• Ogłoszenie:

Avast odmówił posłuszeństwa.

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Avast odmówił posłuszeństwa.

Postprzez potus 06 Cze 2014, 21:39

reklama
Na ikonce Avast`a po prawej na dole pojawił się krzyżyk. i pojawił się napis: "Antyvirus Avast Ostrzeżenie System nie jest ZABEZPIECZONY"

Komp po załadowaniu i zrobieniu czegokolwiek wiesza się i wyskakuje okienko z napisem:


Aplikacja lub biblioteka DLL C:/PROGRA~1/ALWILS~1/Avast4/ashTask.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdz to z dyskietką instalacyjną.

Mam XP anie NT.
I tylko można kliknąć ok.

W trakcie ładowania jeszcze można coś tak włączyć i przeleciałem AdwCleanerem i Glaryutilites. Glary jak to glary poprawił 22 błędy w rejestrze i tyle. Adv Nic nie znalazł oprócz katalogu po czyś Co w ostatnich dwóch tygodniach wyczyściłem.

Po jednym z resetów Wyskoczyło mi to systemowe skanowanie i dość dużo czegoś tam ponaprawiał. Pisze wtedy :Odzyskiwanie oddzielonego pliku (jakieś numery) do pliku katalogów.
potus
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 15 Wrz 2007, 18:47



Avast odmówił posłuszeństwa.

Postprzez NieWiem 06 Cze 2014, 21:58

Przez grzeczność nie powiem, co myślę o GlaryUtilities, ponieważ na forum obiwiązuje kultura.
Glary jak to glary poprawił 22 błędy w rejestrze i tyle

Gucio prawda. Prędzej to z jego powodu
Pisze wtedy :Odzyskiwanie oddzielonego pliku (jakieś numery) do pliku katalogów.


Możesz sobie mieć XP, ale dalej masz NT. Pogódź się z tym.


Musisz wyłączyć program AV na czas trwania tego skanowania.
Pobierz ZOEK.
Uruchom jako administrator.
W oknie programu wklej następujący skrypt:
Kod: Zaznacz wszystko
autoclean;
process;
systemspecs;
startupall;
services-list;
filescrm;
firefoxlook;
chromelook;
skipfix-iedefaults;
installedprogs;

Upewnij się, że opcja Scan All Users jest zaznaczona.
Wciśnij Run Script i poczekaj na wynikowy raport. Przeklej go.
1. Pomocy udzielam wyłącznie na licencji beerware!
2. Jeśli nie odpowiadam od razu w temacie, to znaczy że mam życie poza internetem. Uszanuj mój dobrowolnie poświęcony czas i nie oczekuj wszystkiego natychmiast. Jeśli nie odpowiadam przez 48 godzin, przyślij PW.

STOP ++> trollom, dzieciom neostrady, emo, Forestom, kotożercom i nienawiści [ nie dotyczy wymienionych wcześniej ]
Image
Awatar użytkownika
NieWiem
~user
 
Posty: 2183
Dołączenie: 19 Cze 2009, 17:01
Miejscowość: Okolice Okolic
Pochwały: 171



Avast odmówił posłuszeństwa.

Postprzez potus 07 Cze 2014, 19:53

Niestety wirus dopadł mojego (w zasadzie syna) laptopa. Vista tam jest. Podczas uruchamiania kompa programy z autostartu 'przestaly Działać' np. Program Skype.exe przestał działać. Itp avast się odpala ale bez osłon po skanowaniu usunelo paręnaście wirusów ale dalej wszystko to samo czyli programy autostartu mię działają itp. Pisze z telefonu a właściwie syn teraz naprawia wiec witam, jestem Wiktor xd To wszystko z tego postu ja pisałem tata tylko temat zakładał, gdy laptopa naprawie on przejmie pisanie itp bo jego komp Będzie naprawial. Z Zoek'a logi
Spoiler:


Dodano 07.06.2014 18:55:46:
A tu z OTL'a sorka za doublepost ale na smartphone ciężko się kopiuje i wkleja szczególnie z tą cegłą od ojca
Spoiler:


Dodano 07.06.2014 19:31:44:
Tu chyba będzie lepiej widać

Zoek.exe
Spoiler:


OTL
Spoiler:


Dodano 07.06.2014 19:39:18:
Tylko nie ma polskich znaków. Taki urok smartphone jeśli potrzeba będzie tych polskich znaków to pobiore jakiś inny edytor tekstu na fona.Skany są z laptopa
potus
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 15 Wrz 2007, 18:47



Avast odmówił posłuszeństwa.

Postprzez NieWiem 11 Cze 2014, 18:22

Przepraszam za brak obecności, ale praca przez ostatnie kilka dni mnie pochłonęła.

Jeśli potrzebujesz dalej pomocy, daj znać i będziemy robić dalej.
1. Pomocy udzielam wyłącznie na licencji beerware!
2. Jeśli nie odpowiadam od razu w temacie, to znaczy że mam życie poza internetem. Uszanuj mój dobrowolnie poświęcony czas i nie oczekuj wszystkiego natychmiast. Jeśli nie odpowiadam przez 48 godzin, przyślij PW.

STOP ++> trollom, dzieciom neostrady, emo, Forestom, kotożercom i nienawiści [ nie dotyczy wymienionych wcześniej ]
Image
Awatar użytkownika
NieWiem
~user
 
Posty: 2183
Dołączenie: 19 Cze 2009, 17:01
Miejscowość: Okolice Okolic
Pochwały: 171




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości