• Ogłoszenie:

Książka o sieciach

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Książka o sieciach

Postprzez Mars 08 Kwi 2009, 13:35

reklama
Witam
Poszukuję książek nt. sieci komputerowych. Chciałem postawić routerek i serwer na slackware + do tego switch żeby rozdzielić sygnał na kilka kompów. Miałaby to być mała sieć domowa, z dostępem do internetu, mam starszego kompa na którym chciałem postawić router i serwer na linuxie, jednak nie za bardzo wiem jak mam to zrobić (techniczna strona podłączenia bez problemu, wraz ze switchem, oraz instalacja slackware) jednak konfiguracja to nie bardzo już. Mógłby ktoś polecić jakąś dobrą książkę (lub książki) opisującą konfiguracje routerka, wraz z ustawianiem zabezpieczeń (zamykaniem portów, utrudnianiem włamań, filtracją IP, dodawaniem tras, itp. ogólnie o wszystkim co trzeba umieć żeby zarządzać taką siecią)?
I czy routerek może być jednocześnie serwerem ftp, routerkiem i dzialać jako normalny komp, w sensie żeby można na nim odpalić podstawowe programy tak jak na linuxie zainstalowanym do pracy?
Trochę wprawy z linuxem mam, jednak sieciowiec ze mnie żaden, a postawiono przede mną takie zadanie administrowania siecią.

Pozdrawiam.
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów



Książka o sieciach

Postprzez JarekMk 14 Maj 2009, 14:58

http://helion.pl/net.htm
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości