• Ogłoszenie:

przerabianie avi na dvd

Kosz, czyli miejsce gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące tematy.

Postprzez JaJachu 06 Mar 2006, 11:03

witam
to tak streszczając który program byście polecili

mam plik z rozszerzeniem avi i chce go przerobic i nagrać na dvd, w moim przypadku napisy nie są potrzebne ,
który z podanych wyżej programów zrobi to dobrze i w miare szybko ???


i druga sprawa chciałem sobie wrzucić 4 filmy na dysk dvd przerabiając je na vcd , robiłem to w nero i po kowersji pokazuje mi że zły nośnik włóż cd-r/cd-rw, dlaczego nie chce nagrać na dvd.
JaJachu
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2006, 10:56



Postprzez kilkujadek 06 Mar 2006, 12:39

JaJachu napisał(a):i w miare szybko

no to WinAvi !
JaJachu napisał(a):4 filmy na dysk dvd przerabiając je na vcd

a co zaznaczasz w nero(jako co ma wypalić?)może zrób menu płyty dvd TUTAJ masz to ładnie opisane
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez kania_ 06 Mar 2006, 13:37

a jak w Win Avi napisy dodac ?
kania_
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 29 Gru 2005, 14:53
Pochwały: 2



Postprzez kilkujadek 06 Mar 2006, 13:57

kania_ napisał(a):a jak w Win Avi napisy dodac ?


Zainstaluj sobie FFDShow-20050803 a napisy same się wkleją (napisy i film muszą mieć tą samą nazwe i być w tym samym folderze)
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez Tomasz 06 Mar 2006, 14:01

Co mogę ja powiedzieć:

- Vin Avi wg mnie program lipa bo napisy wkleja raz że w film a nie na czarne tło pod filmem. Druga sprawa to jakość napisów jest fatalna.
Napisy w tym programie są rozlazłe tzn nie wyostrzone tylko wygladają jakby były rozmyte. Co do obrazu to też fatalnie wygląda pojawia się na obrazie tzw. pikseloza zwłaszcza w scenach dynamicznych.

- DVD Santa
Ten sam problem z napisami co w Vin Avi.

- Avidemux

Napisy problem za mało wyostrzone. Wyglądają jak świeżo uschnięte a potem przejechane mokrą szmatą.

Jedyny program co mi się spodobał to D.I.K.O naprawdę fajny program i ładnie przerabia film bez znacznej utraty jakości obrazu. Napisy są naprawde eleganckie, wyraziste, przejrzyste i ostre. Jedyny mankament tego programu że jest niedopracowany. np: jezeli chodzi o napisy trzeba wstawiać pewne linijki kodu w skrypty. W wersji free koduje dźwięk do MP2. W wersji Gold do Ac3.Ma program możliwość 2 przebiegowego obrazu w wersji free[chodzi mi o konwersje]. Trzeba ściągnąc sobie CCE+ECLCE+Patch aby można było stosować nawet konwersję 5 przebiegową.

Wg mnie jak na mój gust na razie żaden program nie jest super. Z każdym jakiś problem jest i kłopot. Nie wiem ....moze źle pisze i faktycznie programy takie jak DVD Santa dobrze konwertują napisy tylko ja nie umiem ustawić tego. drugiej strony obraz avi na Dvd jest trochę rozmyty. Noi ale to się traci na każdej kompresji filmu spada jakość i z tym trzeba się liczyć. Tomasz
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Postprzez JaJachu 06 Mar 2006, 14:52

kilkujadek napisał(a):a co zaznaczasz w nero(jako co ma wypalić?)może zrób menu płyty dvd TUTAJ masz to ładnie opisane



no więc jak w nero chce nagrać avi na płytke jako vcd pokazuje plik i heyah,

natomiast jak SVCD albo DVD to wogóle jakby mi nie wklejał tego pliku co pokazałem, nie iwem czy jakiś wtyczek brakuje czy co,

a wracając do 4 filmów na 1 płytce dvd, to chce nagrac jako vcd na płycie dvd i pokazuje 4 pliki z filmami jest ok , konweruje jest ok , ale jak przychodzi na nagrania pokazuje że nie taki nośnik , chce zwykłą płytę tylko że ja mam przerobione juz powiedzmy 4 gb,

nie chce nagrać mi 4 przerobionych na vcd filmów na 1 dysk dvd.

[ Dodano: Dzisiaj o 23:27 ]
więc nagrywania tych 4 filmów na 1 dvd nie opanowałem,

ale testowałem programy odnosnie przeróbki avi-> dvd,

winavi i dvdsanta , santa robi lepszej jakości z tego co zauważyłem ale robi dłużej tak jak kolega wyżej napisał,

ale jest jeden mały problem jak poźniej nagrywam w obojętnie jakim prog. to jak odtwarzam na stacjonarnym dvd to obraz wychodzi poza ekran (nie mieści się ), patrzyłem opcje odtwarzacza i jest ok, jak patrze w kompie przerobiony materiał w allplayerze tez jest ok,

dlaczego się tak dzieje ???
JaJachu
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2006, 10:56



Postprzez kilkujadek 07 Mar 2006, 08:42

a wracając do 4 filmów na 1 płytce dvd,

moim skromnym zdaniem musisz zrobić MENU inaczej nie nagrasz
wychodzi poza ekran

A to już jest ciekawe. Zobacz drugi film . Potem kodeki.
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez JaJachu 07 Mar 2006, 11:07

co do tych 4 na 1 dvd to zaznaczam że ma być menu i pokazuje mi układ robie ok i leci i i tak na końcu nie taki nośnik,


co do wychodzenia poza ekran to patrzyłem ten sam przerobiony juz film ale dwoma róznymi programami nagrywałem i tak samo a w kompie ok.

[ Dodano: Dzisiaj o 8:53 ]
jakoś widze nikt nie ma pomysłu jak to zrobić,

już pomijając kwestie ucinania obrazu ,

bardziej by mnie interesowało jak nagrac te filmy na płytkr dvd, juznawet przerobiłem je na vcd i chciałem nagrać jako dane na dvd , nagrało owszem ale jak do odtwarzacz wkładam to noPLAY,

poradźćcie jak to nagrać. :( :( :( :(
po co marnować 4 płyty jak można jedna dvd.
JaJachu
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2006, 10:56



Postprzez mc.red 08 Sie 2006, 13:20

Używam programu avi2dvd i niby ustawiłem wszystko jak należy ale pisze mi zeby ustawic scieżkę audio... nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem ... czy mógł by mi ktoś pomóc?
mc.red
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 08 Sie 2006, 13:16



Postprzez damian.1 08 Sie 2006, 13:25

mc.red nie baw sie górnika załóz swój temat
Intel Core 2 Duo E4400 2 GHZ , Asus P5N32-E n650i Sli , Kingston 2 x 1GB , Seagate 320GB 7200rpm , Radeon HD 4830 , Chieftec 500w , 19" iiyama ProLite X486S-B1 black Glare ,
Awatar użytkownika
damian.1
~user
 
Posty: 741
Dołączenie: 15 Paź 2005, 20:27
Miejscowość: Wałbrzych
Pochwały: 36



Postprzez mc.red 08 Sie 2006, 13:32

a to jest nie na temat?
nie rozmawiamy o programach do konrertowania na dvd?
:?
mc.red
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 08 Sie 2006, 13:16



Postprzez MaciekSc 08 Sie 2006, 13:53

ZAŁÓŻ NOWY TEMAT A NIE ODKOPUJ STAREGO
I NIE DYSKUTUJ...
lubie chłopców...
MaciekSc
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 01 Paź 2005, 20:54
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 11



Poprzednia

Powróć do Kosz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości