• Ogłoszenie:

czy legalne jest dawanie linków?

Kosz, czyli miejsce gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące tematy.

Postprzez maniaczek 04 Kwi 2006, 21:43

Już kiedyś o tym pisałem, ale jak widzę, temat wraca ponownie:
według mnie samo podawanie linków nie jest nielegalne
- nielegalne jest raczej to, co dany user robi z danym linkiem
(czytaj: jeżeli go używa nie mając oryginału w domu).
A wytwórnie płytowe usuwają stronki z linkami, gdyż wiedzą,
że to Polska i tu każdy chce mieć wszystko za free. Jeśliby
ktoś wytoczył rzeczywisty proces to raczej powinnoby to być
postępowanie przeciwko serwerom, do których podane są linki.
Awatar użytkownika
maniaczek
~user
 
Posty: 866
Dołączenie: 28 Sty 2004, 19:45
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 88



Postprzez Hellfire 04 Kwi 2006, 21:51

Chelo napisał(a):No ale jak reklamujesz gosciu z policji sie dowie nic nie zrobi namierzy,zbierze grupe i ma się przerombane


Hehe wez mnie nie rozszmieszaj, podawanie linków NIE jest nielegalne.
Juz sram w gacie ze strachu przed panem z policji :lol: :lol:

przeczytaj to co ponizej i pomysl logicznie:

maniaczek napisał(a):nielegalne jest raczej to, co dany user robi z danym linkiem

Otóż to, bo jesli ktos ma oryginal w domu, to czemu mialby nie sciagnac sobie kopi z neta. Spójrz chociazby na nasze programosy, cala masa linków do gier i jakos nikt nie robi problemów.

Wiec nie zaciemniaj nikomu takimi poglądami ze podawanie linków do gier jest calkowicie nielegalne.

Pozdro!
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Postprzez leonsio 09 Kwi 2006, 13:04

Dla tych co mają wątpliwości :

"Umieszczanie na stronach internetowych odsyłaczy,które umożliwiają ściągnięcie pirackich utworów(plików MP3,filmów ,programów czy gier)może zostać uznane za pomocnictwo w rozumieniu prawa cywilnego,a nawet karnego.Skutkuje to odpowiedzialnością cywilną lub/i karną osoby,która te linki zamieściła"


Przepisy prawa karnego i cywilnego przewidują odpowiedzialność zarówno sprawcy jak i pomocnika.
Za pomocnika w rozumieniu prawa karnego uważa się tego,kto działając w zamiarze,aby inna osoba dokonała czynu zabronionego,swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie,w szczególności dostarczając narzedzie,środek przewozu,udzielając rady i informacji.
Za pomocnika w rozumieniu prawa cywilnego uważa się osobę pomocną sprawcy w wyrządzeniu szkody(art.422 kodeksu cywilnego).
Rozpowszechnianie cudzego utworu bez uprawnienia,albo wbrew jego warunkom(nawet nieumyślne)jest przestępstwem określonym w art.116
ustawy o prawie autorskim...

Pozdrawiam
Lepiej rozumieć mało niż nie rozumieć dużo :) By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.:)
Awatar użytkownika
leonsio
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 17 Paź 2004, 02:42
Pochwały: 13



Postprzez Tom@szek 09 Kwi 2006, 15:00

Myślę, że user leonsio wystarczająco wyjaśnił temat linków.
EOT
Tom@szek
 



Poprzednia

Powróć do Kosz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron