• Ogłoszenie:

Jaki antywirus ?

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Jaki antywirus ?

Postprzez ArianV8 11 Paź 2013, 23:02

reklama
Witam.

Nie wiem czy dobry dział wybrałem ale szukam antywirusa który będzie miał cechy napisane poniżej do tej pory używałem dwóch antywirusów Avast i Comodo

Cechy które mógł by zawierać antywirus którego szukam

1- Nie zamulał komputera często gram.
2- by miał dużo funkcji i żeby można było je wyłączać (comodo miał funkcję która blokowała aplikacje przez co nie mogłem zainstalować kilku gier kupionych w sklepie wykrywal ze plik setup.exe to wirus i nie dało się nic zrobić tylko odinstalować comodo )
3- żeby był darmowy. ( jeśli nie będzie takiego darmowego to może być płatny i tani :) )
4- no i żeby był godny polecenia przez was

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
ArianV8
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 11 Paź 2013, 22:32



Jaki antywirus ?

Postprzez XMan 1 11 Paź 2013, 23:21

do tej pory używałem dwóch antywirusów Avast i Comodo

Ale... ale...
Nigdy nie możesz używać dwóch antywirusów. :!:
Co najwyżej z tego tylko Avast + Comodo Firewall.
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Odp: Jaki antywirus ?

Postprzez ArianV8 11 Paź 2013, 23:30

Nie używałem obu naraz tylko dwóch od kąd mam komputer pierw avast potem comodo

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
ArianV8
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 11 Paź 2013, 22:32



Jaki antywirus ?

Postprzez Mikou@j 12 Paź 2013, 06:36

ArianV8 napisał(a):1- Nie zamulał komputera często gram.

Nie podałeś konfiguracji, ale Comodo spełnia tą funkcję.
ArianV8 napisał(a):2- by miał dużo funkcji i żeby można było je wyłączać (comodo miał funkcję która blokowała aplikacje przez co nie mogłem zainstalować kilku gier kupionych w sklepie wykrywal ze plik setup.exe to wirus i nie dało się nic zrobić tylko odinstalować comodo )

Można to bardzo łatwo wyłączyć.
ArianV8 napisał(a):3- żeby był darmowy. ( jeśli nie będzie takiego darmowego to może być płatny i tani :) )

Comodo
ArianV8 napisał(a):4- no i żeby był godny polecenia przez was

Od 3 lat używam Comodo i polecam.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Odp: Jaki antywirus ?

Postprzez ArianV8 13 Paź 2013, 14:18

Jeszcze jakieś propozycje ?

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
ArianV8
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 11 Paź 2013, 22:32



Jaki antywirus ?

Postprzez barber 25 Paź 2013, 21:42

podłączam się, też szukam dobrego antywira może być płatny, dużo korzystam z netu i ogólnie komputera (praca biurowa) ktoś może coś polecić wartego uwagi?
barber
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 25 Paź 2013, 21:40



Jaki antywirus ?

Postprzez pikel22 23 Lis 2013, 00:57

A co z GDATĄ? Ostatnie testy pokazały bardzo dobrą skuteczność tego antywirusa. Szczególnie w przypadku cyberprzestępczości. Ostatnio mBank i Alior ciągle przysyłają mi komunikaty o nieinstalowaniu żadnych certyfikatów. Widocznie sporo już ludzi padło ofiarą tego rodzaju praktyk.
pikel22
~user
 
Posty: 32
Dołączenie: 30 Maj 2008, 11:15
Miejscowość: Grabów



Jaki antywirus ?

Postprzez Internauta 13 Gru 2013, 14:27

Jeżeli stawiacie zdrowy rozsądek przed zabezpieczeniami, to Avast w zupełności Wam wystarczy. Żaden antywirus nie chroni w 100% - obojętnie czy darmowy, czy płatny. Jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać?? Kupicie a potem rozczarowanie bo nie tego oczekiwaliście od zakupionego rozwiązania antywirusowego. Moim skromnym zdaniem Avast jest wystarczający. Najnowsza wersja jest rewelacyjna ( jeżeli chodzi o wydajność i skuteczność ) – porównując z poprzednimi wersjami, które były parodią antywirusa. Obecnie Avast jest bardzo dobrym rozwiązaniem: skutecznym, lekkim, bez zbędnych pierdół, z prostym, przejrzystym interfejsem, szybkimi aktualizacjami ( co 3-4 minuty ), z zaimplementowanym modułem uaktualniania innych programów użytkowych, zainstalowanych na komputerze itd. Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie – śmiało może konkurować nawet z płatnymi antywirusami. A kto nie wierzy to polecam przetestować najnowszą odsłonę http://www.avast.com/pl-pl/get/GX0M4oGc
Internauta
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 13 Gru 2013, 14:25



Jaki antywirus ?

Postprzez Yarec 14 Gru 2013, 18:50

Witam.A może pakiet > NORTON ?
Awatar użytkownika
Yarec
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 12 Kwi 2013, 02:40



Jaki antywirus ?

Postprzez Sh@m@N 14 Gru 2013, 21:08

Obecny numer 1 - Bitdefender Total Security / Bitdefender Internet Security - z płatnych. BTS potrafi do szału doprowadzić wtrącając się we wszystkie aspekty - od aktualizacji windows, obsługę kont bankowych aż po antyphishing. Pakiet raczej dla paranoików, ale dzisiaj niewielu ryzykuje "bez zabezpieczenia we wszystkich aspektach". Część można wyłączyć. Mam licencję na niego i kilka innych płatnych, ale używam numeru 2:

2. Porównywalny z nim, ale bezpłatny jest Comodo Internet Security - wystarczy go odpowiednio ustawić. Przynajmniej tak samo skuteczny, ale nie miesza z aktualizacjami (nie przejmuje) systemu i innych programów. Legalny również dla firm. Nie instalować "Geek buddy" (chyba że ktoś chce pogadać z technikami comodo). W pakiecie Comodo Dragon / Comodo Ice Dragon / Secure DNS.
Tryb gry jednym przyciskiem, ustawienia HIPS "czysty komputer", wyklucza jedynie instalację rozpoznanych wirusów, pliki "niepewne" dodaje do piaskownicy jako "częściowo limitowane" - dwoma ruchami przenosi się je do "zaufanych plików". Okresowo warto przeglądać, dodawać "pewne" pliki do "zaufanych" i ewentualnie czyścić bazę zaufanych plików z elementów odinstalowanych / zaktualizowanych programów.

3. Pakiety: Comodo Firewall/ NOD32 lub Avira (bezpłatne/płatne - do wyboru płatne lub free). Testowałem - i to rozwiązanie też warto polecić, aczkolwiek w przypadku CIS ma się wszystko w jednym programie, nie trzeba opanowywać konfiguracji dwóch różnych. Wykrywalność antywirusów podobna do Comodo AV, więc to tylko "Ą Ę Ach Och".

4. Webroot - również godny polecenia.

5. Norton ostatnio słabiej wypada testach. Podobnie Kasperski, AVG, GData, Panda, Trend, Titanium, McAfee, Norman, Sophos, ZoneAlarm, BullGuard, Ashampoo, Outpost Internet Security, Dr. WEB, PC Tolls . Do Avasta trzeba być hardkorem - co znać po ilości i rodzaju infekcji nie tylko w tutejszym dziale bezpieczeństwa.

6. Wynalazki w rodzaju: FortiClient Lite, Digital Defender Antivirus Free, ARTAV Free, Celframe Free Antivirus, GPM Antivirus, BRIGADE Antivirus, NANO AntiVirus, Xyvos Antivirus, Returnil System Safe Free, PSafe, ZenOK, RIsing Antivirus,Immunet Protect, HAKERZY.NET Antivirus, Zillya! Antivirus, Moon Secure Antivirus, Blue Atom Antivirus Lite, Maftoox AntiVirus, Bkav SE Free, UntThreat Antivirus, AOL Active Virus Shield, Anvi Antivirus, Amiti Antivirus ( i setki innych) - to sobie można do zabawy poinstalować.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Jaki antywirus ?

Postprzez krzysiek30030 24 Gru 2013, 16:25

kacpersky polecam
krzysiek30030
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 24 Gru 2013, 11:26



Jaki antywirus ?

Postprzez Kunda92 14 Sty 2014, 22:45

Hej, podłączam się pod temat.
Obecnie używam Panda Cloud Antyvirus, bo gdzieś kiedyś wyczytałam, że jest bardzo dobry etc...
Ale ma jedną poważną wadę - jest do kitu ;) i nie wyłapuje wirusów, które opanowują przeglądarkę.
Skanowałam dzisiaj komputer trzy razy Adw Cleaner i za każdym razem znajduje i usuwa wirusa, który siedzi w przeglądarce, lecz ten wirus ciągle mi wchodzi z powrotem i szczerze powiedziawszy zaczyna mi to po trochu działać na nerwy.
Potrzebuję waszej rady - jakiego antywirusa mi polecicie? Dodam, że dużo siedzę na necie i często gram w Counter-Strike na różnych serwerach. Aczkolwiek ten wirus dopiero niedawno mi wszedł na kompa, więc CS na pewno nie jest winny :)
A i jeszcze jedno pytanie - mam w domu liveboxa od neostrady, który jest podłączony do switcha, który rozdziela sygnał na dwa laptopy i jeden komputer stacjonarny. Czy jest możliwość, żeby wirusy sobie wędrowały między kompami? Dodam jeszcze, że na jednym lapku jest system operacyjny LINUX. Aha i wszystkie komputery są podłączone do switcha przez kabel ethernet - niestety, wifi jest cenzura!ście słabe, ale to nie stanowi większego problemu.
Jesteście w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam
Kunda92
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 14 Sty 2014, 22:37




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości