• Ogłoszenie:

Cennik www

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Cennik www

Postprzez meli 09 Wrz 2009, 10:31

reklama
Hej kochani, mam dosc krepujace pytanie. Otoz zdarza mi sie dla znajomych wykonywac proste stronki internetowe, dzieki Wam juz w css :) Niektore z nich sa w trzech jezykach, maja formularz kontaktowy, galerie zdjec i galerie audio (niektorzy sa muzykami) :)) i po kilkanascie podstron :?

Generalnie robie stonki dla przyjemnosci i nie bralam od niektorych kasy, a jesli juz, to niewiele.

Problem w tym, ze zaczeli sie do mnie zglaszac znajomi znajomych, dla ktorych za pare groszy stronki robic jakos nie mam ochoty. Czy moglby mi ktos doradzic, jaki wyglada cennik www? Czy moge komus na priv podrzucic linki moich stron, ktore zrobilam i zeby mi je wycenil?

Bede bardzo wdzieczna za pomoc :)
Pozdrawiam, meli :oops:
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1



Cennik www

Postprzez ToServeAndProtect 09 Wrz 2009, 10:36

różnie, zależy od potrzeb klienta i użytych programów (kodowania) to od 100zł do kilku tysięcy ;) mój brat wykonuje strony i różnie bierze. wg mnie nie ma jakiegoś standardowego cennika :)

Autor postu otrzymał pochwałę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Cennik www

Postprzez I-See-U 09 Wrz 2009, 12:36

ustal swoją stawkę godzinową później pomnóż godziny spędzone nad tworzeniem strony przez stawkę :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
Awatar użytkownika
I-See-U
~user
 
Posty: 289
Dołączenie: 12 Sty 2008, 20:30
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 23



Cennik www

Postprzez eSpEY 09 Wrz 2009, 15:51

I-See-U napisał(a):ustal swoją stawkę godzinową później pomnóż godziny spędzone nad tworzeniem strony przez stawkę :)

różnie z tym bywa... ja czasem tak poplącze algorytm że z 2 godzin robi się 5 bo nie mogę sam się połapać... i wtedy jest dziwna sytuacja...bo w gruncie rzeczy to na potrzeby klienta, a z drugiej strony to mój błąd...

Ceny zależą od zaawansowania technologii (ilość skryptów i ich poziom), jeżeli w cenę wchodzi layout to też i za to jakąś stałą stawkę...
Prostym rozwiązaniem jest udostępnienie opcji wyboru strony na silniku swojego cms. Wtedy ustalasz stałą cenę np. 19.99 i do tego możesz sobie doliczyć koszty instalacji oprogramowania na serwerze i jego konfiguracja. W cms możesz ustawić limity np. do 10 podstron a kolejne za dopłatą...

Przede wszystkim sama musisz wiedzieć ile serca i pracy włożyłaś w projekt - chociaż wiem że nie ma przelicznika na pieniądze.

Pozdrawiam.

Autor postu otrzymał pochwałę
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Cennik www

Postprzez meli 09 Wrz 2009, 18:29

No wlasnie, tu pojawia sie problem. Serca i pracy wycnilabym na conajmniej 1000 zlotych, a niektore nawet za 2000. Tylko czy to nie bedzie przesada?
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1



Cennik www

Postprzez eSpEY 09 Wrz 2009, 20:11

Jeżeli strona tyle warta to i tyle powinni zapłacić... Lecz o zawsze trzeba uprzedzić klienta o szacowanym koszcie.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Cennik www

Postprzez idon'thave 10 Wrz 2009, 14:28

Hm, dla znajomych mogą być jakieś zniżki :) Jeśli wyceniasz że warta jest 1000 walisz prosto z mostu...
Stawka idzie w zwyższ gdy dodasz jakieś "gifty" typu, elementy Flash, Java Script itd. Do ceny wliczasz poprawność kodu.
Nie sztuka stworzyć "coś" co się rozpadnie w Safari itd. Więc jeśli kod poprawny możesz liczyć że więcej zarobisz. A z drugiej strony, znajomy będzie szczęśliwy że jego strona dobrze jest zrobiona. Ale jak wyceniasz na 2000, desing musi "powalić" Zarobisz jeszcze na tym, gdy będzie wysoko pozycjonowania w wyszukiwarkach (to będzie w późniejszym etapie).

Autor postu otrzymał pochwałę
I my nick : )
Image- Pozdrawiam Idon'thave
Awatar użytkownika
idon'thave
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 06 Wrz 2009, 18:22
Miejscowość: Miasto znane z krasnali :)
Pochwały: 1



Cennik www

Postprzez meli 11 Wrz 2009, 08:51

To dziekuje Wam kochani :* Rozjasniliscie mi sprawe i zrobilam sie wolna od wyrzutow sumienia <rotfl>

Pozdrawiam mocno
meli :*
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1



Cennik www

Postprzez Bialko0019 24 Wrz 2009, 20:38

Jeśli być jeszcze była zainteresowana, znalazłem taką stronkę :
http://webdesign.ebiznes.org.pl/ocena_stron_internetowych.htm
Bardzo przydatna, nie wyjaśnia ile dokładnie za daną stronę, ale może Ci się przydać ;)

To tak marginesem mówiąc ... ;]

Autor postu otrzymał pochwałę
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Cennik www

Postprzez meli 29 Wrz 2009, 15:39

Bialko0019 napisał(a):Jeśli być jeszcze była zainteresowana, znalazłem taką stronkę :
http://webdesign.ebiznes.org.pl/ocena_stron_internetowych.htm
Bardzo przydatna, nie wyjaśnia ile dokładnie za daną stronę, ale może Ci się przydać ;)

To tak marginesem mówiąc ... ;]


Dzieki, zaraz tam zajrze :)
Dlaczego tak późno odkryłam to forum??
Awatar użytkownika
meli
~user
 
Posty: 75
Dołączenie: 24 Lut 2009, 16:48
Pochwały: 1



Cennik www

Postprzez coolf 03 Lis 2009, 18:18

eSpEY napisał(a):
I-See-U napisał(a):ustal swoją stawkę godzinową później pomnóż godziny spędzone nad tworzeniem strony przez stawkę :)

różnie z tym bywa... ja czasem tak poplącze algorytm że z 2 godzin robi się 5 bo nie mogę sam się połapać... i wtedy jest dziwna sytuacja...bo w gruncie rzeczy to na potrzeby klienta, a z drugiej strony to mój błąd...

Ceny zależą od zaawansowania technologii (ilość skryptów i ich poziom), jeżeli w cenę wchodzi layout to też i za to jakąś stałą stawkę...
Prostym rozwiązaniem jest udostępnienie opcji wyboru strony na silniku swojego cms. Wtedy ustalasz stałą cenę np. 19.99 i do tego możesz sobie doliczyć koszty instalacji oprogramowania na serwerze i jego konfiguracja. W cms możesz ustawić limity np. do 10 podstron a kolejne za dopłatą...

Przede wszystkim sama musisz wiedzieć ile serca i pracy włożyłaś w projekt - chociaż wiem że nie ma przelicznika na pieniądze.

Pozdrawiam.


hymmm, a mój kuzyn jest spawaczem i zarabia 30 PLN/h :-) ... nie musi posiadać komputera, oprogramowania, łącza internetowego, zasilania a co naj istotniejsze obszernej wiedzy! :-) ... więc jeśli ktoś ustala cenę na 20,- zł to najwidoczniej sam tyle jest wart *_^
Teoretycznie 5-cio osobową rodzinę można u3mać przez jeden miesiąc za 441,50 zł- zł :-) ... hymmm, zakładam, że to prawda ale czy sam chciałbym to udowadniać?!?!?! nie, dziekOOje!

pozdr.

Dodano Dzisiaj, 17:28:
meli napisał(a):No wlasnie, tu pojawia sie problem. Serca i pracy wycnilabym na conajmniej 1000 zlotych, a niektore nawet za 2000. Tylko czy to nie bedzie przesada?


nie, nie będzie.
np. strona wykonana w standardach w3 (http://validator.w3.org/), oparta o CMS-a może spokojnie kosztować od 10.000 do kilksetTysięcy nawet :-)

pozdr.
dlaczego tak wielu, rozumie tak niewiele?
coolf
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 03 Lis 2009, 15:44



Cennik www

Postprzez d3v 03 Lis 2009, 18:39

Jeżeli chodzi o zwykla strone w xhtml + css + jakies elementy proste graficzne to za taka strone mozesz brac od 50zł.To taka cena bardzo minimalna za prosta schludna strone np.dla kogos kto chce oglosic swoja firme w necie z prosta grafika bez bajerow.Jezeli wykonasz bardziej zloone elementy graficzne np. jakis top w photoshopie zlozony spokojnie mozesz brac powyzej 100zl + np.jakis system newsow nie autorski typu PSnews itd.

Jezeli natomiast strona bedzie zawierala grafike we flashu i ogolnie ebdzie schludna i przejrzysta ale bardziej rozbudowana (np.jakis miniportal) za takie cos mozna brac ze 400zl ;p

Natomiast za pisanie juz wlasnych systemow newsow,proste CMS lacznie z logownaiem uzytkownikow,jakimis panelami userow,grafika flashowa itd czy jakimis elementami w javascript ajax itd spokojnie mozna brac powyzej 1000zł nawet kilka tysiecy :) A najbardzije zlozone strony jak kolega pisal :

coolf napisał(a):oparta o CMS-a może spokojnie kosztować od 10.000 do kilksetTysięcy nawet :-)


to oczywiscie ceny orientacyjne bo nie ma dokladnych kategori cenowych dla danego typu stron poniewaz zalezy to od wielu czynnikow ;]
Awatar użytkownika
d3v
~user
 
Posty: 1357
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 20:03
Pochwały: 39



Cennik www

Postprzez eSpEY 03 Lis 2009, 18:49

coolf, żenująca wypowiedź w przedawnionym temacie...
jeżeli osoba xxx zarabia sprzedając strony za 20zł to znaczy że jest warta 20zł... hmm... to gorsze od demagogii - idź do sejmu tam takich lubią.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Cennik www

Postprzez coolf 04 Lis 2009, 00:19

eSpEY napisał(a):coolf, żenująca wypowiedź w przedawnionym temacie...
jeżeli osoba xxx zarabia sprzedając strony za 20zł to znaczy że jest warta 20zł... hmm... to gorsze od demagogii - idź do sejmu tam takich lubią.


bardzo dziękuje za rade, chętnie się przejdę! :-) ... a wracając do tematu... widziałeś poprawnie wykonaną strone za 20zł?
... przedawniony temat (teraz już nie *_^), hymmm, mam rozumieć, że nikt nowy nie odwiedza tego forum?

pozdr
dlaczego tak wielu, rozumie tak niewiele?
coolf
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 03 Lis 2009, 15:44



Cennik www

Postprzez Amistad18 04 Lis 2009, 14:10

Zapewne nowi to forum odwiedzają, ale i jakiś stary user się trafi ...

eSpEY napisał(a):
I-See-U napisał(a):ustal swoją stawkę godzinową później pomnóż godziny spędzone nad tworzeniem strony przez stawkę :)

różnie z tym bywa... ja czasem tak poplącze algorytm że z 2 godzin robi się 5 bo nie mogę sam się połapać... i wtedy jest dziwna sytuacja...bo w gruncie rzeczy to na potrzeby klienta, a z drugiej strony to mój błąd...

Dlatego najlepsza jest stawka za efektywną godzinę pracy. Domyślam się że zaczynasz sobie dorabiać jako freelancer, a w tym fachu robi się w domu, przy swoim komputerze, kiedy się chce - nie zawsze jest się w stanie siedzieć bez przerwy 10h przy komputerze i klepać kod, to się wyjdzie siku, to coś zjeść, itp, wtedy te godziny trzeba sobie jakoś zaokrąglać. W przypadku kiedy nie masz pojęcia jak coś zrobić, to szukasz w google, tylko że czasu 'Twojego doszkalania' nie powinno się liczyć ... oczywiście to zależy od człowieka, ja jeśli z czymś mam problem i szukam w dokumentacji albo na google, to tego czasu nie liczę, po prostu mam podejście że gdybym nie potrafił zrobić tego czego klient wymaga i co z nim ustaliliśmy że jest do zrobienia, to bym po prostu tego zlecenia nie dostał.

coolf napisał(a):
meli napisał(a):No wlasnie, tu pojawia sie problem. Serca i pracy wycnilabym na conajmniej 1000 zlotych, a niektore nawet za 2000. Tylko czy to nie bedzie przesada?


nie, nie będzie.
np. strona wykonana w standardach w3 (http://validator.w3.org/), oparta o CMS-a może spokojnie kosztować od 10.000 do kilksetTysięcy nawet :-)

pozdr.

Głupoty. Obecnie jest kryzys, i widać to u klientów zza oceanu, w europie też za dużo zleceń się nie dostaje, bo Anglicy zlecają za więcej i tylko swoim, Niemcy zlecają polakom i wiedzą że oni zrobią dużo, ale za małe wynagrodzenie ( ale w Euro ), a Polacy, czyli pewnie ten rynek zbytu o którym mowa, są najgorszym - czyli dużo wymagają, i jak najmniej chcą zapłacić.

Za 10.000 to dostaniesz cały system typu podbij.pl, demotywatory.pl, wykop.pl i wiele wiele innych kopii ... ale takie zlecenia to dostają tylko firmy, i się jeszcze o niego leją do takiego stopnia, że cena schodzi do tylu iż żaden freelancer nie będzie się sam z tym dłubał miesiąc czy dwa, bo nie warto. Zlecenia za kilkadziesiąt tysięcy dostają firmy o największej renomie, a takich w Polsce jest kilka, tylko że to są zlecenia typu - strona pepsi.pl, nike.pl itp, albo jakieś bardziej zaawansowane systemy, które też muszą być bezpieczne, np. ipko.pl ...

Oczywiście jeśli ma się indywidualnych klientów, to można ich zerżnąć na kasę, i wyciągnąć za prostą stronę w xhtml + css nawet 500-1000zł, oczywiście wtedy wykorzystuje się głupotę, niewiedzę, i nieznajomość rynku przez klienta, a jeśli taki kiedyś przy okazji dowie się ile tak naprawdę była ta strona warta, albo jak badziewnie jest zrobiona jak na taką cenę - to na pewno już więcej zlecenia się nie dostanie, oraz na pewno nie będzie można liczyć że zostanie się poleconym dalej. Ale to czy ktoś orżnie klienta, czy zawoła mniejszą, rozsądną kwotę - to zależy od freelancera. W przypadku autora tematu wątpię aby jego strony były warte więcej niż 200zł, skoro sam napisał że dopiero od niedawna programuje strony także w css.
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Cennik www

Postprzez eSpEY 04 Lis 2009, 17:19

coolf napisał(a):bardzo dziękuje za rade, chętnie się przejdę! :-) ... a wracając do tematu... widziałeś poprawnie wykonaną strone za 20zł?
... przedawniony temat (teraz już nie *_^), hymmm, mam rozumieć, że nikt nowy nie odwiedza tego forum?

pozdr


A masz coś przeciwko... Ja robię poprawne, bogate w informacje, skrypty, strony za właśnie 20zł... po odliczeniach zostaje mi z 15zł ALE przeważnie są to pojedyncze wizytówki firm - odwołuję się do tego, iż wieloskładnikowa jest cena ustalana, począwszy od profesjonalizmu, prestiżu, poziomu trudności, solidności i szybkości wykonania - z tym każdy powinien się zgodzić.

Przykład z 20zł mówi o może nie robieniu strony na zamówienie tylko sprzedaży gotowego CMS, więc może go mieć z 50 osób, dla tego i cena niska... Nie mówię że da się wcisnąć informatykowi zlecenie na nową stronę z dostosowanym cms itp. za 20zł...

Co do przedawnienia tematu to masz trochę racji... lecz tu się opieramy na danym przykładzie meli co zmienia postać rzeczy.



Pozdrawiam.

Dodano Dzisiaj, 5:21 pm:
coolf napisał(a):bardzo dziękuje za rade, chętnie się przejdę! :-) ... a wracając do tematu... widziałeś poprawnie wykonaną strone za 20zł?
... przedawniony temat (teraz już nie *_^), hymmm, mam rozumieć, że nikt nowy nie odwiedza tego forum?

pozdr


A masz coś przeciwko... Ja robię poprawne, bogate w informacje, skrypty, strony za właśnie 20zł... po odliczeniach zostaje mi z 15zł ALE przeważnie są to pojedyncze wizytówki firm - odwołuję się do tego, iż wieloskładnikowa jest cena ustalana, począwszy od profesjonalizmu, prestiżu, poziomu trudności, solidności i szybkości wykonania - z tym każdy powinien się zgodzić.

Przykład z 20zł mówi o może nie robieniu strony na zamówienie tylko sprzedaży gotowego CMS, więc może go mieć z 50 osób, dla tego i cena niska... Nie mówię że da się wcisnąć informatykowi zlecenie na nową stronę z dostosowanym cms itp. za 20zł...

Co do przedawnienia tematu to masz trochę racji... lecz tu się opieramy na danym przykładzie meli co zmienia postać rzeczy.



Pozdrawiam.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości