• Ogłoszenie:

Play - internet mobilny

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Play - internet mobilny

Postprzez Adam-AND1 14 Lis 2008, 13:13

reklama
Witam all -
jestem zainteresowany kupnem mobilnego internetu w play - tylko nie potrafię się zdecydować, który model modemy wybrać - proszę was o poradę może ktoś z was korzysta z play mobile - jeśli tak to z jakiego modemu - na dachu mojego budynku znajduje się antena z play więc chciałbym aby modem był wstanie wykorzystać to maxymalnie poniżej podaję lini ze strony play-a do modemów dostępnych w ofercie :
modemy play - strona playmobile.pl
Awatar użytkownika
Adam-AND1
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 28 Sty 2004, 10:23
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 3



Play - internet mobilny

Postprzez t0d 15 Lis 2008, 20:09

jak ci wygodniej - albo na usb, albo na pcmcia, modemy to sprawa drugorzędna
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Re: play - internet mobilny

Postprzez SeKa 19 Lis 2008, 15:13

Ja mam play-a. Powiem Ci tyle modem to sprawa drugorzędna. Limity sciągania sa takie że natychmiast będziesz miał ogranicznie. Każdy modem będzie ok.
Awatar użytkownika
SeKa
~user
 
Posty: 200
Dołączenie: 08 Cze 2006, 09:43
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 1



Play - internet mobilny

Postprzez BZIKU 19 Lis 2008, 18:34

Jeśli chodzi o wybór modemu to nie do końca bym się zgodził że taki wybór to sprawa drugorzędna ;) .O ile wybór producenta sprzetu nie gra tutaj aż tak wielkiej roli;to obsługiwanie technologii juz tak...Moim zdaniem skoro już wydajemy kase,czasem nawet dużą;więc niech to bedzie modem obsługujący najnowszą technologię HSDPA i HSUPA...
Druga sprawa-PCMCiA,EXPRESS CARD czy modemy USB...Tu bym sie skłaniał przy PCMCiA,EXPRESS CARD.Dlaczego?Juz wyjasniam....Internet mobilny więc i uzywanie w różnorakich warunkach:autobus,pociąg,czasem nie na stoliku a na kolanach.Modemy na gniazda złącz PCMCIA i EX Card w porównaniu do modemów na USB oferują lepszy zasięg i mocniejsza siłę sygnału a większośc posiada złącze (bardzo przydatne) do zewnetrznej antenki ;).Stabilniej siedza w gniazdach i powoduja mniejszą kolizyjność.Natomiast modemy USB tylko nieliczne oferują gniazda anteny zewnetrznej-podczas korzystania z neta na zewnątrz sa bardziej narażone na uszkodzenia (typ pendrive) lub poprzez okablowanie mniej praktyczne....
To moja obiektywna opinia oparta o korzystanie z sieci wifi na łudząco podobnym z wyglądu sprzącie..Technologia inna,lecz urzadzenia podobne ;)
Mój typ z tych co podałeś w pierwszym poście (zakładam ze posiadasz gniazdo pcmcia lub ex card) to->Modem Huawei E870.Jako jedyny oferuje obsługę wszystkich opcji...
Praca w sieciach HSUPA/HSDPA/UMTS(850/1900/2100MHz) EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900MHz


Autor postu otrzymał pochwałę
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości