• Ogłoszenie:

Error przy wlaczaniu laptopa

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez arehiba 27 Sty 2015, 23:40

reklama
Witam, moj laptop odmowil dzisiaj posluszenstwa. Przy probie uruchomienia wyskakuje taki obraz jak na screenie, po czym robi sie czarny ekran i nie mozna przeprowadzic zadnej akcji. Na razie nie daje logow z otl, poniewaz wydaje mi sie, ze to jest jakas fizyczna usterka np. W postaci karty graficznej.

Screen: http://zapodaj.net/80313cd6ba275.jpg.html
arehiba
~user
 
Posty: 45
Dołączenie: 22 Lip 2012, 11:15



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez P4w3l 28 Sty 2015, 00:47

Spróbuj podłączyć gdzieś laptop do zewnętrznego monitora i zobacz, czy będzie tak samo. O ile ma wejście na zwykłe D-Sub (VGA) czy inne wejścia na monitor, to będziesz mógł sprawdzić. Może być wymagane przełączenie się na zewnętrzny moniek przy użyciu skrótu Fn i któregoś klawisza F (powinien mieć odpowiednią grafikę, informującą co robi przy kombinacji z klawiszem Fn). Jak wygląda obraz z POST/BIOS? (znaczy przy samym początku uruchamiania). Co to za model laptopa?
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez arehiba 28 Sty 2015, 15:52

Po podlaczeniu na monitor zewnetrzny pokazuje sie to samo oraz wyskakuje blad o uszkodzeniu pliku atikmpag.sys. W trybie awaryjnym jednak wszystko dziala poprawnie.
arehiba
~user
 
Posty: 45
Dołączenie: 22 Lip 2012, 11:15



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez P4w3l 28 Sty 2015, 16:18

reinstalacja-update-sterownika-karty-graficznej-vt103090.html

Wszytko będziesz musiał robić w trybie awaryjnym, ale powinno pójść. Możesz też spróbować tego - http://forum.notebookreview.com/windows-os-software/719321-amd-atikmpag-sys-atikmdag-sys-bsod-fix.html (wątek przeczytaj do końca, bo ludzie gubili się w ścieżkach, uruchamiali komendę bez praw admina i im nie działało, jak nie znasz angielskiego, to mogę przetłumaczyć). Poszukaj w Google, jest pełno o kłopotach z tym plikiem. Gdzieś znalazłem info, że jakby nic nie pomogło, warto dać komendę sfc /scannow czy nawet zrobić update BIOS. Ostatecznie może się okazać, że jest to problem z samą kartą graficzną. Nie wiem, czy próbowałeś przywrócić system do stanu sprzed awarii?
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez arehiba 28 Sty 2015, 22:13

Byłbym wdzięczny za pomoc, reinstalacja karty graficznej pomogła tylko na 15 min. Moglibyśmy się skontaktować nawet telefonicznie, żeby to sprawniej poszło?
arehiba
~user
 
Posty: 45
Dołączenie: 22 Lip 2012, 11:15



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez PLUser 29 Sty 2015, 10:05

Są 3 powody że masz czarny i błąd przy wczytywaniu systemu w trybie normalnym. 1. Przegrzana karta graficzna lub procesor albo cały sprzęt, 2. Nie odczytuje jakiegoś pliku karty graficznej. Prawdopodobnie źle zainstalowałeś sterowniki albo antywirus coś ci wykasował. A 3. To może być wina ekranu lub całego monitora. Jeżeli podłączałeś laptopa do zewnętrznego monitora. To sprawdź czy bateria nie słabnie lub czy bateria nie jest uszkodzona. Bo to może być głównym problemem. A co do reinstalacji sterowników do karty graficznej. Użyj najlepiej programu Driver Booster. Wejdź w tryb awaryjny z obsługą sieci i pobierz Driver Booster. I nim zaktualizuj wszystkie sterowniki dotyczące karty graficznej lub całego sprzętu.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez Łowca Androidów 29 Sty 2015, 14:14

W pierwszej kolejności w awaryjnym odinstaluj kartę graficzną z poziomu menadżera urządzeń.
Po deinstalacji użyj programu
>>>Driver Cleaner<<<
lub
>>>Driver Sweeper<<<
Jednym z tych programów wyczyść pozostałości po sterownikach katty graficznej
Uruchom lapka - powinien się uruchomić na driverach windowsowych vga.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez arehiba 29 Sty 2015, 18:28

Odinstalowałem kartę graficzną i przeczyściłem Driver Cleanerem tak jak należy i na razie, po pół godziny pracy wszystko działa. Niestety, laptop nagrzewa się bardzo szybko, temperatura już dochodzi do 70 stopni. Laptop ma 4 lata, nie był jeszcze ani formatowany ani rozbierany :D Chciałem go rozebrać i przeczyścić, ale jak szybko odkręciłem śrubki tak szybko je wkręciłem, nie chciałem nic popsuć. Model laptopa: HP G62
arehiba
~user
 
Posty: 45
Dołączenie: 22 Lip 2012, 11:15



Error przy wlaczaniu laptopa

Postprzez Łowca Androidów 29 Sty 2015, 18:55

Na początek wystarczy dmuchnąć w otwory wentylacyjne - najlepiej jaims kompresorkiem (delikatnie i z wyczuciem) - można użyć powietrza w spray'u, ale ten lubi syknąć zmrożonym powietrzem i potem trzeba sporo odczekać, aby wszystko wyschło.
Jeśli takie przedmuhanie nie wystarzy to znaczy, że trzeba rozebrać i wymienic pastę na procku, jeśli i to nie pomoże to układ chłodzący do wymiany - rozszczelnił się.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości