• Ogłoszenie:

Iplus - zakłócanie sygnału

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Iplus - zakłócanie sygnału

Postprzez Yaku 12 Wrz 2008, 18:39

reklama
Stary ma problem z laptopem i ja jako grzeczny synek muszę pomagać mu z każdym problemem. No cóż.. przynajmniej nie wszystko jest banalny i są rzeczy nad którymi można pokombinować :P

Przykładowo problem z sygnałem. Interia nie chce się otworzyć, pobierane pliki przerywa po paru dziesiątkach kb, a sama prędkość ściągania zaczyna sie od przykładowo 12kB po czym szybko spada do zera. Ha.
I tak jest u nas w domu na skraju osiedla. Przejechałem się ze starym na drugi koniec osiedla i hula dobrze (chociaż pakietowych 2mb nie osiągnął :P ).

W jaki sposób poradzić sobie z problemem z sygnałem w domu? Nie wiem z jakiego powodu sygnał jest zakłócany. Na osiedlu działa pare sieci radiowych ale ja przy swoim neciku nie mam problemów.

Obawiam się że przy takich zakłóceniach antenka nic nie da.
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



Iplus - zakłucanie sygnału

Postprzez Xfire 13 Wrz 2008, 00:32

Sieci wi-fi działają na częstotliwości 2,4GHz, a iPlus na 1,9GHz, o ile dobrze pamiętam, więc nie ma mowy, żeby to zakłócało. Wydaje mi się, że to po prostu beton tłumi sygnał (np HSDPA w wielu miastach działa jedynie poza budynkami, a i orange na swoich mapkach zasięgowych wyróżnia dostępność na "w budynku" i "poza budynkiem") i że antena ustawiona gdzieś przy oknie pomoże.
[b]MSI B75A-G43 || Intel Xeon E3 1240 v2 @3.4GHz||WD Blue 1000GB + WD Blue 500GB|| 24 GB Goodram 1333Mhz ||Chieftec 450W || Creative Soundblaster audigy || GeForce GTX1660 OC || Creative G500 ||
Awatar użytkownika
Xfire
~user
 
Posty: 1290
Dołączenie: 09 Wrz 2007, 12:09
Pochwały: 57



Re: iplus - zakłucanie sygnału

Postprzez Yaku 14 Wrz 2008, 20:55

Tak jest i tym razem. Poza domem mimo że sygnał nie jest zbyt zachęcający to pozwala swobodnie poruszać się po internecie oraz udało się pobrać plik 4 mb !
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



Iplus - zakłócanie sygnału

Postprzez Sundance_kid 15 Wrz 2008, 20:19

Yaku, sytuacja jest taka sama o każdej porze dnia i nocy? Moze po prostu przeciążony nadajnik lub jakies modyfikacje jego? Jaki modem? Może antena kierunkowa i szukanie mniej obciążonego BTSa?
Sundance_kid
~user
 
Posty: 134
Dołączenie: 01 Maj 2006, 15:44




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości