• Ogłoszenie:

boot sector write- virus?

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

boot sector write- virus?

Postprzez Peter 26 Gru 2006, 21:24

reklama
Witam . Mam dziwny problem z wirusem . Opisze po kolei . Zresetował mi sie komp i nie chciał wstać, glosniczek systemowy "pikał " kilka razy.Chciałem sprawdzić czy sie dysk posypal itp więc włączyłem partytion magic noi wyskoczyl mi komunikat : boot sector wrie! Virus:continue y/n . Kliknełem y i właczył sie partition usunełem partycje systemowa i znów przed usunieciem wyskoczyl ten komunikat . Pozniej przesakanowałem z poziomu cd dyski programem macaffy mysląć że wykryje tego wirusa z boot sektora dysku ale nic nie wykryło niby wszystko ok :wow:
Instalując na nowo win xp przed rozruchem cd znow wyskoczyl mi ten komnikat , kliknelem yes i system normalnie sie zainstalował . No i teraz niewiem czy ten wir dalej jest w tym sektorze rozruchowym. Odrazu zainstalowałem najnowszego nortona antywira z baza wczorajszą przeskanowłaem i nic nie wykryło . Co mam teraz zrobić ? Słyszałem ze jak " wlezie" wirus to tego sektora rozruchowego dysku to bardzo ciężko go usunać i możena uszkodzić dysk i dane grzebiąc coś w MBR ( czy jakosś tak :) )
Może znacie jakis program antywirusowy co usunie z poziomu biosa??
Proszę o pomoc
Dzięki z góry za odp
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Peter
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 15 Lut 2004, 21:24
Miejscowość: Łódź



Postprzez Dzi@dek 26 Gru 2006, 21:58

Cos takiego znalazłem - nie wiem czy to Ci pomoże

Zdania podzielone.

Ściagnij sobie extra darmowy program z seagate.com o nazwie disc manager. On ci wyzeruje cały dysk i nie będzie mowy o żadnych wirusie!!! (A propos może masz DEfo???? Bo ja go kiedyś miałem). I tam w opcjach advanced masz utilities
i zero fill drive i dalej według instrukcji


te wszystkie komunikaty to normalka przy wlaczonej opcji w biosie:
VIRUS PROTECTED ENABLE
przed instalacja nalezy wylaczyc ja w biosie bo inaczej Win98 sie nie
zainstaluje a pod DOS'em beda te pytania - nalezy wtedy odpowiedziec Y
czyli TAK - bo przeciez jezeli wykonujesz komende fdisk /mbr to chcesz
dokonac zmian w boot sektorze dysku i bios sie pyta czy chcesz to zrobic
(pyta poniewaz wlaczona jest ochrona boot sektora, jezeli bylby to wirus
to pytalby tez ale w calkiem nieoczekiwanych momentach)
natomiast jezeli chodzi o bledy w dzialaniu Win9x czy Xp czy innego systemu
to moze to byc kwestia pamieci, przetaktowania procka, zlych ustawien w biosie, problemy z dyskiem, kiepski cd-rom - przesyla dane z bledami, itd, itd, ale od opcji VIRUS PROTECTED to sie odczepcie - poprostu nalezy
ja wylaczyc gdy instalujemy jakis system na dysku.
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości