• Ogłoszenie:

Problem z ładowaniem niektórych stron

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z ładowaniem niektórych stron

Postprzez KAMIL800 27 Sty 2010, 21:23

reklama
Witam,
Wczoraj zmieniłem swojego dostawcę usług internetowych z TP na Netię. Wszystko ok, skonfigurowałem swój własny router (U.S. Robotics 9108), lecz dzisiaj zauważyłem, że niektóre strony nie ładują się. Sprawdziłem je poprzez bramki proxy- weszły od razu. Zadzwoniłem na infolinię, powiedziano mi, abym zmienił DNS-y. Niestety nie rozwiązało to problemu. Macie jakieś pomysły?- bo jak widać od Netii nie mogę więcej oczekiwać (rozmawiałem z 3 konsultantami).

Pozdrawiam.
Najpierw pomyśl, potem napisz...
Awatar użytkownika
KAMIL800
~user
 
Posty: 220
Dołączenie: 19 Lut 2006, 14:44
Pochwały: 7



Problem z ładowaniem niektórych stron

Postprzez jarski185 27 Sty 2010, 22:17

Jakie ustawiłeś dnsy?;> Tepsy? Open dns? Google?;> Ustawiałeś na routerze je? Spróbuj na stałe na każdym kompie, jeśli tak masz to próbuj odwrotnie? Na każdym z kompów jak rozumiem ten problem, tak? Jeśli to nie tajemnica podaj jakie to strony. Na routerze nie masz jakiegoś filtra www?;>
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z ładowaniem niektórych stron

Postprzez KAMIL800 27 Sty 2010, 22:38

jarski185 napisał(a):Jakie ustawiłeś dnsy?;> Tepsy? Open dns? Google?;>

Na początku były automatyczne, potem Netii i jeszcze otwarte. Żadne nie dały oczekiwanego rezultatu.

jarski185 napisał(a):Ustawiałeś na routerze je? Spróbuj na stałe na każdym kompie, jeśli tak masz to próbuj odwrotnie?

I na routerze, i na komputerze we właściwościach TCP

jarski185 napisał(a):Na każdym z kompów jak rozumiem ten problem, tak?

Si.

jarski185 napisał(a):Jeśli to nie tajemnica podaj jakie to strony.

np. es-petechnik.pl, nasza-klasa.pl


jarski185 napisał(a):Na routerze nie masz jakiegoś filtra www?;>

Nie.

Sprawa poszła jednak nieco dalej, trafiłem wreszcie na infolinii na kogoś, kto się zna na rzeczy i cos zaczyna działać. Tylko nadal nie moge otworzyć tych strona w telefonie np. Co pomogło?- albo oni cos poprawili u siebie, albo moje ustawienie MTU na inna wartość (o dziwo taką, która wcześniej nie zdała egzaminu).

Mimo tego, że na razie to jakoś działa, gdyby ktoś miał jakieś sugestie- czekam.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez KAMIL800, 26 Mar 2010, 08:55, edytowano w sumie 1 raz
Najpierw pomyśl, potem napisz...
Awatar użytkownika
KAMIL800
~user
 
Posty: 220
Dołączenie: 19 Lut 2006, 14:44
Pochwały: 7



Problem z ładowaniem niektórych stron

Postprzez jarski185 27 Sty 2010, 23:27

KAMIL800 napisał(a):es-petechnik.pl

to akurat w ogóle nie działa a to, że w telefonie nie możesz otworzyć to bardziej kwestia konfiguracja połączenia router-telefon, pochwal się co z tym MTU, jak ustawiłeś?
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z ładowaniem niektórych stron

Postprzez KAMIL800 28 Sty 2010, 15:57

Sry, chodziło mi o es-petechnik.com :)

Na początku było 1500, potem ustawiłem 1492 i schodziłem niżej. Nic to nie dało więc ustawiłem ponownie 1492 i poszło...

EDIT: Zauważyłem, że ogólnie nie działa to na urządzeniach, które odbierają internet przez wifi...
Najpierw pomyśl, potem napisz...
Awatar użytkownika
KAMIL800
~user
 
Posty: 220
Dołączenie: 19 Lut 2006, 14:44
Pochwały: 7




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości