• Ogłoszenie:

Problem z bezprzewodowym internetem

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z bezprzewodowym internetem

Postprzez amiit 19 Sty 2009, 20:58

reklama
Czesc

Dogadalem sie z sasiadem ktory mieszka pietro nizej o udostepnienie internetu bezprzewodowego, jakies 3 tygodnie internet dzialal dobrze czasem wystepowaly problemy z internetem ale od 3 dni internetu prawie brak, na screenie widac ze sygnal jest zielony czyli dobry a pingi z kosmosu sie biora:

http://up.programosy.pl/view/capture7_1.jpg.html

tutaj jeszcze screen z wiekszym pingiem:

http://up.programosy.pl/view/capture8.jpg.html

nie mam pojecia od czego to moze byc, ten sasiad uzywa internet poprzez kabel nic nie sciaga u niego dziala dobrze, czy to moga byc jakies zaklocenia sterowniki czy moze jakies szkodniki na komputerze ?
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Problem z bezprzewodowym internetem

Postprzez jarski185 19 Sty 2009, 21:38

moze byc to syf, moze byc to problem z odlegloscia, zakloceniami przez inne sieci lub jakies urzadzenia powodujace zaklocenia
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z bezprzewodowym internetem

Postprzez t0d 19 Sty 2009, 22:48

z racji takiej a nie innej koncepcji propagowania (rozgłaszania) sygnału sieci bezprzewodowych jak router masz poniżej siebie - połączenie jest loterią

optymalne jest jak router masz ponad urządzeniem, z którego korzystasz - moja propozycja to dorzucenie albo access pointa u siebie w domu (połączony z routerem sąsiada kablem) albo dorzucenie anteny zewnętrznej do routera sąsiada i skierowania jej np za oknem, ku górze - a ty w tym samym czasie wystawiasz za oknem antenę od karty sieciowej / access pointa (ustawionego jako tzw. bridge) skierowaną ku dołowi
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Lehaha oraz 17 gości