• Ogłoszenie:

Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez konrad7890 11 Sty 2009, 15:37

reklama
Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakiś program który wymusi zmniejszenie prędkości połączenia na linii ja operator? Posiadam aktualnie 1MB ale czasami gdy nie potrzebny mi szybki internet a internet bardzo stabilny chciałbym zmniejszyć prędkość nawet do 256. Chce to zrobić ponieważ mieszkam na wsi i ponoć linia u mnie jest sprawna lecz czasami następują rozłączenia z internetem(miga dioda ADSL na modemie, utrata synchronizacji). Każdy chciałby pewnie sobie zwiększyć prędkość ale ja chce ją zmniejszyć. Czy jest taka możliwość bez integracji ze strony Multimo vel TP?

Pozdrawiam.
Athlon 3600+, Abit KN9, Galaxy 7600GS DDR3 Zalman, 1GB RAM Geil 800MHz, Samsung 320GB 16MB HD321KJ, LG M203WA 20', Modecom Feel 400W :D
Awatar użytkownika
konrad7890
~user
 
Posty: 725
Dołączenie: 02 Paź 2006, 18:52
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 17



Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez MUTOPOMPKA 11 Sty 2009, 16:07

netlimiter i po sprawie :)
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez t0d 11 Sty 2009, 16:24

rozłączanie nie powinno być zależne od prędkości - innymi słowy: połączenie powinno być zawsze, nawet jeśli jest to prędkość 128 kbps
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez konrad7890 11 Sty 2009, 17:29

Dzięki Panowie za odpowiedź ale nie do końca się zrozumieliśmy.

netlimiter i po sprawie :)


Tam można ograniczyć tylko połączenie do danych aplikacji. A jak chce dla mojego połączenia to wyskakuje "Nieoczekiwany błąd"

rozłączanie nie powinno być zależne od prędkości - innymi słowy: połączenie powinno być zawsze, nawet jeśli jest to prędkość 128 kbps


Myślałem, że rozłączanie zależy od obciążenia linii, nie jest tak?

Mi nie chodzi o określenie z jakiej prędkości może korzystać dany program. Ja chce ograniczyć przepustowość całego mojego połączenia. Chcę żeby po ponownym połączeniu nie wyskakiwał taki monit:

Image

Lecz podobny ale aby pisało tam np. 640kb/s.

Czy jest to do zrobienia programowo czy tylko przez integrację operatora?

Pozdrawiam.
Athlon 3600+, Abit KN9, Galaxy 7600GS DDR3 Zalman, 1GB RAM Geil 800MHz, Samsung 320GB 16MB HD321KJ, LG M203WA 20', Modecom Feel 400W :D
Awatar użytkownika
konrad7890
~user
 
Posty: 725
Dołączenie: 02 Paź 2006, 18:52
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 17



Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez Adam. 11 Sty 2009, 18:07

konrad7890 napisał(a):Myślałem, że rozłączanie zależy od obciążenia linii, nie jest tak?


Nie.

Jeśli internet ci się rozłącza to reklamuj usługę. Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem i tak nie powinno być.
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40



Adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez konrad7890 11 Sty 2009, 18:19

Jeśli internet ci się rozłącza to reklamuj usługę. Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem i tak nie powinno być.


Oczywiście, że reklamuję usługę. Miałem wcześniej również 1 MB rozłączało sporadycznie. Potem przeszedłem na 2 MB i rozłączało bardzo często. Dlatego myślałem, że to od prędkości zależy obciążenie linii. Jeżeli tak nie jest to trudno...
Athlon 3600+, Abit KN9, Galaxy 7600GS DDR3 Zalman, 1GB RAM Geil 800MHz, Samsung 320GB 16MB HD321KJ, LG M203WA 20', Modecom Feel 400W :D
Awatar użytkownika
konrad7890
~user
 
Posty: 725
Dołączenie: 02 Paź 2006, 18:52
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 17



Re: adsl - ograniczenie prędkości połączenia

Postprzez Gesior.pl 29 Cze 2009, 23:14

Ograniczyc/zwiekszyc twoja przepustowosc moze tylko obsluga (zmniejszenie jest platne, zwiekszenie bezplatne) w tp sa i zaden program ci tu nie pomoze. Rozlacza ciebie przez za duza predkosc polaczenia (teoretyczna), a nie obciazenie linii (mozesz nic nie sciagac, a i tak co jakis czas cie rozlaczy). Jak masz router to na stronie jego konfiguracji, a jak modem od tp sa to w ich programie do laczenia sie masz gdzies dostepne parametry twojej linii (obsluga w telepunkcie tez moze sprawdzic te paramatry nawet jak masz telefon, a nie internet).
http://img38.imageshack.us/img38/7177/beztytuuapx.jpg
Jesli SNR Margin lub Line Attenuation masz powyzej 35 to juz 1mb/s nie zalecaja (dlugo tego szukalem i duzo czytalem na forach roznych), a np. jesli chcesz miec 6mb/s to te parametry powinny byc okolo 5 (w centrach duzych miast obok centralek tp sa takie sa).
Rozwiazania sa 3:
1. idziesz do tp sa i placisz XXX zl za zmniejszenie predkosci (niech w telepunkcie ci sprawdza te parametry i dostosuja odpowiednio, a nie wciskaja 1 mb nie dzialajacy)
2. dzwonisz na infolinie tp sa (piszesz tez podania i wysylasz poczta) i ku*wisz do oporu na obsluge, ze ci internet nie dziala i maja to naprawic (moj kolega tak robil, metoda skuteczna, ale powolna [internet zalozyli mu po 2.5 roku {na jego posesji od lat stoi slup tpsa!!}, a rozlaczanie {tez mu sprzedali 1mb/s na wsi 5 km od miasta} naprawili po 3-4 miesiacach])
3. (metoda najdrozsza i trzeba miec 'zdolnosci korupcyjne') przekupic jakiegos montera tp sa, zeby ci zmienil linie. W tp sa musza miec jakies zasady jak podlaczac linie z miasta/wsi do centralek telefonicznych, mojemu koledze powiedzieli w telepunkcie, ze u niego nie da sie nawet 128kb/s zalozyc, zaplacil 600 zl monterowi (takiemu co kable z slupa do domu podlacza, a nie debilowi w telepunkcie) i teraz na wsi ma 2mb/s ;)
Gesior.pl
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 29 Cze 2009, 22:50




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości