilosc wyslanych danych - i tak na start mozna sobie ladnie podbic ratio.

Ale nie czarujmy sie - inna sprawa jak ktos ma upload 2-10mb/s, nizeli jak Ty - 256kb/s ;).

1GB sciagniesz w mniej wiecej 1,25h, a bedziesz to 'oddawal' godzin dziesiec (przy maksymalnym obciazeniu lacza, nie liczac zadnych zachwian) - a jak akurat nie bedzie leecherow - to i wiecej... i jaki to ma sens?
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez RakiQ 16 Lut 2010, 00:28

No to kiepsko. Nie uśmiecha mi się płacić co miesiąc za konto na rapidzie. A jak to jest z innymi alternatywami, jakieś emule czy coś innego, coś bezpłatnego?
RakiQ
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 26 Cze 2009, 23:48



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez jarski185 16 Lut 2010, 00:42

Można też uzyć trackera publicznego i wtedy nie ma obowiązku o którym pisał Lukesh-tzn. jest tylko nikt tego nie egzekwuje. Na publicznych stronkach możesz spróbować w zasadzie, że pewnie po chwili korzystania będziesz pisał, że wolno się pobiera. Także jak już brać się za torrenty to prywatne trackery. Można użyć peer2mail. A przede wszystkim szukać, czytać i zapomnieć o takich dziwnych klimatach
RakiQ napisał(a):jakiś wałek związany z ratio który pozwala sobie je podbić.

jak idziesz do nowej pracy to chyba nie myślisz jak nie robić w niej nic a dostać pieniądze.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez Robert 16 Lut 2010, 01:40

RakiQ napisał(a):No to kiepsko. Nie uśmiecha mi się płacić co miesiąc za konto na rapidzie. A jak to jest z innymi alternatywami, jakieś emule czy coś innego, coś bezpłatnego?

Nie trzeba kupować co miesiąc , jak czlowiek pomyśli to w tydzień zarobi pkt na przedłużenie poprzez rs2rs to taka moja podpowiedź dla ciebie. Lukesh widzę ze już coraz lepiej się orientujesz :D
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Początki z torrentami - kilka pytań

Postprzez Lukesh 16 Lut 2010, 01:59

<rotfl> dobrego mialem nauczyciela <rotfl>

I tak btw - jak juz Robercik zaczales temat - tak po pierwsze, publiczne rs2rs to kupa g.wna, a porzadne kosztuje - nie mniej jednak taka forma przewalania danych byla, jest i bedzie dla mnie glupia glupota i wykorzystywaniem cudzego wysilku i pracy.

A po drugie - zeby utrzymac konto premium za free - trzeba miec nerwy i zapal, a nie kazdy sie do tego nadaje ;)


Takze kolego RakiQ - jesli chcesz bezstresowo sciagac kopie zakupionych przez Ciebie danych - albo inwestujesz w lepsze lacze, albo w konto premium ;).
Bo naprawde - z RS jestem wydaje mi sie, ze od zawsze, torrenty - dopiero co wkrecam sie w ten temat, no i tak jak pisalem - trzeba wziac powaznie pod uwage swoje mozliwosci, bo inaczej nic z tego nie bedzie.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości