• Ogłoszenie:

Problem z iwebar

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Problem z iwebar

Postprzez malzyk 27 Kwi 2015, 19:26

reklama
Witam!

Postawiłem na nowo system, ustaliłem pk przywracania systemu a tutaj klops, gdziekolwiek nie pojde wyskakuja mi reklami iwebar. Przywróciłem system do dnia formatowania, Zainstalowałem Avast, jednak iwebar nadal wystepuje. W panelu sterowania nie moge wypatrzec niczego "zbędnego". CZy moze mi ktos pomoc z tym irytujacym problemem ? Jakimi programami mam sie tego pozbyc ?

Pozdrawiam !!
malzyk
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 27 Kwi 2015, 19:21



Problem z iwebar

Postprzez ordynat 27 Kwi 2015, 20:11

1) Użyj Adw-Cleaner http://www.programosy.pl/program,adwcleaner.html
najpierw kliknij na SZUKAJ (SCAN), a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ (CLEANING), to kliknij na niego.
Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S].txt

2) Zrób logi z FRST > http://forum.programosy.pl/frst-otl-zoek-vt139692.html
Przed skanem zaznacz "Additional"
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Problem z iwebar

Postprzez malzyk 27 Kwi 2015, 21:56

Zrobiłem zgodnie z zaleceniami.

Adw chyba nic nie wykryło (taki moj wniosek po zobaczeniu pustej listy przed resetem. Poniżej raporty. Dodalem dwa z FRST bo nie bylem pewien czy zalezy Wam tylko na Addition czy rowniez na FRST.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
Załączniki
Addition.txt
(19.88 KiB) Ściągnięto 58 razy
FRST.txt
(64.02 KiB) Ściągnięto 61 razy
AdwCleaner[S0].txt
(7.73 KiB) Ściągnięto 58 razy
malzyk
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 27 Kwi 2015, 19:21



Problem z iwebar

Postprzez ordynat 28 Kwi 2015, 09:12

Otwórz Notatnik i wklej w nim:
Reg: reg delete "HKU\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
OPR Extension: (iWebar V2.1) - C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions\hdhmofnopkgkpgnpggloijpbnaonhplc [2015-04-18]
OPR Extension: (SensePlus) - C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions\knlpigpfaognbholppaembpfphilacie [2015-04-18]
C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions\hdhmofnopkgkpgnpggloijpbnaonhplc
C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions\knlpigpfaognbholppaembpfphilacie
C:\Users\Public\Documents\YTAHelper
C:\Users\Public\Documents\ShopperPro
C:\Users\Patrycja\AppData\Local\CrashRpt
C:\Users\Public\Documents\GOOBZO
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.


----------------------
Jeśli będzie OK, to będziemy kończyć:
Otwórz Notatnik i wklej w nim:
DeleteQuarantine:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.
przez SHIFT+DEL usuń pozostały folder C:\FRST.

W Adw-Cleaner kliknij na przycisk Odinstaluj (UNINSTALL).
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Problem z iwebar

Postprzez malzyk 28 Kwi 2015, 19:04

Dziękuje serdecznie, działa idealnie.

NIe bardzo jednak wiem skad akurat komendy takie jakie zostały przez Ciebie podane? Na podstawie czego wiadomo co jest zbędne, co przeszkadza i co jest powodem ?

Chętnie nauczyłbym sie interpretowac logi, z uwagi na to że gdy sytuacja sie powtorzy, chciałbym wiedzieć co robie bez zawracania głowy.

pozdrawiam!
malzyk
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 27 Kwi 2015, 19:21



Problem z iwebar

Postprzez ordynat 28 Kwi 2015, 19:22

1)
Na podstawie czego wiadomo co jest zbędne, co przeszkadza i co jest powodem ?

Trzeba wiedzieć, co należy do Systemu i do normalnych programów.
Wszystko inne jest podejrzane.
Tak więc trzeba trochę znać System, trochę programy - bez tego ani rusz, niestety.

2)
Chętnie nauczyłbym sie interpretowac logi,

http://www.fixitpc.pl/topic/23904-frst-tutorial-obs%C5%82ugi-farbar-recovery-scan-tool/#entry165152
Ale interpretowanie logów bez tego, co podałem w punkcie nr 1 - jest bez sensu.
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Problem z iwebar

Postprzez malzyk 04 Maj 2015, 19:36

no i problem powrocil, czyli ucichl na 2 dni. avast szaleje, otwieraja sie jakies dzikie okna, i wyrzuca okna z sensiplus

Mam nadzieje że ktoś mi ponownie pomoze, a takze doradzi jak sie nauczc bronic przed tego typu syfem.

pozdrawiam !
Załączniki
Addition.txt
(20.96 KiB) Ściągnięto 60 razy
AdwCleaner[S0].txt
(2.05 KiB) Ściągnięto 59 razy
FRST.txt
(268.73 KiB) Ściągnięto 56 razy
malzyk
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 27 Kwi 2015, 19:21



Problem z iwebar

Postprzez ordynat 04 Maj 2015, 20:09

tylko kosmetyka:
Otwórz Notatnik i wklej w nim:
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Reprise:wupeogjxldtlfudivq`qsp`26hfm
S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]
S3 tsusbhub; system32\drivers\tsusbhub.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
Reg: reg delete "HKU\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.

Przejrzyj ten temat http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uwa%C5%BCa%C4%87/
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Problem z iwebar

Postprzez PLUser 06 Maj 2015, 09:53

Instalatory Programów Freeware i Shareware zawsze mają jakieś reklamy i dodatkowe oprogramowania oznaczane jako: Crapware, Rogueware oraz Scareware. By unikać instalacji takich niechcianych programów to zalecam odznaczać kwadraciki i kółka dotyczące proponowania instalacji dodatkowego oprogramowania lub pomijać instalacje niechcianych rzeczy przyciskiem Pomiń/Skip.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości