• Ogłoszenie:

[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Miejsce dla każdego kinomanka. Zwiastuny, opinie, recenzje, efekty specjalne. Kochasz Kino - weź udział w dyskusji :)

Byłeś w kinie na filmie AVATAR?

Byłem i nie żałuje, super
14
36%
Byłem - kasa wyrzucona w błoto
1
2%
Nie byłem, obejrzę/obejrzałem na kompie
9
23%
Nie byłem, ale zamierzam iść. Taki film trzeba koniecznie obejrzeć w KINIE!
8
21%
Avatar to ja mam w profilu na Forum ;) nie wiem o co tyle szumu
6
15%
 
Razem głosów : 38

[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez MaTi 24 Gru 2009, 17:35

reklama
Był ktoś z Was w kinie na tym hiciorze bo już tak nazwać można tą produkcje...
Podobno efekty 3D miażdżą.

AVATAR
http://www.youtube.com/watch?v=d1_JBMrrYw8 [trailer]

http://www.imdb.com/title/tt0499549/

Image
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez wojtas 24 Gru 2009, 20:06

u mnie w kinie od 25 grają :) ide w przyszły wtorek :)
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez filip.ludwik 24 Gru 2009, 23:22

Ja mam bileciki na jutro do IMAXa , zobaczymy co to to :)
Ale to film Camerona, także na pewno będzie na poziomie
UBOT 3D
Awatar użytkownika
filip.ludwik
~user
 
Posty: 2129
Dołączenie: 12 Sty 2006, 19:10
Miejscowość: W-ce
Pochwały: 80



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez BZIKU 25 Gru 2009, 20:39

Akurat miałem dzis okazje byc na premierze Avatara....Mnie poraził efektami specjalnymi,ich szczegółami oraz ogólnie wykonaniem.Wielki szacun dla twórców.
Wybrałem opcje 3D i nie żałuje-miałem okazje siedzieć na wprost i w odpowiedniej odległosci i stwierdzam ze swietnie widać szczególiki:jakies małe owady,iskry ognia,błysk wystrzałów...
Film dośc długi-z reklamami początkowymi 3h siedzenia..Ale nawet tego nie odczułem...Refleksje?
Film postawił dosc wysoką poprzeczke nad przyszłymi produkcjami tej kategori....JEST FENOMENALNY jak dla mnie.Zdjęcia wyimaginowanej przyrody twórców,całej planety oraz zwierząt robią niesamowite wrażenie-w niektórych momentach.scenach miałem dosłownie uczucie leku wysokości :wink: Dzwiek.muzyka doskonałej jakosci i idealnie oddaje atmosfere sytuacji i poszczególnych scen...
Polecam gorąco,bedąc jeszcze pod wrazeniem produkcji.... :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez Aselfer 25 Gru 2009, 21:24

Ja idę w przyszłym tygodniu ;P
Mam nadzieje, że się nie zawiodę ;].
Awatar użytkownika
Aselfer
~user
 
Posty: 809
Dołączenie: 05 Lip 2009, 22:28
Miejscowość: Biała Podlaska
Pochwały: 9



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez filip.ludwik 26 Gru 2009, 02:34

Powiem tyle: Łaaaaa.... :lol:


Zauważyłem, że film jest tak jakby troche wzorowany na Władcy Pierścieni. Sporo jest podobnych motywów. Ale co tak... i tam wiadomo, że wszytko już kiedyś było :wink:
UBOT 3D
Awatar użytkownika
filip.ludwik
~user
 
Posty: 2129
Dołączenie: 12 Sty 2006, 19:10
Miejscowość: W-ce
Pochwały: 80



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez mark1991 26 Gru 2009, 02:40

Pytanie odnosnie wersji 3D czy cały film jest w 3D czy tylko niektóre sceny?
MacBook Pro 13,3" mid 2010
PS4
Iphone 5s, iPad mini
Awatar użytkownika
mark1991
~user
 
Posty: 305
Dołączenie: 22 Kwi 2006, 16:41
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 2



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez BZIKU 26 Gru 2009, 11:30

Film jest cały w 3D.Jedno co moze irytować-aczkolwiek nie na kazdej kopii tak moze byc;to czasami "wedrujące" napisy...Zdazyło się w niektórych scenach ze napisy były po prawej/lewej stronie;lub na środku ekranu-i z upływem dialogu "wracały" na swoje miejsce na dole ekranu ;)
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez filip.ludwik 26 Gru 2009, 13:31

BZIKU napisał(a):Zdazyło się w niektórych scenach ze napisy były po prawej/lewej stronie;lub na środku ekranu-i z upływem dialogu "wracały" na swoje miejsce na dole ekranu



U mnie w IMAXie było ok :wink:
UBOT 3D
Awatar użytkownika
filip.ludwik
~user
 
Posty: 2129
Dołączenie: 12 Sty 2006, 19:10
Miejscowość: W-ce
Pochwały: 80



Film avatar wrażenia, opinie

Postprzez kokos 28 Gru 2009, 01:13

Właśnie jestem po seansie. Film niesamowity. Czułem się jakbym był wśród bohaterów na ekranie w pewnych momentach i to mi wystarczy:)
Napisy podobnie jak u Bzika "fruwały" po ekranie i to dosyć często.
Jak najbardziej polecam. Wersja 3d.
Image
Piłka nożna bez kibiców jest niczym.
Awatar użytkownika
kokos
~user
 
Posty: 1846
Dołączenie: 24 Paź 2005, 18:05
Miejscowość: WLKP
Pochwały: 66



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez kajtekjr 28 Gru 2009, 02:26

Ja jadę we wtorek :D Mam nadzieję że się nie zawiodę :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez filip.ludwik 28 Gru 2009, 02:29

To ja może napisze jeszcze coś wiecej o filmie;D

Jesli ktoś szuka wybitnego filmu pod względem scenariuszu, to na pewno się zawiedzie. Wiadome jest, że film został nakrecony za nakładem niebotycznych pieniędzy i wiadomo, że musi się to jakoś wrócić. Także sam scenariusz zalatuje komerchą. Typowe hollywódzkie kino. Mimo wszytko jest dość skrupulatnie zrobiony i nie ma w nim jakiś niezgodności. Świat przedstawiony - bajka. Kawał dobrej roboty jeśli o to chodzi.

Wielkim plusem tego filmu są oczywiście efekty, film jest świetnie nakręcony. Można się wrecz poczuć jakby samemu kroczyło się po tej magicznej krainie.


Także zależy co kto lubi i czego szuka :wink:

Ja się osobiście nie zawiodłem, bo tego właśnie oczekiwałem od tego filmu, byłem nawet mile zaskoczony, nie spodziewałem się, że az tak dobrze to wyjdzie :)
UBOT 3D
Awatar użytkownika
filip.ludwik
~user
 
Posty: 2129
Dołączenie: 12 Sty 2006, 19:10
Miejscowość: W-ce
Pochwały: 80



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez mark1991 28 Gru 2009, 11:43

Ja mam bilety zarezerwowane do IMAXA na 3.01 zobaczymy co to za film;)
MacBook Pro 13,3" mid 2010
PS4
Iphone 5s, iPad mini
Awatar użytkownika
mark1991
~user
 
Posty: 305
Dołączenie: 22 Kwi 2006, 16:41
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 2



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez RufuS* 28 Gru 2009, 16:53

filip.ludwik napisał(a):esli ktoś szuka wybitnego filmu pod względem scenariuszu, to na pewno się zawiedzie.

No właśnie też czytałem takie opinie.

Podobno fabuła jest przewidywalna i banalna. Dlatego dziwią mnie ludzie, mówiący że to 'arcydzieło'. Arcydzieło jest wybitne pod każdym względem, a nie tylko efektów. Pójdę do kina, ale czuję że to będą takie Transformersy...
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez BZIKU 28 Gru 2009, 21:39

filip.ludwik napisał(a):Jesli ktoś szuka wybitnego filmu pod względem scenariuszu, to na pewno się zawiedzie.

RufuS* napisał(a):No właśnie też czytałem takie opinie.

Panowie...Bez przesady...Jeśli chcecie kina ambitnego-obejrzyjcie filmy Tarantino,Almodovara i wielu,wielu im podobnych ;)
Mam nadzieje że opinii nie czytacie na Filmweb,buhahahaha...Tamte opinie eyntelyiengentnych ąę przez gąbkę-bułke przez bibułke a qtasa w ręke są wprost fenomenalne :D :D :D :D .Najpierw gosć ocenia film jako REWELACJA,a potem jedzie po nim w temacikach na stronce że az miło (sic!)
Avatar to poprostu przyjemnie ogladająca się opowieść ukazujaca na przełomie filmu uczucia i zmiany komandosa Jacka...Wkomponowana w niesamowite zdjęcia i efekty specjalne-perfekcyjnie zmontowane zresztą...Taki wielowątkowy scenariusz bym powiedział.Tak jak to napisał kokos
Film niesamowity. Czułem się jakbym był wśród bohaterów na ekranie w pewnych momentach i to mi wystarczy:)

I tyle..Fantastyczna rozrywka...i tyle...Nie przyrównuje,ani nigdy nie przyrównywałem filmu do czegos tam w filmie innym,bo jaki to ma sens?
Po co szukac czegos co ma Avatar a nie maja Transformersi?Czego zabrakło we Władcach Pierścieni a jest w Avatarze?
Taka jest idea ogladania filmu?Myśle że nie.....
Miłego seansu wszystkim którzy jeszcze nie ogladali ;)
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez RufuS* 29 Gru 2009, 09:55

BZIKU napisał(a):Mam nadzieje że opinii nie czytacie na Filmweb

No co ty... tam są sami durni prowokatorzy. Taki Onet 2.0.... :lipa:

Moim zdaniem filmy dzielą się na takie dwie duże grupy - właśnie na Tarantinowskie (te ambitniejsze) i na hollywoodzkie (te z super efektami/wybuchami/kobitami z cyckami na wierzchu, i prostą, dziurawą fabułą).
Większość recenzantów pisze o filmie, że to arcydzieło. Skoro tak to myślałem iż Avatarowi udało się połączyć super rozrywkę z genialną fabułą. A tu masz... małe rozczarowanie.
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez Aselfer 29 Gru 2009, 12:41

Ja uważam film za świetny. Może i fabuła nie jest jakaś genialna ( z kolegą wręcz mówiliśmy sobie nawzajem co zaraz będzie ), ale te efekty.. mmmiodzio ! To jest chyba pierwszy film od czasów gdy obejrzałem Władcę pierścieni film na którym ani minutę się nie nudziłem :P Fakt 3D było kiepskie mom zdaniem ale ten świat to wszystko co tam powymyślali..
A najgorsze w filmie było to, że był z napisami (w których było sporo błędów )... Ludzie taki film bez lektora ?
Awatar użytkownika
Aselfer
~user
 
Posty: 809
Dołączenie: 05 Lip 2009, 22:28
Miejscowość: Biała Podlaska
Pochwały: 9



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez filip.ludwik 29 Gru 2009, 12:51

Aselfer napisał(a):Ludzie taki film bez lektora ?


:1: :1: :1:
UBOT 3D
Awatar użytkownika
filip.ludwik
~user
 
Posty: 2129
Dołączenie: 12 Sty 2006, 19:10
Miejscowość: W-ce
Pochwały: 80



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez wojtas 30 Gru 2009, 00:02

dzisiaj byłem :) dla mnie miazga :D miodnie przedstawiony cały świat i wogóle :D
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



[ankieta] film avatar wrażenia, opinie, komentarze

Postprzez kajtekjr 30 Gru 2009, 01:21

Byłem - zobaczyłem :P Momentami wgniatało w fotel :D Ogólnie film w poznańskim multikinie 51 zaczął się od pół godzinnych reklam, ale no cóż - Polska :D Jedna z ostatnich było pouczenie o użytkowaniu okularów 3D z mottem "Belive your eyes". No i się zaczęło - po dwóch albo trzech kolejnych reklamach :P Wróćmy do tego filmu i tej miazgi :P Gdyby kierować się mottem z reklamy okularów 3D i uwierzyć oczom to było ciekawie :D Raz się nawet tak zapatrzyłem że wyciągłem łape do jakiejś rośliny xD Tempo filmu dobre, dość szybkie. Efekty specjalne i dźwięk - coś niesamowitego :D


Teraz kilka słów do tych co chcą iść na film 3D a mają wadę wzroku :P Sam noszę okulary -1.5D i spokojnie dałem radę założyć 2 pary okularów. :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Następna

Powróć do Filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości