• Ogłoszenie:

Pomysł na stronę a prawa do niej

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Pomysł na stronę a prawa do niej

Postprzez pioneer 16 Mar 2011, 21:24

reklama
Witam, nie za bardzo wiedziałem jak nazwać temat więc stąd taka nic nie mówiąca nazwa tematu.
Ale już tłumaczę.. Więc mam pomysł na pewien portal, jednakże jestem zielony w tych sprawach.
Muszę znaleźć osobę, która wdrąży mój pomysł w życie (przygotowanie strony.. zarządzanie nią.. wrzucenie na server itp - dosłownie wszystko od podstaw ).
I tu moje pytanie, na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę, aby osoba wykonująca jedynie moje zlecenie nie wyskoczyła mi później z tym, że jest współwłaścicielem, który domaga się podziału zysków?
pioneer
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 18 Maj 2008, 13:17



Pomysł na stronę a prawa do niej

Postprzez Pustelnik 16 Mar 2011, 21:36

Może spiszcie umowę, z podpisami? Jasno by określała, że ten ktoś miał tylko stworzyć tą stronę.
Awatar użytkownika
Pustelnik
~user
 
Posty: 639
Dołączenie: 20 Sty 2006, 15:52
Miejscowość: -: -: >Śląsk< :- :-
Pochwały: 12



Pomysł na stronę a prawa do niej

Postprzez pioneer 16 Mar 2011, 21:41

Ameryki Pan nie odkryłeś.

Kod: Zaznacz wszystko
                         Umowa
..... tylko zrób stronę - kasa ma być moja 


Tak to widzisz? Jakbym wiedział jak to ująć/napisać nie byłoby tematu.
pioneer
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 18 Maj 2008, 13:17



Pomysł na stronę a prawa do niej

Postprzez MUTOPOMPKA 16 Mar 2011, 22:12

Bardzo prosto!

UMOWA o dzieło
zawarta pomiędzy XXX zamieszkałym YYYYYYY, legitymującym się dowodem osobistym ZZZZZ zwanym zleceniodawcą a Panem AAAAAAA, zamieszkałym BBBBBB legitymującym się dowodem osobistym CCCCC zwanym dalej zleceniobiorcą.

1. Zleceniodawca zleca zleceniobiorny utworzenie strony o tematyce ............................................ i umieszczenie jej na serwerze ...............................
2. Strony ustalają, iż wykonana strona wraz z umieszczeniem jej na serwerze ............. wykonana będzie w przeciągu xxxxx dni/tyg. od dnia podpisania ninijeszej umowy
3. Strony ustalają koszt całkowity wykonania usługi na kwotę: VVVVVV złotych (słownie: ....................... złotych) BRUTTO/NETTO* (*niepotrzebne skreślić)
4. Zleceniobiorca zobowiązuje się do wykonania rzetelnie i terminowo wszelkich prac dot. niniejszej umowy z jednoczesnym zrzeczeniem się praw do strony oraz odda wszelkie hasła Zleceniodawcy.

Powyższe to oczywiście wielki skrót tego, co powinna zawierać umowa.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Pomysł na stronę a prawa do niej

Postprzez Gizmo 17 Mar 2011, 12:17

Z osobą podpisujesz umowę na wykonanie strony i wrzucenie na serwer ( domena + serwer jest na twoje imię lub na twoją firmę i nikt ci nie powinien problemów robić )
Ale nic nie poradzisz na to że ta lub inna osoba wykona podobną stronę nawet z taką samą tematyką i podobnymi funkcjami . W internecie kto pierwszy ten lepszy ( lub drugi który ma więcej pieniędzy na reklamę) . Możesz co najwyżej zastrzec na swojej stronie prawo że bez twojej wiedzy nie można żadnych artykułów i innych treści kopiować .
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości