• Ogłoszenie:

hijackthis 2.0 sprzedany trend micro

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

HijackThis 2.0 sprzedany Trend Micro

Postprzez MISTEJK 17 Mar 2007, 12:38

reklama
HijackThis 2.0 sprzedany Trend Micro

Niektórzy z was mogli zobaczyć kilka newsów na stronach IT, które oferują Trend Micro HijackThis 2.00 beta.
Oficjalne oświadczenie będzie umieszczone na stronie TM wkrótce, ale ponieważ to jest publiczna wersja BETA, liczyłem, że będzie najlepiej, jeśli odpowiem na to pytanie (których dostaje bardzo dużo).
To nie jest fałszywka. Sprzedałem go TrendMicro. Ich produkt łączy w sobie wszystkie zmiany, aktualizacje i naprawy, które planowałem dodać do wersji 1.99.2. Zrobiłem tak i mam nadzieję, że nikt nie będzie rozczarowany.
Podczas gdy Trend Micro nie wspomaga jeszcze oficjalnie HijackThis, spodziewam sie, że kiedyś dojdzie to do końca.
Sprzedałem HijackThis, dlatego, że siedziałem przy ukończeniu aktualizacji prawie rok i nadal nie mogłem jej skończyć na czas.
Spędzałem przy tym bardzo dużo czasu i chciałbym, aby moje cele były troche szersze niż tylko biznes antimalware (chociaż nadal to kocham).
Siedząc przy ukończeniu tego produktu aż stanie się przestarzały nie jest użyteczne, dlatego zdecydowałem się na
przeniesienie tej odpowiedzialności na TrendMicro (który zaopiekował się również moim CWShredder'em), w ten sposób mogą mu poświęcić odpowiedniej uwagi i pomocy.
Gdzie zabiorą HijackThis - nie wiem, ale jestem pewien, że uszanują jego cele i to do czego został stworzony.


Nowości w HijackThis 2.0 BETA:

* AnalyzeThis - wysyła log do TrendMicro i porównuje z bazą danych, ile razy dany wpis był spotkany na innym komputerze (myslę, że tu szykuje się coś w stylu kolejny szajsowaty automat do analizowania logów ?)
* Rozpoznawanie Windows Vista i IE7
* Naprawione pięć błędów związanych ze sposobem listowaniem usług (O23)
* Naprawiony błąd związany ze sposobem listowania instrukcji sprecyzowanych przez Harmonogram zadań (O22)
* Zrobiono pięć tweaków w formatowaniu tekstu w logu
* Naprawiono i ulepszono ADS Spy
* Ulepszono menadżer procesów
* Dodano kilka nowych miejsc w autorstarcie
* Dodano listowanie obiektów z klucza Policies Run (O4)
* Dodano parametr /silentautolog dla administratorów systemu
* Dodano parametr /deleteonreboot [plik] administratorów systemu
* Dodano O24 - wyliczanie ActiveX Desktop Components
* Dodano strefy konfiguracji zwiększonych zabezpieczeń (ESC) do O15


Strona nowego producenta:

http://www.trendsecure.com/portal/en-US/threat_analytics/hijackthis.php#
Bo czasem warto spojrzeć wstecz...
MISTEJK
 
Posty: 1134
Dołączenie: 27 Wrz 2006, 20:58
Miejscowość: Elbląg
Pochwały: 110



Postprzez MUTOPOMPKA 17 Mar 2007, 13:51

Ciekawe tylko, czy nadal będzie ten ciekawy program jako free, czy dołączy do pakietu jakiegoś w wersji płatnej? Ale o tym dopiero będziemy wiedzieć po ukazaniu się oficjalnego komunikatu.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości