• Ogłoszenie:

Emule - moje ustawienia programiku - dla zainteresowanych

Kosz, czyli miejsce gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące tematy.

Postprzez Koczko 28 Paź 2005, 18:26

Zauważyłem, że masz nową wersje Emula(v0.46c) i MorphXT (v7.3). Są jakieś zmiany w ściąganiu, wysyłaniu? Czy nie ma zabardzo różnicy? Bo jeśli są to zmieniam odrazu :)
Człowiek jest czasami głupi, ale sam o tym nie wie :/
Awatar użytkownika
Koczko
~user
 
Posty: 41
Dołączenie: 06 Sie 2005, 20:15
Miejscowość: Zator



Postprzez MUTOPOMPKA 28 Paź 2005, 18:40

Koczko napisał(a):Zauważyłem, że masz nową wersje Emula(v0.46c) i MorphXT (v7.3)

Ściągnąłem je, ponieważ mają poprawione wiele rzeczy od starszych wersji...

Koczko napisał(a):Są jakieś zmiany w ściąganiu, wysyłaniu?

Zmian jakotako nie ma, ale są usprawnienia w szybkości połączeń do userów (szybsze)... To nie znaczy, że będzie więcej ściągało....

Koczko napisał(a):Czy nie ma zabardzo różnicy?

Wiesz... ja nie ściągam niczego, co ukazuje się o numerek większe, a tym bardziej wersji beta itp... Czekam po prostu na pinie innych userów, którzy ściągali już i sprawdzali jak działa, czy jest różnioca, jakie bugi usunięto itp.
Jeśli ukazuje się oficjal, od razu czytam FEATURES (zmiany) i jeśli sam uznam, że warto -> zasysam i instaluję...


A co do mojego screena. Ten wynik (download) utrzymuje mi się już tak od 5 dni... Jak widać, 90-110kB/s sumaryczny download u mnie idzie... Widac także, że osioł pokazuje swoją "moc" wtedy, gdy zapuści mu się kilka(naście) (w mium przypadku 35) rzeczy do zassania...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez leonsio 28 Paź 2005, 19:17

MUTOPOMPKA ,jesteś z pewnością niekwestionowanym autorytetem z zakresu tematyki P2P.
Powiedz mi w takim razie skąd u mnie Wysokie ID, skoro jestem w sieci radiowej i nie mam zewnętrznego IP
Aby mieć HighID musisz:

1. Mieć odblokowane porty TCP i UDP dla sieci ed2K
2. Posiadać zewnętrzne (publiczne) IP
3. Jeśli jesteś w sieci -> przekierowane porciki

________________________________________________
ściąga gorzej niż poprzedni Emulek 046C
Co mam zrobic żeby mieć wreszcie Hihd ID ktoś poradzi
Andrzaj

Andrzaj a zrobiłeś tak jak opisałem?
czyli:
skopiuj tylko do newego mula takie pliki jak;

clients.met - zawiera informacje o wszystkich osobach mających u ciebie kredyty
cryptkey.dat - zawiera unikatowy 384 bitowy osobisty klucz RSA twojej osoby
preferences.dat - zawiera twój unikatowy userhash, dzięki któremu jesteśmy rozpoznawalni w sieci edonkey, stosowany w systemie kredytowym i przy liście przyjaciół.

emfriends.met - zawiera info o ludziach dodanych do listy przyjaciół/znajomych (tutaj więcej o temacie po angielsku)
fakes.dat - zawiera hashe i nazwy plików uznanych za FAKE, czyli fałszywe/zepsute.
ipfilter.dat - adresy IP, należące do różnych organizacji, z którymi nie chcemy mieć do czynienia, każde zapytanie na dany adres IP bedzie filtrowane/usuwane. (jesli twoj plik jest starszy to nie kopiuj)
known.met - Zawiera hashe ściągniętych i ściąganych plików, tak że emule nie musi ich od nowa hashować. Ważny plik przy odzyskiwaniu danych, więc nie radze go kasować

U mnie PROemule przez parę godzin po zainstalowaniu też nie wykazywał satysfakcjonujących rezultatów,ale już potem jak ruszył to do dziś jest very good.Teraz PROemule po właczeniu i połączeniu zaczyna pobierać pliki niemal natychmiast.Kiedyś mogłem tylko o takim rozwiązaniu jedynie pomarzyć.
Lepiej rozumieć mało niż nie rozumieć dużo :) By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.:)
Awatar użytkownika
leonsio
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 17 Paź 2004, 02:42
Pochwały: 13



Postprzez MUTOPOMPKA 28 Paź 2005, 19:42

leonsio napisał(a):Powiedz mi w takim razie skąd u mnie Wysokie ID, skoro jestem w sieci radiowej i nie mam zewnętrznego IP

Jak nie masz??? A serwer, który Wam udostępnia interneciek???? Posiada ZEWNĘTRZNE IP, z którego korzystacie...

Twoje IP: 83.18.XXX.XX -> neo... Czyli Wasz admin jest spoko koleś, ponieważ odblokował Wam prociki lub przekierował z możliwością uzyskania HighID...

To, że Ty masz IP wewnętrzne "nic nie znaczy" ;) ... Ale np. każde wywołanie strony www log serwera docelowego zapisze nie jako Twoje IP wewnętrzne lecz to ZEWNĘTRZNE, czyli w Twoim przypadku jako: 83.18.xxx.xxx

PS. Nie podaję tu całego Waszego IP bo po co?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez andrzaj 28 Paź 2005, 22:32

[quote="MUTOPOMPKA"]Aby mieć HighID musisz:

1. Mieć odblokowane porty TCP i UDP dla sieci ed2K
2. Posiadać zewnętrzne (publiczne) IP
3. Jeśli jesteś w sieci -> przekierowane porciki


ok tylko jeszcz powiedzcie jak to zrobić:
1. Gdzie sie odbokowuje porty TCM i UDT dla sieci ed2k;
2. Jak mozna wejść w posiadanie zewnętrznego ( publicznego) IP


Mam neostrade 512;
win XP + SP2 ;
już nie mam kerio wywaliłem
awast
andrzaj
andrzaj
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 20 Wrz 2005, 10:26



Postprzez Rufus 29 Paź 2005, 18:07

Dzieki za pomoc. Tylko teraz mi powiedz jak ja mam skonfigurowac te PROemule tak zeby pracowalo z jak najwieksza wydajnoscia i sciagalo jak najwiecej. Mam jeszcze jedno pytanie co to jest ta czarna lista?? I jak mozna na nia sie dostac?? Czego zapewne bym nie chcial :wink:
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez leonsio 29 Paź 2005, 20:49

Najlepiej wejdź sobie na strone główną programu :

Kod: Zaznacz wszystko
http://www.proemule.tk


Klikając w button download zobaczysz coś takiego :

Image

Znajdziesz tam sporo informacji odnośnie właściwych ustawień itp.
-------------------------------------------------------------------------------------
Z poziomu programu PROemule w [ustawieniach] będziesz miał do wyboru
Normal Settings ,oraz PROemule Settings w ,którym masz w zakładce "Ustawienia PROmule" możliwość wyboru domyślnych i optymalnych ustawień.W [głownym oknie programu masz "Narzędzia"] i możesz również zastosować "kreatora pierwszego uruchomienia PROemule"
.
Lepiej rozumieć mało niż nie rozumieć dużo :) By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.:)
Awatar użytkownika
leonsio
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 17 Paź 2004, 02:42
Pochwały: 13



Postprzez High Voltage 29 Paź 2005, 22:58

Siemka

Ściągłem sobie morpha, wrzuciłem go do katalogu emule, włączyłem i wszystko działa bardzo dobrze.
Tylko jak go wyłącze i włącze jeszcze raz, to znów musze wybrać swój rodzaj połączenia z netem i to co zawsze sie przy pierwszym uruchomieniu wybiera. Dlaczego tak sie dzieje :?: Nie da sie zrobic czegos by nie pojawiało sie tylko od razu sie uruchomiło :?:

I ty na Tym swoim screenie mutopompka masz podane w procentach ile sie ściągło na tym pasku w stanie pobierania. A u mnie tego nie ma. Gdzie to włączyć :?:
I co trzeba jeszcze pozmieniać w tych ustawieniach Morpha co sie teraz pojawiły, aby emulek lepiej śmigał :?:

Z góry dzięki za odp

Pozdro
Awatar użytkownika
High Voltage
~user
 
Posty: 1734
Dołączenie: 05 Mar 2005, 19:49
Miejscowość: Browar
Pochwały: 67



Postprzez MUTOPOMPKA 30 Paź 2005, 14:39

RufusDog napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie co to jest ta czarna lista?? I jak mozna na nia sie dostac??

BlackList -> jest to lista na serwerku (lub u klienta) do którego się podłączasz po plik... I teraz jest tak: jeśli Twój klient za często się odwołuje do pliku, wtedy zapisane jest Twoje IP na właśnie czarnel liście i nie podłączysz się do klienta (serwera) przez okres np. 1h


andrzaj napisał(a):ok tylko jeszcz powiedzcie jak to zrobić:
1. Gdzie sie odbokowuje porty TCM i UDT dla sieci ed2k;
2. Jak mozna wejść w posiadanie zewnętrznego ( publicznego) IP

1. Porty TCP i UDP odblokowujesz w firewallu, routerku
2. Masz Neo, to masz zewnętrzne IP, ale zmienia Ci się ono co restart połączenia z internetem.


pawlakforever napisał(a):I ty na Tym swoim screenie mutopompka masz podane w procentach ile sie ściągło na tym pasku w stanie pobierania. A u mnie tego nie ma. Gdzie to włączyć Question

Opcje: WYŚWIETL -> POKAZUJ % POBIERANIA NA PASKU ZAAWANSOWANIA


pawlakforever napisał(a):Tylko jak go wyłącze i włącze jeszcze raz, to znów musze wybrać swój rodzaj połączenia z netem i to co zawsze sie przy pierwszym uruchomieniu wybiera. Dlaczego tak sie dzieje

Być może nie masz zaznaczonej opcji, aby autoamtycznie łączył się do serwera??? Kliknij na liście serwerów na RAZORBACK v2.0 i prawym klawiszem myszki wybierz: DOdaj do statycznej listy serwerów. Potem zaznacz aby łączył się autoamtycznie po odpaleniu emule.


pawlakforever napisał(a):I co trzeba jeszcze pozmieniać w tych ustawieniach Morpha co sie teraz pojawiły, aby emulek lepiej śmigał

Możesz zmieniać ilość max,. połączeń, ilość połączeń na plik, lość połączeń na 5sekund....

To są podstawowe parametry osiołka... Jeszcze ustawiasz limit uploadu, downloadu (to już zależy od Twojego łącza)...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Precel 01 Lis 2005, 01:46

Widze ze wiele osób ma problemy z ustawieniem emule na neo.Ja mam neo 512 i na osiołku wyciagam srednio 46 kb/s co uznaje za dobry wynik,wiec podziele sie moimi ustawieniami
Moje parametry:
1.Neostrada lącze 512/128 kb/s
2.Dynamiczne publiczne IP
3.emule v0.46c+mod iONIX 4.33
Liczba nowych połaczen na 5 sek:151
max half open connection:15
Na poczatku przedstawiam 2 screeny dokumentujace moje osiągi
Image

Image

3 nastepne screeny przedstawiaja moje ustawienia
Image

Image

Image
uzywam programu AutoConnect gdyz kiedy zerwie sie polaczenie (np.przy zmianie ip) program automatycznie wznawia polaczenie z emule

Mod ten banuje lecherskie wersje emule np. pro emule 3.0 i 3.2 ale po wykasowaniu wpisu proemule z antileech.dat juz go nie banuje :D
P.S.
MUTOPOMPKA nie sciagales przypadkiem Dzem.-.21.Albumow.1985-2000.(osloskop.net) :?: bo jestem pewien ze widziałęm cie w mojej kolejce. :wink:
Ostatnio edytowany przez Precel, 13 Lis 2005, 18:40, edytowano w sumie 1 raz
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Viper12 01 Lis 2005, 14:31

SKĄD ŚCIĄGNE TEN MORPH ?? ustawiłem wsystko jak MUTOPOMPKA napisal i juz troche szybciej mój eMule ściąga. Możecie mi podac link do tego MORPHA ??
Viper12
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 09 Paź 2005, 12:49
Miejscowość: Łabiszyn



Postprzez MUTOPOMPKA 01 Lis 2005, 16:15

precel_dozy napisał(a):MUTOPOMPKA nie sciagales przypadkiem Dzem.-.21.Albumow.1985-2000.(osloskop.net) Question bo jestem pewien ze widziałęm cie w mojej kolejce.

Ano jak najbardziej ciągnąłem....

A co do ściągnięcia MorphXT -> cofnij się o 2 strony w tym poście a napewno znajdziesz link!!!!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez qwer 02 Lis 2005, 14:55

Ja tez chcialem pochwalic sie transferkiem jakim osiagnolem miedzy innymi dzieki pomocy MUTOPOMPKI i wlasnym kombinacjom:-)Scriny utworzylem wieczorem i rano zeby niebyo ze to tylko chwilowe i jednorazowe:-)

Image

Image

Image
Intel Core2Duo E4300 1,8Ghz@3,0Ghz + Freezer 7 Pro, Foxconn P35A, OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0, Sapphire Radeon hd 3850, Hitachi 320GB, Corsair VX450W.
Awatar użytkownika
qwer
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 06 Gru 2004, 16:21
Miejscowość: LbN
Pochwały: 18



Postprzez Rufus 03 Lis 2005, 21:08

precel zainstalowalem twojego tego eMula i onixa ale nie moge sie polaczyc z zadnym z serwerow. Chyba dlatego ze mam low id :cry:
Za wszelka pomoc z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez Precel 03 Lis 2005, 22:55

RufusDog napisał(a):precel zainstalowalem twojego tego eMula i onixa ale nie moge sie polaczyc z zadnym z serwerow. Chyba dlatego ze mam low id
Za wszelka pomoc z gory dziekuj

ten mod jak wykryje ze masz low id to próboje sie połaczyc znowu zeby uzyskac hi id ale chyba ta opcje mozna wyłaczyc w ustawieniach ale nigdy tego nie testowałem bo mam hi id.A masz neostrade czy neta od innego ISP?
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez MUTOPOMPKA 04 Lis 2005, 15:45

precel_dozy napisał(a):ten mod jak wykryje ze masz low id to próboje sie połaczyc znowu zeby uzyskac hi id

Ale przecież, jeśli za często będzie się łączyć to dostanie się na BlackListę....

Aby połączyć się do np. Razorbacka musisz mieć HighID, bez niego nie połączysz się.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Rufus 04 Lis 2005, 16:59

Mam neostrade podobnie tak jak ty :D . Czy ktos moze mi pokoleji powiedziec jak uzyskac high id ale ze szczegolami a nie wymienic w punktach. Mutopompka dlaczego nie odpowiadasz na gg :( Z gory dzieki

PoZdRo
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez MUTOPOMPKA 04 Lis 2005, 17:03

RufusDog napisał(a):Czy ktos moze mi pokoleji powiedziec jak uzyskac high id ale ze szczegolami a nie wymienic w punktach

Opisywałem to w tym właśnie wątku...
Widzę, że nie chce się czytać tego wszystkiego, więc jak będę miał chwilkę czasu to zrobię małe "how-to"

RufusDog napisał(a):Mutopompka dlaczego nie odpowiadasz na gg

Odpowiadam, lecz jak zauważyłeś otrzymałeś komunikat:
Kod: Zaznacz wszystko
Nie ma cie na liście moich kontaktów, jeśli masz coś do mnie, wpierw przywitaj się: witam . Potem opisz co się dzieje i jak będę miał czas, to odpiszę...

Zapewne wiesz, co z tym zrobić???
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Chrzano 04 Lis 2005, 18:04

Buehehe widze ze Mutopomka sie nawet profesjonalnie w bota zaopatrzyl ;)...
Chrzano
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 18 Wrz 2005, 10:25



Postprzez rafal-w 04 Lis 2005, 18:31

ten twoj link 2 strony wczesniej nie dziala

[ Dodano: Dzisiaj o 17:41 ]
POWAZNIE JEST ERROR STRONY!!!!!!

[ Dodano: Dzisiaj o 17:45 ]
Mutopompka daj dobry link tego MULA[/b]
Awatar użytkownika
rafal-w
 
Posty: 63
Dołączenie: 03 Lis 2005, 12:23
Miejscowość: Niemcy-Hamburg
Pochwały: 6



PoprzedniaNastępna

Powróć do Kosz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 66 gości