• Ogłoszenie:

Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez lvcas 23 Gru 2011, 20:47

reklama
Witam

Znalazłem ofertę dotyczącą zakupu portali.

Jestem nią poważnie zainteresowany i proszę mi powiedzieć, ile mogą wynieść koszty utrzymywania 5 domen i hostingu? Czy mogę wszystkie 5 serwisów trzymać na jednym hostingu?

Czy zwróciłby mi się ten koszt zarabiając na reklamach itd.? A może na AdSense można by tam zarabiać?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
lvcas
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 06 Lip 2007, 16:57



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez Lukesh 23 Gru 2011, 21:20

lvcas napisał(a):Czy mogę wszystkie 5 serwisów trzymać na jednym hostingu?

Tak.

lvcas napisał(a):ile mogą wynieść koszty utrzymywania 5 domen i hostingu?


Koszt odnowienia domen:
http://www.ovh.pl/domeny/cennik_domen.xml

Koszt hostingu:
http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/
lub
http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/index.xml

Itp itd.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez lvcas 23 Gru 2011, 23:25

OK, dzięki za odpowiedź. Ale przecież zawsze mogę gdzie indziej serwer wykupić, więc ceny raczej nie są koniecznie takie...
lvcas
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 06 Lip 2007, 16:57



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez eSpEY 25 Gru 2011, 18:37

Wszystko zależy od ruchu. Przy małym ruchu nie ma mowy o zwróceniu kosztów, ale dasz radę to utrzymać nawet 200zł rocznie.
Osobiście nie polecam AdSense. To jest dobre dla badziewnych portali, lub jako alternatywa. Dużo osób ma po blokowane i nici z wyświetleń czy kliknięć. Najlepiej stworzyć profil portali, target i wysłać do agencji reklamowych czy bezpośrednio do firm ;)
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez MaTi 25 Gru 2011, 19:07

eSpEY napisał(a):Osobiście nie polecam AdSense. To jest dobre dla badziewnych portali, lub jako alternatywa. Dużo osób ma po blokowane i nici z wyświetleń czy kliknięć.
Bzdura. Bez tego wiele stron by się nie utrzymało i Google nie blokuje stron które nie łamią regulaminu. Jeżeli konto jest blokowane tzn. że były przekręty czyli sztuczne nabijanie klików, umieszczanie reklam adsense w okienkach popup, nielegalna treść strony itp. Piszesz, że jest to dla badziewnych stron, wręcz przeciwnie wskaż mi stronę która utrzymuje się z reklam i nie posiada u siebie Google Adsense czyli ma inne reklamy, a nie ma GA. Jeżeli znajdziesz to będzie to jakiś warez który jest blokowany przez Google, albo pokrewne coś niezbyt legalne. Dla właścicieli stron Google Adsense to numer 1 i długo długo nic.
eSpEY napisał(a): wysłać do agencji reklamowych
żeby zacząć współprace z agencją to trzeba mieć "jakiś" ruch na stronie.

@lvcas nie podałeś tutaj nawet adresu strony, a pytasz czy warto kupić... ale w Google zauważyłem, że założyłeś sporo takich samych tematów gdzie podałeś adres do aukcji. Według mnie te strony nie są warte takiej ceny i jest ona wygórowana i to bardzo, bo kto teraz odwiedza takie www i kto by się tam chciał reklamować ... Przymierzasz się do zakupu serwisu, a pytasz o podstawy. Może najpierw zapoznaj się z tematem dokładnie, a dopiero myśl o jakichś zakupach. Chyba, że te tematy w sieci zakładasz w celu rozreklamowania aukcji, ale mam nadzieje że nie.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez eSpEY 25 Gru 2011, 19:10

MaTi napisał(a):Bzdura. Bez tego wiele stron by się nie utrzymało i Google nie blokuje stron które nie łamią regulaminu. Jeżeli konto jest blokowane tzn. że były przekręty czyli sztuczne nabijanie klików, umieszczanie reklam adsense w okienkach popup, nielegalna treść strony itp. Piszesz, że jest to dla badziewnych stron, a dla właścicieli stron jest Google Adsense i długo długo nic

Chodziło mi o ABP - ludzie blokują te reklamy jednym kliknięciem.
MaTi napisał(a):żeby zacząć współprace z agencją to trzeba mieć "jakiś" ruch na stronie.
eSpEY napisał(a):Wszystko zależy od ruchu.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez MaTi 25 Gru 2011, 19:13

eSpEY napisał(a):Chodziło mi o ABP - ludzie blokują te reklamy jednym kliknięciem.
Jeżeli ktoś używa ABP to prędzej zablokuje całą resztę reklam niż Google Adsense bo one są najmniej wkurzające. Wszystko co napisałeś o GA to nieprawda i nie wiem skąd taka opinia.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez eSpEY 25 Gru 2011, 19:23

A napisałem tylko że nie polecam - więc nie wiem że kłamałem :(
Sam mam GA i na 3 serwisach ledwo uzbierałem 50€ potrzebne do wypłaty - co jest kolejnym minusem - ale nie mówię że mi się 50€ nie przydało.
Jeżeli będzie ruch na stronie to nie ma po co ją zamulać tego typu reklamami. Jeżeli protale mają możliwość zarejestrowania userów to możesz zbudować potężny target do reklam i drogo je sprzedawać, chociażby mailing czy reklamy celowane.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Czy warto kupić te portale? proszę o opinie

Postprzez ksawerowiak 23 Sty 2012, 22:25

Zrobić dobrą stronę czy też portal z dużą ilością odsłon to nie taka prosta sprawa. Trzeba dorwać jakiś fajny temat - konkurencja jest duuuuża. Do tego nim wyciągniemy z tego jakąś kaskę to trzeba troszke zainwestować. Nie jest to lekki kawałek chleba.
Pozdrawiam
ksawerowiak
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 23 Sty 2012, 22:06




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości