• Ogłoszenie:

kompresja

Miejsce dla każdego kinomanka. Zwiastuny, opinie, recenzje, efekty specjalne. Kochasz Kino - weź udział w dyskusji :)

Kompresja

Postprzez M@r3ck! 23 Lip 2007, 18:07

reklama
Witam
Ostatnio chciałem robić filmik z gry no więc użyłem Frapsa i wszystko OK ale pliki mają nawet po 1 Gb no więc skompresowałem tak jak pisało w FAQ frapsa VirtualDub DivXem i wtedy plik ma jakieś 50 mb ale obraz jest ciemny w Windows Media Player prawie nic nie widać...
Nie wiem co zrobić, pomóżcie
z góry thx
Awatar użytkownika
M@r3ck!
~user
 
Posty: 125
Dołączenie: 20 Kwi 2005, 12:47
Miejscowość: Białystok



Postprzez Precel 23 Lip 2007, 18:22

uzyj np
http://www.free-codecs.com/download/AVI_ReComp.htm
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez t0d 23 Lip 2007, 23:12

zmień ustawienia virtualdub'a - pobaw się nimi trochę, bo niestety nie ma uniwersalnej konfiguracji przy kompresji
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez M@r3ck! 24 Lip 2007, 08:29

No więc ja już nie wiem jak mam zrobić ten filmik tym AviReComp także mam ciemny obraz no to pomyślałem że może ja za bardzo chcę zmniejszyć ten plik no to wybrałem większy rozmiar pliku końcowego w AviReComp i nadal ciemny obraz =/
Lol ja już nie wiem co się dzieje włączyłem parę fimów w formacie avi jakie mam na dysku na Windows media player i są też ciemne a na AllPlayerze są jasne a filmik z frapsa jest jasny na Windows Media Player i na AllPlayerze, a ten sam filmik z frapsa po użyciu AviReComp Albo VirtualDuba jest ciemny i na WMP i AllPlayer czy to coś źle z moimi kodekami czy co ??
Nie znam się na kodekach więc po prostu używam Packa K-Lite Codec Pack 2.54 Full ;<
Awatar użytkownika
M@r3ck!
~user
 
Posty: 125
Dołączenie: 20 Kwi 2005, 12:47
Miejscowość: Białystok



Postprzez fluid 24 Lip 2007, 09:25

t0d napisał(a):bo niestety nie ma uniwersalnej konfiguracji przy kompresji


jest, jest :mrgreen: :mrgreen: tylko ciezko do niej dojsc
polecam poszukac informacji o formacie xvid asd :D
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez M@r3ck! 24 Lip 2007, 12:17

No to mam nowe pytanie czemu normalne filmy AVI są ciemne że prawie nic nie widać, zmieniłem już kodeki i nadal to samo próbowałem w innym odtwarzaczu i też tak samo tylko AVI zrobione frapsem działają ale po zmniejszeniu rozmiarów VirtualDubem albo AviReComp są też ciemne jak inne filmy Avi ściągnięte z internetu ?? Jak już pisałem próbowałem innych kodeków i odtwarzacza i nic =/
EDIT
już działa niepotrzebnie instalowałem ciągle jakieś paczki kodeków zamiast zainstalować sobie te które są mi potrzebne (teraz już wiem żeby unikać kodeków które mają w nazwie "pack" i "mega") wszystkie filmy już mi chodzą i nie mam tego problemu z ciemnym obrazem
Awatar użytkownika
M@r3ck!
~user
 
Posty: 125
Dołączenie: 20 Kwi 2005, 12:47
Miejscowość: Białystok




Powróć do Filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości