• Ogłoszenie:

jak tworzy sie strony internetowe

Kosz, czyli miejsce gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące tematy.

jak tworzy sie strony internetowe

Postprzez damian.1 04 Lis 2005, 19:38

Chciałbym jakim programem tworzy sie strony internetowe , i w jaki sposób
sie je wstawia do neta . Szukam dobrego programu . Z góry dzięki . Pozdro
Intel Core 2 Duo E4400 2 GHZ , Asus P5N32-E n650i Sli , Kingston 2 x 1GB , Seagate 320GB 7200rpm , Radeon HD 4830 , Chieftec 500w , 19" iiyama ProLite X486S-B1 black Glare ,
Awatar użytkownika
damian.1
~user
 
Posty: 741
Dołączenie: 15 Paź 2005, 20:27
Miejscowość: Wałbrzych
Pochwały: 36



Postprzez Sebeq 04 Lis 2005, 19:41

na tym forum były gdzieś linki do programów do tworzenia stron www a tak przy okazji czy znacie jakiś fajny serwer na stronę ? :banan: :papryczka:
Sebeq
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 26 Paź 2005, 18:20



Postprzez sauroon 04 Lis 2005, 22:53

Sebeq napisał(a):na tym forum były gdzieś linki do programów do tworzenia stron www a tak przy okazji czy znacie jakiś fajny serwer na stronę ? :banan: :papryczka:
Piszesz że był już taki temat to ja piszę tobie że postów o serwerach pod WWW z MySQL PHP itp. jest w 3 du....


pozdro
Ałaaaa !!! Google mnie ugryzło :)
Awatar użytkownika
sauroon
~user
 
Posty: 263
Dołączenie: 06 Paź 2005, 10:36
Miejscowość: Kentucky Koźle
Pochwały: 8



Postprzez gorgusia 05 Lis 2005, 10:14

Jeżeli umiesz pisać (robić) strony www to wystarczy Ci najprostszy (z polskich: zajączek, pajączek), jeśli nie potrafisz robić stron to nawet najlepszy program Ci nie za dużo pomoże. W takim wypadku radze poszukac "kursu tworzenia stron www" który dołączony był do magazynu PSD. Najszybciej znajdziesz na torrencie.

Jeśli masz za wolne łącze to polecam internetowy kurs ze strony: http://www.kurshtml.boo.pl. Ja sie dzięki niemu nauczyłem bardzo wiele :)

Pozdrawiam i życze powodzenia
gorgusia
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Paź 2005, 18:31



Postprzez JarekMk 05 Lis 2005, 10:26

WebMajster 3.0

WebMajster to edytor stron WWW typu WYSIWYG (What You See Is What You Get - "co widzisz, to otrzymasz"). Oznacza to, że autor strony zajmuje się kompozycją elementów, grafiką oraz formatowaniem tekstu bez konieczności pisania kodu HTML. Autor nie musi znać języka HTML, by tworzyć witryny WWW. To co widzi w edytorze, jest bardzo bliskie temu, co otrzyma jako gotową stronę WWW, a do zbudowania strony wystarczy umiejętność posługiwania się klawiaturą i myszką komputerową.

W tradycyjnym sposobie budowania strony działa mechanizm "normalnego spływania" na stronie, czyli od "lewej do prawej" i "z góry na dół" - jak to się odbywa w zwykłym edytorze tekstowym. WebMajster działa inaczej. Umieszcza w osobnym polu każdy wprowadzony na stronę obiekt. Obiekty można łatwo przemieszczać na stronie, a WebMajster zapamiętuje ich położenie względem lewego górnego rogu obszaru roboczego. Dodatkowo istnieje możliwość ich pozycjonowania w trzecim wymiarze - można elementy nakładać jeden na drugi lub chować pod innymi. Liczba takich warstw jest praktycznie nieograniczona. Obiektem jest pole tekstowe, w które można wpisać tekst, pole graficzne, dowolne pole formularza, tabele, listy numerowane i nienumerowane, pływające ramki oraz fragmenty kodu HTML, które użytkownik samodzielnie może wprowadzić na stronę. WebMajster ponadto wyposażony jest w wiele dodatkowych pól, które mieszczą elementy aktywne: gotowe formularze wyszukiwarek, kody liczników i ksiąg gości oraz obiekty multimedialne: muzykę, filmy i animacje flash i wiele innych.

Tego rodzaju technika pozwala na nakładanie jednego elementu na inny. Właśnie dzięki tej technologii autorzy posługujący się WebMajstrem mogą swobodnie przemieszczać na stronie każde z pól oraz "podnosić" lub "opuszczać" dowolny obiekt nad lub pod inny element. W tym czasie edytor przelicza pozycję obrazka lub pola tekstowego i generuje stosowny kod HTML. W tradycyjnym HTML-u kolejność wystąpienia poszczególnych elementów w kodzie HTML ma pewne odbicie w kolejności wyświetlania ich w przeglądarce: im "później" w kodzie HTML, tym "niżej" na stronie. W WebMajstrze jest inaczej: im "później" w kodzie HTML, tym "bardziej na wierzchu".

Dzięki łatwości używania WebMajster stał się bardzo popularnym narzędziem tworzenia stron WWW. Jest to edytor "pierwszych pięciu minut" dla tych wszystkich, którzy chcą jak najszybciej zaistnieć w Internecie.


Image
JarekMk
~user
 
Posty: 5151
Dołączenie: 10 Lis 2004, 13:38
Pochwały: 301



Postprzez odin 05 Lis 2005, 11:10

Najpier przejdź na stronę wc3school i tam oceń Swoją wiedze na temat stron internetowych. Później, postaraj sie odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim języku chce pisać strony, pomijając już php cgi i inne wysokoodwoływalne języki, skup się na xml, html, dhtml, oraz css ( to już osobny język jeśli chodzi o pisanie stron przy jego uzyciu - kompletnym rzecz jasna ). Jesli już odpowiesz sobie na to pytanie ( a znajdziesz przykłady na owej stronie ) przejdź do działu w którym znajdziesz temat Twojego wyboru.
Jeśli nie umiesz angielskiego to mamy problem ( powienieneś umieć :) - takie jest założenie :) ).

A najlepiej jeśli zapytasz kogoś do kogo możesz chodzić, często odwiedzać o pomoc. Kiedyś chodziłem do kolegi ucząc się xml'a a w drodze wdzięczności omawiałem mu cgi perl i skuteczne połączenie z php. Więc kożyści były obupulne :) Postaraj się zawsze oferować komuś pomóc, bo a nóż widelec owa osoba będzie, nawet i bezinteresownie, w stanie pomóc i Tobie :).

I jeśli mogę poradzić, programuj w css, i nie przejmuj się że ludzie uzywający IE mają pretensje iż strona wygląda na ich IE tak jak wygląda. Zagorzali miłośnicy IE poczekają jeszcze ~ pół roku możliwe iż rok, lub też i półtora w optymalnej konfiguracji, na nową wersje ich starej, dziurawej, wolnej, i nie rozwijającej się przeglądarki. Idź z nurtem czasu i otwieraj się na nowe rozwiązania ( oczywiście nie rób stron które banują ludzi za samo wejście z IE :D, postaraj sie aby były one optymalne, acz nie przesadzaj - skup się na przeglądarkach rozwijających się ).
No i jeśli poszukujesz pomocy udaj się na największe forum developerów Devsnet :) Też tam jestem, może Cię znajdę :D Na pewno otrzymasz pomoc, ale jest warunek, musisz umieć angielski i proszę nie zadawaj tam pytań w stylu, "kto mi napisze strone internetową, taką z komentarzami i forum" itd itd :)

edit:
dziórawej pisło się chyba przez ó.
edit.
albo ? :roll:
Temat: nod32 - Autor: malina
Wiadomość: dzialajacej instalki noda wraz z kluczem ( przyp. odin: faworyt na dziś :D )
odin
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 14 Wrz 2004, 18:24
Pochwały: 5



hehe .. Odpowiedz :D

Postprzez rafal2603 05 Lis 2005, 14:27

Otóz tworze strony internetowe w programie frontpage 2003 jest bardzo dobry b jednoczesnie mozemy edytować graficznie i sam generuje kod , to jest dobre dla poczatkujących ale dla tych bardziej kumajacych to polema Ezhtml swietny program i jednoczesnie najlepszy na polskim rynku oraz darmowy :) Więc łatwo go znaleźć ale to moja opinia :)
A jesli chodzi o wrzucanie na ftp pliki to najlepszy do tego program jest zwykly na świecie total comander lub windows comander :d :) pozdrawiam :D
rafal2603
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 14 Paź 2004, 09:49
Miejscowość: Namysłów



Postprzez fluid 05 Lis 2005, 14:29

temat juz byl wiec nie wiem po jaka
cholere piszecie kilka razy to samo :evil:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947




Powróć do Kosz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości