• Ogłoszenie:

Jak usunąć cryptolocker (wirus szyfrujący pliki)-pomocy

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Jak usunąć cryptolocker (wirus szyfrujący pliki)-pomocy

Postprzez Madzio 26 Wrz 2016, 14:14

reklama
Witam dawno nie siedziałem na brata kompie i oczywiscie dzieci znowu cos nabrolili po wł. kompa wyskakuje mi komunikat na pulpicie , użyłeś aby pobrać nielegalne pliki z internetu teraz wszystkie swoje prywatne pliki zostały zablokowane i szyfrowane, aby je odblokować odwiedzić jedną z tych stron i żebym im zapłacił skur...synom Wpieniony , i po chwili znika , zostały zablokowane zdjęcia co mam robić pomocy ?

udało mi sie odblokować kilka zdjęć przez przywrucenie poprzedniej wersji , ale mam ich jeszcze sporo zablokowanych
Madzio
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Wrz 2016, 14:07



Jak usunąć cryptolocker (wirus szyfrujący pliki)-pomocy

Postprzez ordynat 26 Wrz 2016, 14:28

http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/
sekcja: Ransom - zaszyfrowane pliki

ale szanse są prawie żadne.
Najprawdopodobniej będziesz musiał sformatować dysk i wgrać System od nowa.
Niestety, taki jest skutek otwierania załączników w e-mailach (ta infekcja przenosi się wyłącznie w ten sposób).
W przyszłości nigdy nie otwieraj żadnych załączników.
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Jak usunąć cryptolocker (wirus szyfrujący pliki)-pomocy

Postprzez AdamPL234 29 Wrz 2016, 14:46

Jeżeli jest już deszyfrator do odpowiedniego Ransomware, możesz go użyć by odzyskać dane za darmo, lecz nim użyjesz deszyfratora, radziłbym pozbyć sie infekcji według instrukcji w linku który podał ordynat, dopiero po ukończeniu naprawy systemu z infekcji Ransomware będziesz mógł użyć deszyfratora.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Jak usunąć cryptolocker (wirus szyfrujący pliki)-pomocy

Postprzez AdamPL234 01 Lis 2016, 11:00

@jubber, SpyHunter to fałszywe oprogramowanie antywirusowe lub anti-malware bo jest na czarnej liście potencjalnie niechcianych oprogramowań zabezpieczających. Z jakiego powodu? Wersja testowa lub darmowa nie oferuje nic za darmo oprócz samego skanowania systemu w poszukiwaniu wirusów, w celu usunięcia zagrożeń lub korzystania z programu należy nabyć pełną wersje za 40Euro około 180 lub 200zł na rok dla 1 komputera więc jest to raczej program z rodziny FakeAV albo Scareware, samo usuwanie wirusów odbywa się dziwnymi sposobami bo SpyHunter jakieś moduły ładuje co powoduje wyświetlenie po restarcie systemu wybór systemów których nie mamy zainstalowanych np: Vista, po usunięciu SpyHuntera wciąż może on powrócić do systemu bo ukrywa on kopię instalacyjną lub jego moduły wciąż są aktywne np: Podczas ładowania systemu. Odradzam instalowanie SpyHuntera i innych podobnych produktów. Jak szukasz ochrony przed Ransomware to zainstaluj sobie Emsisofta lub Bitdefendera, te oba antywirusy mają wbudowaną ochronę przed ransomware i nie przepuściły jeszcze żadnego Ransomware do systemu, nie każdy antywirus potrafi ochronić użytkownika przed oprogramowaniem Ransomware, więc jak już dane zostaną zaszyfrowane, należy liczyć na pomoc ekspertów laboratorium np: Emsisoft, którzy tworzą bezpłatne i proste deszyfratory które za darmo przywrócą utracone dane które zaszyfrował nam opisany Ransomware.

PS: Sam sprawdziłem co jest w downloadzie z linku który opisał jubber i to faktycznie jest instalka SpyHuntera, więc nieostrożni użytkownicy miejcie się na baczności jeżeli już bez wiedzy zainstalowaliście u siebie SpyHuntera, nie wiedząc że to jest Fałszywe oprogramowanie antywirusowe.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości