• Ogłoszenie:

Edycja listy rozwijalnej w formularzu html

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Edycja listy rozwijalnej w formularzu html

Postprzez lilith 10 Sty 2010, 16:41

reklama
dana jest lista rozwijalna
Kod: Zaznacz wszystko
<select name="kierowca_pesel_kie" id="kierowca_pesel_kie">
          <?php
          $kierowca_kie = mysql_query('SELECT id, kie from `'.$mysql['prefix'].'kierowca` order by id asc;');
          while($pokaz_kierowca_kie = mysql_fetch_array($kierowca_kie)){
          echo "<option value=".$pokaz_kierowca_kie['kie']. ">";
          echo $pokaz_kierowca_kie['kie'];
          echo "</option>";
          }
          ?>


jednak teraz używam jej w formularzu edycji danych. poza ta listą są pola tekstowe, które sobie pobierają wartości domyślne, które były wcześniej zdefiniowane. jak zrobić aby ta lista rozwijalna też pobierała tę wartość, którą miała przypisaną do danego pola? bo gdy otwieram formularz edycji to w liście pokazuje mi się pierwsza wartość jaka jest na liście, więc gdy zapisuję ten formularz do edycji to zapisze mi się pierwsza wartość jaka jest na liście, a co za tym idzie nadpisze mi się stara wartość, której akurat zmieniać nie chciałam :|
Image
koniczynka = lilith :)
Awatar użytkownika
lilith
~user
 
Posty: 258
Dołączenie: 05 Mar 2007, 00:55
Pochwały: 44



Edycja listy rozwijalnej w formularzu html

Postprzez Bialko0019 16 Sty 2010, 20:39

mam rozumieć, że wyśiwetlasz w input w liście rozwijanej wartości i do wybranej, chcesz dodać wartość ? np. jest w option 000 , pod spodem wpisujesz 'dupa' i chcesz mieć zapisane '000dupa' ?
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Edycja listy rozwijalnej w formularzu html

Postprzez lilith 16 Sty 2010, 21:06

jeśli dobrze rozumiem to o co się pytasz, to nie o to chodzi.
chodzi mi o to, ze np. dodałam najpierw do bazy jeśli dobrze pamiętam to oddział, do którego należy kierowca. jednym z pól tej tabeli jest pesel kierowcy, przez to pole istnieje połączenie z tabelą kierowca na zasadzie podobnej do foreign key ( żeby można było potem wybierać sobie aha jest taki kierowca i jest on zatrudniony w takim oddziale, czy odwrotnie, nie pamiętam, nie w tym rzecz teraz co z czym powiązane i w jaki sposób). i ten pesel wybiera się z listy rozwijalnej. a dane do tej listy pobieram z tabeli kierowca, bo tam są już jacyś wpisani i mają jakieś pesele.

i wypełniam sobie formularz dla oddziału(czyli tworzę nowy oddział) i na końcu ten pesel kierowcy ( w tabeli oddział figuruje jako kierowca_pesel_kie) i to się dodaje z tabeli kierowca, w którym jest podobne pole z peselem.
ale mam potem formularz edycji danych oddziału, i gdy klikam edytuj pojawiają się pola tekstowe tam gdzie one były i w nich wyświetlają się wszystkie dane, które wcześniej wpisałam dla danego oddziału. czyli np dla pola miasto-> bydgoszcz a dla pola ulica -> wymyślona ;D i na końcu jest nadal ta nieszczęsna lista rozwijalna z peselem kierowcy, ale jak włączam ten formularz edycji to w polu tej listy rozwijalnej zawsze mam wartość tą zerową czyli nie wybrano, a ja chcę żeby pokazało mi się to co wpisałam dla tego pola, czyli pesel tamtego kierowcy.
oczywiście widzę tu po opisie że to musiała byćinna tabela, bo głupie by było żeby edytować oddział, z kierowcą, bo wychodziłoby e jest on tylko jeden. ale nie mam w tej chwili przy sobie tabel i połączeń. chodzi tu o sam fakt jak tego dokonać, żeby pokazała mi się w polu formularza ta wartość, która w tej chwili znajduje się w tabeli, a nie hasło "nie wybrano", bo potem jak ktoś zapomni zaznaczyć na nowo, to obecna wartość się naspisuje (chyba że zadziała twój warunek) a ewentualnie pracownik edytujący nie będzie pamiętał jaki ktoś miał tam pesel i też bedzie lipa :|

a na to drugie tez tobie nie odpiszę teraz bo nie mam plików przy sobie :| ale trochę mi nie pasuje twój sposób, bo nie mam na sztywno przypisanych wartości, tylko przekazuję je w tym przypadku przez select&option.
Image
koniczynka = lilith :)
Awatar użytkownika
lilith
~user
 
Posty: 258
Dołączenie: 05 Mar 2007, 00:55
Pochwały: 44




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości