• Ogłoszenie:

Zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez kris&art 14 Lis 2008, 21:27

reklama
Witam.

jakies 5 dni temu przestał działac mi internet. Korzystając z tego faktu zrobiłem formata dysku C i przeinstalowałem system windows. Później dowiedziałem sie, że znajomy , który ma internet od tego samego dostawcy też nie miał sieci. Po przeinstalowaniu systemu internet działał, lecz stronki wolno sie ładowałay i np filmy na youtube ładowały sie bardzo powoli.

Okazało się, że nie miałem zainstalowanej javy. Zainstalowałem Java JRE 1.6.0_10 i najnowszy java flash. (W opcjach internetowych IE mam zaznaczone "use java JRE", choc jest też dopisek "for applet" i <requires restart>).

Teraz problem - przy ładowaniu stronek wiesza mi sie przeglądarka - każda, IE, Mozilla, Opera. Kompletnie chaotycznie, czasem jedna stronka się załaduje innym razem przeglądarka sie zawiesi. Jesli chodzi o youtube - 100% zwiechy. W menedżerze zadań jest komuniakt "Brak Odpowiedzi".

NIe znam sie na sprzęcie, ani systemach, ustawieniach itd, dlatego z góry dzieki za pomoc;).
kris&art
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 27 Lis 2005, 20:11



Zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez Magik 15 Lis 2008, 01:41

zacznij od deinstalacji javy i powiedz czy bez javy tez jest takie obciazenie procka//
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Re: zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez kris&art 15 Lis 2008, 23:10

Odinstalowałem Java Enviroment. Poblem pozostał.

Tym razem sformatowałem wszytskie dyski, i jeszcze raz zainstalowałem Windowsa. Wszytsko było ok, IE działał normalnie, tylko filmiki się nie uruchamiały bo nie było java flash player.
W związku z tym jeszcze raz pobrałem Java Enviroment i zainstalowałem - i sie zaczęło - to samo. Odisnstalowałem - wciaż to samo. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale w opcjach internetowych nawet po restarcie kompa w <nawiasie> oboka Java Enviroment jest "<requires restart>...

Prosze o pomoc, bo juz naprawdę nie wiem co robić...
kris&art
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 27 Lis 2005, 20:11



Zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez eSpEY 16 Lis 2008, 12:13

kris&art napisał(a):Java Enviroment

to nie instaluj tego shitu ;)
Znajdź bardziej stabilny odpowiednik.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Re: zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez kris&art 16 Lis 2008, 14:42

rzecz w tym zebym nie musial znowu formata robic tylko wlasnie cofnac zle skutki tego szitu i zainstalowac cos innego:P
kris&art
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 27 Lis 2005, 20:11



Zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez Magik 16 Lis 2008, 14:49

kris&art napisał(a):Odinstalowałem Java Enviroment.


sa 2 rodzaje javy tak na marg, uzywasz akurat ten syf

kris&art napisał(a):zecz w tym zebym nie musial znowu formata robic tylko wlasnie cofnac zle skutki tego szitu i zainstalowac cos innego:P


przywracanie systemu??
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Re: zwiechy przegladarki, nie odpowiada

Postprzez kris&art 17 Lis 2008, 09:41

sa 2 rodzaje javy tak na marg, uzywasz akurat ten syf


Jak sie nazywa ta druga wersja? jakiś link:)?
kris&art
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 27 Lis 2005, 20:11




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości