• Ogłoszenie:

[photoshop] zamiana bitmapy na vector

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

[photoshop] zamiana bitmapy na vector

Postprzez mroofek 21 Mar 2012, 22:37

reklama
Witam,
Mam pewien obrazek. Czarny element na białym tle.
Ponieważ ma mały rozmiar, chciałbym go zeskanować i zrobić z niego vector do druku.
Do tej pory, robiłem to w ten sposób, że skanowałem obrazek, "poprawiałem " go w ps, czyli wyostrzałem, poprawiałem kontrast, itp. potem wrzucałem do Corela i trasowałem bitmapę.
Wychodził z tego vector, który zawsze wymagał poprawki krzywymi, a to jest czasochłonne.

Jak z bitmapy (oczywiście prostego elementu) zrobić vector od razu w photoshopie, tak żeby można było go zapisać np. do .EPS i zanieść do drukarni?
... jak szczeniaki rozrabiają, to przyjeżdzają psy, sukami i często na kogutach gonią im kota...
Awatar użytkownika
mroofek
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 10 Lip 2005, 12:45
Pochwały: 38



[photoshop] zamiana bitmapy na vector

Postprzez eSpEY 22 Mar 2012, 09:55

Jeżeli masz narzędzie Adobe Illustrator, możesz spróbować funkcji Auto Trace tool.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



[photoshop] zamiana bitmapy na vector

Postprzez matiguma 22 Mar 2012, 20:21

wrzuć ten obrazek zobaczymy co da sie zrobić
matiguma
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2011, 00:56
Pochwały: 2



[photoshop] zamiana bitmapy na vector

Postprzez mroofek 23 Mar 2012, 10:16

Postaram się wrzucić obrazek jak wrócę z pracy, tylko, że ja potrafię to sobie samemu zamienić. Szukam tylko prostrzego sposobu, bo mój jest czaso i pracochłonny ;)

Niestety nie posiadam ilustratora.

Bardziej chodzi mi tu o sposób na zamianę tej bitmapy na krzywe. Autokształty albo czcionki w ps też są rysowane w wektorze, więc nie powinno być problemu z obsługą tego rodzaju grafiki.

Może jest jakaś opcja w ps- coś jak trace tool w ilustratorze?
... jak szczeniaki rozrabiają, to przyjeżdzają psy, sukami i często na kogutach gonią im kota...
Awatar użytkownika
mroofek
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 10 Lip 2005, 12:45
Pochwały: 38




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości