• Ogłoszenie:

Router cerberus 6331-6 konfiguracja

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Router cerberus 6331-6 konfiguracja

Postprzez krzywyswp 31 Gru 2008, 11:33

reklama
Witam, mam problem z tym właśnie sprzętem. Mam neostradę 512 i konfiguruję router z Quick Start i niestety nie działa.
Wpisuję dane z neostrady, ustawiłem też Annex A i Modulation ADSL Mulitmode i niestety nie działa. Wszystkie inne ustawienia fabryczne. Wykrywa śieć, niestety nie ma połączenia z internetem. Proszę o pomoc.

Dodano 31.12.2008 12:51:16:
Połączenie udało się jakoś ustanowić. Nie wiem jak to zrobiłem ale w końcu się udało.
Teraz mam pytanie odnośńie zabezpieczeń. Jak zabezpieczyć ten router?
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57



Router cerberus 6331-6

Postprzez t0d 31 Gru 2008, 19:12

łaczysz się przez wifi czy po kablu?

jeśli po kablu, to w zasadzie nie trzeba go specjalnie zabezpieczać - zmień tylko hasło administratora (powinno być w instrukcji)

jeśli przez wifi to jest kilka możliwości:
- zmiana hasła administratora na routerze
- zmiana nazwy sieci wifi (SSID) na niestandardową
- wyłączenie rozgłaszania SSID (może nie działać na kartach sieciowych na chipsecie intela)
- ustanowienie szyfrowania wpa2 (konieczne zainstalowanie łaty, jeśli nie masz service packa 3 - http://support.microsoft.com/kb/893357/pl )
- ustawienie filtrowania adresów MAC (adresów fizycznych kart sieciowych)

o :)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Re: router cerberus 6331-6

Postprzez krzywyswp 09 Sty 2009, 01:12

Łącze się i po kablu i po wifi.
Trzy komputery dokładnie. 2x wifi 1x kabelek:
1. Laptop: hp pavilion dv 1020,Vista, karta wifi zintegrowana (nie wiem jaka) laptus na AMD turionie X2 (64 bit)
2. Stacjonarka_1: Athlon 2000+, nVidia fx5200, itd., karta wifi EDIMAX EW-7318USg, Win XP (sp2)
3. Stacjonarka_2: Pentium 4, itd., Win XP (sp2)

Ogólnie mieszkam na wsi więc nie trzeba mi jakichś super zabezpieczeń, sąsiedzi zbytnio się nie znają na tym, po prostu, na wszelki wypadek chce zabezpieczyć tą siec przed włamaniem, żeby nie było za łatwo się połączyć. W tej chwili nie ma żadnego zabezpieczenia, jednym słowem darmowy hotspot. ;]

Router bardzo zaawansowany na mój gust, pewnie dlatego że nie miałem zbytnio styczności z konfiguracją wifi. potrzebuje prostych porad co jak i dlaczego no i pomocy jak to zabezpieczyć. Próbowałem zabezpieczać, ale troszeczkę się przeraziłem, w opcjach routera są jakieś szyfrowania i całkowicie inaczej nazywają się typy zabezpieczeń niż przy połączeniu do sieci. Proszę o pomoc.


A i jeszcze dodam, że wszystko co napisałeś rozumiem i wiem o co chodzi. Jedyny problem to jak to zrobi w konfiguracji routera, bo już tam nie jest to tak jasno i przejrzyście napisane jak napisałeś wyżej. Czytałem instrukcje routera kilka razy, ale raczej mogę stwierdzić , że jest nieco uboga, potrzebna mi konkretniejsza pomoc. Z góry dziękuję.
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57



Router cerberus 6331-6

Postprzez DeadOrAlive 09 Sty 2009, 11:49

Image
Image

Po pierwsze w zakładce SSID Setting w okienku SSID wpisujesz nazwę sieci (wymyśloną przez siebie)
w WPA-PSK wpisujesz klucz (hasło) potrzebne do zalogowania się do sieci.
Możesz dodatkowo w ostatniej zakładce użyć filtru MAC, zaznaczasz najpierw Active a następnie poniżej wpisujesz adresy MAC kart sieciowych, którym pozwalasz na łączenie się z routerem.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości