• Ogłoszenie:

strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez Bialko0019 04 Gru 2008, 18:58

reklama
karolkamyk napisał(a):www.gim1siemiatycze.livenet.pl


Wiedzę, że nikt Ci nie ocenił, to ja powiem, co sądzę.


Szczerze mówiąc, strona pod względem kolorystyki, i rozmieszczenia jest w porządku, ładne wykończenia, ogólnie estetycznie. Podoba mi się również pod ręka zmiana kolorystyki. Jednym, i wg. mnie takim większym błędem jest ta linia, która dzieli menu i tekst na połowę - powinna byc ona bliżej lewego menu.

Pod względem praktyczności, i ogólnie kodu. Od razu, na poczatku pojawia się blad - gdy wchodzimy w dany dział, w następnej stronie menu nagle dziwnie przesuwa się w dół i sam szukałem menu :)
Dodatkowo pojawia się znak
Kod: Zaznacz wszystko
[
. Również na samym dole, pod cala strona menu, po prostu coś źle wpisałeś w kodzie.

Poza tym, w porządku.

Plusy:
+ funkcjonalny, estetyczny interfejs
+ tekst czytelny (wszystko estetycznie napisane, akapity itp )
+ funkcjonalne menu, po najechaniu nie zmienia się strasznie kolor menu, tylko tak delikatnie :)
+ szybkie ładowanie strony, brak reklam - wielki plus !

Minusy:
- Pionowa kreska dzieląca menu i treść strony za daleko
- znak : [ nie wiadomo skąd
- dolne menu pojawia się
- przesunięcie menu po wejściu w dany dział
- hehe nie wiem, czemu ale jakoś nie podoba mi się jak ten chłopak, który jest wpół ucięty w billboardzie ;p

Ogólnie strona super, tylko wykasuj błędy, które mi się wykazały i strona super :)
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez JarekMk 16 Sie 2009, 17:45

http://katalog.pureit.pl/ :)

Dane meta pobierane są w utf8 - jeśli masz inne kodowanie na stronie musisz poprawić samodzielnie opis. To takie zmuszenie do używania i migrację na UTF8 :)
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez .WoJaK 18 Sie 2009, 11:31

http://wojakgallery.ugu.pl
Image
Awatar użytkownika
.WoJaK
~user
 
Posty: 113
Dołączenie: 04 Lip 2007, 15:26
Pochwały: 5



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez aves 21 Sie 2009, 16:23

Poproszę o ocenę strony www.sympatia.hellopl.com Wszystkie sugestie i opinie mile widziane :)
aves
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 21 Sie 2009, 14:11



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez lilith 21 Sie 2009, 17:29

aves napisał(a):Poproszę o ocenę strony http://www.sympatia.hellopl.com Wszystkie sugestie i opinie mile widziane :)


to wygląda raczej jak reklama strony a nie strona do oceny. zrobiłeś ją dawno temu i teraz dopiero dajesz do oceny? bo się tych randkowiczów sporo nazbierało już...i ten twój jeden post... dalej przemawia za reklamą :)

a tak poza tym:
estetyczny wygląd strony
łatwo znaleźć panel nawigacji :)('użytkownicy', 'wyszukiwarka' itp)
czytelne rozmieszczenie elementów na stronie
fajne, ciepłe kolory - pomarańcz (niebieski nie)

minus
ta niebieska ramka na stronie startowej nie bardzo współgra mi z tym pomarańczem
dlaczego w wyszukiwarce nie ma np. pola wzrost, dzieci
Image
koniczynka = lilith :)
Awatar użytkownika
lilith
~user
 
Posty: 258
Dołączenie: 05 Mar 2007, 00:55
Pochwały: 44



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez tei187 22 Sie 2009, 03:23

z całym szacunkiem, ale przynajmniej 1/5 ze wszystkich stron podanych w tym temacie jest aktualnie "zhaczona" lub była całkiem niedawno temu. aż strach się pochwalić projektem i prosić o ocenę.
~tei187
take my love, take my land, take me where i cannot stand
i don't care, i'm still free, you can't take the sky from me
tei187
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 12 Lut 2008, 09:16
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 2



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez aves 24 Sie 2009, 19:50

koniczynka napisał(a):
to wygląda raczej jak reklama strony a nie strona do oceny. zrobiłeś ją dawno temu i teraz dopiero dajesz do oceny? bo się tych randkowiczów sporo nazbierało już...i ten twój jeden post... dalej przemawia za reklamą :)

a tak poza tym:
estetyczny wygląd strony
łatwo znaleźć panel nawigacji :)('użytkownicy', 'wyszukiwarka' itp)
czytelne rozmieszczenie elementów na stronie
fajne, ciepłe kolory - pomarańcz (niebieski nie)

minus
ta niebieska ramka na stronie startowej nie bardzo współgra mi z tym pomarańczem
dlaczego w wyszukiwarce nie ma np. pola wzrost, dzieci


Hmm no może to tak wygląda... ;/ cóż, ale bardziej chodzi o to co jeszcze ulepszyć, zrobić, by mieć więcej tych użytkowników. Tobie akurat nie podoba się pomarańcz+ niebieski. Zastanowię się nad tym i nad tymi opcjami do wyszukiwarki też. Dzięki bardzo za sugestie :)
aves
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 21 Sie 2009, 14:11



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez eSpEY 01 Lis 2009, 13:15

Oto coś co stworzyłem na potrzeby KK:
http://kibicewarmii.net/

Wszystko oparte na CMS i łatwy panel admina. Strona miała być czytelna i szybka.
Co sądzicie? Co dodacie?
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez Bialko0019 01 Lis 2009, 16:07

Może coś ja od siebie napiszę ;)

Grafika nie jest jakaś super, ale jednak prosta i czytelna - jak było mówisz w założeniu.

Szczerze mówiąc, sam nie mam do czego się przyczepić, nawigacja jest w widocznym miejscu. W multimediach jeszcze nic nie ma, pewnie dlatego, że jeszcze nie dokończona. W dziale kontakt, zmienił bym token - na pierwszy rzut oka nie wiedziałem o co chodzi, po chwili już tak, ale sam się stronami zajmuję i inaczej myślę niż przyciętny użytkownik - jak bym zrobił tak, że :

Przepisz podany kod w pole poniżej:
0034023
[ Tutaj wpisz kod ]

- To pole można dać, że w nim wyświetla się napis ( Tutaj wpisz kod ), po kliknięciu znika ten napis, by wpisać kod.

Następną rzeczą, to bym wszystko zrobił ( oczywiście w dziale kontakt ) w jednej linii - nie, że token po lewej, przycisk Wyślij tak samo, a formularz też w innym miejscu.


Mhm, ogólnie grafika nie jest jakaś super, ale jesli było takie założenie to szczerze mówiąc nie mam żadnych ALE ( oprócz w dziale kontakt ten token ) i ogólnie dam ocenę 5+ ( na 6 możliwą )

Pozdrawiam,
Karol
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez eSpEY 01 Lis 2009, 19:58

dziękuję za opinię...
co do grafiki mam ścięty budżet na transfer więc i na grafikę - ok 400kb na unikalnego usera.
token jakoś może nie starannie wykonany ale najważniejsze że jest...
co do Multimedii nic niema bo dopiero to ruszyło więc ani taperki nie zrobione ani zdjęć nie ma :) Ale CMS też to obsługuje...
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez coolf 03 Lis 2009, 23:19

JarekMk napisał(a):http://katalog.pureit.pl/ :)

Dane meta pobierane są w utf8 - jeśli masz inne kodowanie na stronie musisz poprawić samodzielnie opis. To takie zmuszenie do używania i migrację na UTF8 :)


poprawiłBym kod (XHTML), sporo tabelek

Dodano Dzisiaj, 22:21:
aves napisał(a):Poproszę o ocenę strony http://www.sympatia.hellopl.com Wszystkie sugestie i opinie mile widziane :)


"can’t connect to the server"

Dodano Dzisiaj, 22:38:
eSpEY napisał(a):Oto coś co stworzyłem na potrzeby KK:
http://kibicewarmii.net/

Wszystko oparte na CMS i łatwy panel admina. Strona miała być czytelna i szybka.
Co sądzicie? Co dodacie?


ogólny wygląd 4/10 ale to rzecz gustu,
na twoim miejscu poświęcił bym więcej czasu na dopracowanie kodu, nie tylko grafika jest istotna, masz tam ponad 300 errorów i wszystko na tabelkach!
odchudź kod i grafiki, pozbądź się błędów i zaoszczędzisz na transferach :-)

Dodano Dzisiaj, 22:45:
Gdzie się podziała jakość?

Dodano Dzisiaj, 22:55:
JarekMk napisał(a):http://przemonot.co.cc/
Co powiecie?


lepiej późno .... strona się validuje :-)
zachowane standardy +
łatwa nawigacja to wielki +
dobrane kolory +
dlaczego tak wielu, rozumie tak niewiele?
coolf
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 03 Lis 2009, 15:44



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez eSpEY 04 Lis 2009, 18:34

coolf napisał(a):masz tam ponad 300 errorów

Nie wyskakuj mi z walidatorem to to shit jest... Kod jest ok - jeden błąd przy pętli = 300 błędów - to do poprawy bo może trochę ciągnąć
Grafika??? gdzie ją widzisz??? logo i tło i wszo więc na tym nie zaoszczędzę...
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez Bialko0019 04 Lis 2009, 20:04

coolf napisał(a):wszystko na tabelkach!


szczerze to nawet nie spojrzałem na kod, ale coolf ma trochę racji - na tabelkach wszystko ? Na DIVach można było by się pobawić i tak dużo kodu by nie było - co prawda to tekst, to zbyt dużo nie zajmuje, ale tabelki można było by zmienić ;)

Oczywiście to Ty jesteś autorem i Ty decydujesz ;)
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez eSpEY 04 Lis 2009, 20:13

Bialko0019 napisał(a):szczerze to nawet nie spojrzałem na kod, ale coolf ma trochę racji - na tabelkach wszystko ? Na DIVach można było by się pobawić i tak dużo kodu by nie było - co prawda to tekst, to zbyt dużo nie zajmuje, ale tabelki można było by zmienić ;)

Oczywiście to Ty jesteś autorem i Ty decydujesz ;)

Nie wiem czy wszystko na tabelkach odnosiło się do błędów czy do kodu...
co do kodu... nawyki starych technik... widać i się przyzanje strona robiona na odwal - gwałt... mało czasu... :) ale teraz szpachla szpachla i damy radę :) :papryczka:
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez I-See-U 05 Lis 2009, 11:15

moja firmowa strona:

http://www.armar-reklamy.pl

zapraszam do oceniania
Image
Awatar użytkownika
I-See-U
~user
 
Posty: 289
Dołączenie: 12 Sty 2008, 20:30
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 23



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez remoh 05 Lis 2009, 15:10

o to co zrobiłem dla pewnego radia internetowego :D http://www.radiopokolen.xt.pl czy tam bez domeny http://www.radiopokolen.yoyo.pl
Ostatnio edytowany przez remoh, 10 Gru 2009, 20:08, edytowano w sumie 1 raz
remoh
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 15 Paź 2009, 14:57



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez eSpEY 05 Lis 2009, 17:38

I-See-U napisał(a):http://www.armar-reklamy.pl

Fajne i dobre wykonanie. Podoba mi się menu CMYK...
Jedyne co nie pasuje to preloader - złe kolory niepotrzebne bajty jak już to kilobajty daj.
Jak z administracją... flash dane pobiera bazy z plików?
5+
remoh napisał(a):http://www.radiopokolen.xt.pl

Gotowiec fusion. Odświeża się co chwilę... lay się rozsuwa. Złe tło do reszty... Ogółem porażka od strony layoutu.
2-
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez Bialko0019 05 Lis 2009, 20:35

Witam, to może troszeczkę i odemnie ;)

1. - Na pierwszy rzut oka - długo mi się wgrywała.
2. +/- Osobiścię nie preferuję storn, gdzie jest dużo akcji dużo rzeczy się rusza, coś tam miga, coś się przesuwa.... Naładowane trochę za dużo.
3. + łatwy dostęp do odtwarzacza radia, na środku, wiadomo co i jak ;)
4. Czat się nie ładuje... i w ogóle po co jak jest shoutbox po prawej ? ;/

Tak naprawdę nie ma co oceniać, gotowy cms...

Ogólnie 3/10 ..
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Strona do oceny - pisać tylko tutaj ;)

Postprzez remoh 06 Lis 2009, 01:28

Nie mam zielonego pojęcia czemu Ci się nie ładuje. A czat jest po to bo zawsze był, na czacie wszyscy siedzą od bardzo dawna i tylko tam piszą a shoutbox to taki dodatek tylko na stronkę (nie pomieściłby 20 osób bo tyle często jest w godzinach popołudniowych na czacie, którzy ciągle coś piszą :P, na dodatek do czatu są wszyscy przyzwyczajeni od przynajmniej roku :P)... To radio kiedyś nie miało stronki i wszyscy z czatu korzystali, rozmawiali, komentowali audycje i w ogóle to radio jest tak jakby czatowe więc to Twoje pytanie mnie trochę rozwaliło ale spoko nie wiedziałeś XD. To nie jest czat na potrzeby stronki ale stronka na potrzeby czatu zrobiona :P. A co do punktu 2 to ja nie wiem czego wg. Ciebie jest za dużo sa 2 kanały i dla dwóch musiałem statystyki dodać i muszą być tez te po prawej żeby było widać kto gra i w ogóle jak się przegląda inną część strony niż stronę główną. Tyle mam do powiedzenia wiem, że słabo wypada bo gotowy cms ale jak narazie nie potrafię sam do zera stworzyć stronki w php i wiem że theme nie pasuje, to z czasem przerobie. A co do wypowiedzi eSpEY, to nie wiem co mas zna myśli mówiąc, że lay się rozsuwa. Gdzie niby?
remoh
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 15 Paź 2009, 14:57



Proszę o ocenę serwisu www.ogloszenia.pl.pl

Postprzez SIBO1 10 Lis 2009, 15:31

Witam

Chciałem prosić o ocenę, uwagi lub porady dotyczących funkcjonalności i ergonomii mojej strony
<zły link> lub http://www.sibo.net.pl

Każda opinia będzie mile widziana.
Z góry dzięki.
SIBO1
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 14:01



PoprzedniaNastępna

Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości