• Ogłoszenie:

[problem]jak zmniejszyc zdjęcie lub tapetę?

Kosz, czyli miejsce gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące tematy.

[problem]jak zmniejszyc zdjęcie lub tapetę?

Postprzez omegus 27 Maj 2004, 22:37

potzrbuje zmniejszyc np zdjęcie z aparatu cyfrowego z wielkosci np 350kB do np 20kB.może to troche śmieszne ale nie wiem czy acdsee to zrobi? dzieki z góry za pomoc
maniek z wielkopolski
Awatar użytkownika
omegus
~user
 
Posty: 51
Dołączenie: 29 Sty 2004, 00:46
Miejscowość: Ślesin



Postprzez Ibdial 28 Maj 2004, 01:23

Pliki z aparatu są często w formie bitmapy (bmp) i zajmują dużo miejsca. Jeśli masz to w formie bitmapy to zmień format na jpg. Zdjęcie będzie zajmować nawet kilkanaście razy mniej. Zrobisz to w zwykłym programie paint .
Awatar użytkownika
Ibdial
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 29 Sty 2004, 13:54
Miejscowość: Czarna Puszcza Swarożyca



Postprzez domi 28 Maj 2004, 13:28

tak naprawde to po co zmniejszenie rozmiaru zdjecia. przeciez i tak zajmuja malo ok. 100kb. taki rozmiar ma zdjecie w formacie .jpg. nistety niektore zdjecia sa w formacie .bmp i zajmuja nawet 1 mb. wtedy musisz zmienic format na .jpg i bedzie duzo mniejsze. jest jeszcze inna mozliwosc zmiany. w przypadku gdy zdjecie jest w formacie .jpg ale niestety duzo zajmuje to najprawdopodobniej musi miec duza rozdzielczosc np. jest to jakis ogromny plkat lub zdjecie z satelity przedstawiajace czesc ziemii. w taki przypadku za pomoca zwyklego programu graficznego np. SlowView lub IrfanView zmienic rozdzielczosc. nie trzeba sie martwic aby dobrac rozdzielczosc gdyz program sam ja dopasowuje tylko wystarczy wpisac jedna wielkosc np. szerokosc a program sam dopasuje dlugosc.
Awatar użytkownika
domi
~user
 
Posty: 527
Dołączenie: 27 Sty 2004, 21:26
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 49



Postprzez MaTi 28 Maj 2004, 13:54

Rowniez mozna uzyc Adobe Photoshop 7.0 ktory znajduje sie tutaj http://www.programosy.pl/index.php?s=programy&ss=graficzne

Po otwarciu zdjecia w tym programie wybieramy plik/save for web nastepnie po prawej wybieramy Image Size i tam mozemy wybrac sobie jaka chcemy rozdzielczosc, wyzej mozna rowniez wybrac jakosc zdjecia nim gorsza tym mniej zajmuje...
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez dewil09 15 Mar 2006, 18:26

Ja bym potzrebowal programu ktory zamieni bmp w jpg. Niestety painta mam starego ( win 98 ) i w nim nie ma mozliwosci zmiany na jpg. Mam teraz ACDSee ale to tylko na miesiac bo pozniej shareware sie skonczy. Macie taki program ale darmowy ?? Najlepeij zeby mial takie same ( albo czesc ) funkcji ADCSee
dewil09
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 10 Wrz 2005, 20:32



Postprzez jeff 15 Mar 2006, 18:30

dewil09 napisał(a):Ja bym potzrebowal programu ktory zamieni bmp w jpg


irfan view

poszukaj na google
jeff
 




Powróć do Kosz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości