• Ogłoszenie:

Komputer znacznie zwolnił

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Komputer znacznie zwolnił

Postprzez Robert 20 Gru 2016, 01:56

reklama
Hej,
Chciałem sprawdzić swój system pod kątem potencjalnego syfu, gdyż komputer mi trochę muli ostatnio.

Logi w załącznikach.
:)
Załączniki
Shortcut.txt
(54.37 KiB) Ściągnięto 67 razy
GMER.txt
(147.12 KiB) Ściągnięto 66 razy
FRST.txt
(71.3 KiB) Ściągnięto 74 razy
Addition.txt
(43.69 KiB) Ściągnięto 64 razy
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Komputer znacznie zwolnił

Postprzez ordynat 20 Gru 2016, 07:51

Nie widzę tu żadnej "konkretnej" infekcji.

Otwórz Notatnik i wklej w nim:
Task: {C1B06885-5376-4025-9BB5-46A457C4B7EE} - \OfficeSoftwareProtectionPlatform\SvcRestartTask -> Brak pliku <==== UWAGA
S3 WsDrvInst; C:\Program Files (x86)\Wondershare\Dr.Fone for iOS\DriverInstall.exe [X]
C:\Users\Public\VOIP.dat
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).
.

Autor postu otrzymał pochwałę
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Komputer znacznie zwolnił

Postprzez Robert 20 Gru 2016, 12:08

Hmm, no to teraz zastanawiam się co może tak jeździć po kompie, że nawet firefox się przyciąć potrafi - może aktualizacje W10, albo dysk nie wyrabia, może Ramu mało.

Stawiałem na syfki bo nawet antywirusa nie mam.

Dzięki ordynat, :)
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Komputer znacznie zwolnił

Postprzez AdamPL234 20 Gru 2016, 16:26

Zobacz, czy AdwCleaner coś wykryje, jeżeli tak to wszelkie znalezione śmieci usuwasz i zatwierdzasz restart systemu, co do pojawiających się reklam i śmieci to się biorą z menedżerów pobierania, z nieznanych witryn z niską reputacją lub z nawiedzonych stron oraz z instalatorów programów freeware i shareware, by nie powtórzyć problemu z śmieciami czy reklamami należy zawsze wybrać instalacje własną/niestandardową/użytkownika i odznaczyć wszelkie kwadraciki z ptaszków które dotyczą na przykład: Zmiany strony startowej przeglądarki, silnik przeglądarki, instalowanie niechcianych lub niepożądanych programów i innych śmieci, jak są jakieś problemy z tym to możesz zainstalować Unchecky który zadba o to, by twój komputer nie był zaśmiecony sporym bałaganem maści reklam i innych adware.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Komputer znacznie zwolnił

Postprzez Robert 20 Gru 2016, 23:09

AdamPL234 napisał(a):Zobacz, czy AdwCleaner coś wykryje, jeżeli tak to wszelkie znalezione śmieci usuwasz i zatwierdzasz restart systemu, co do pojawiających się reklam i śmieci to się biorą z menedżerów pobierania, z nieznanych witryn z niską reputacją lub z nawiedzonych stron oraz z instalatorów programów freeware i shareware, by nie powtórzyć problemu z śmieciami czy reklamami należy zawsze wybrać instalacje własną/niestandardową/użytkownika i odznaczyć wszelkie kwadraciki z ptaszków które dotyczą na przykład: Zmiany strony startowej przeglądarki, silnik przeglądarki, instalowanie niechcianych lub niepożądanych programów i innych śmieci, jak są jakieś problemy z tym to możesz zainstalować Unchecky który zadba o to, by twój komputer nie był zaśmiecony sporym bałaganem maści reklam i innych adware.


Czy AdwCleaner nie działa jak Odkurzacz albo CCleaner?

Co do reszty rzeczy - stary, ja to wszystko wiem, dlatego nie mam antywirusa i jak widać nie ma syfu jeśli ordynat nic nie znalazł.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości