• Ogłoszenie:

BŁĄd 4#cośtam.ini

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

BŁĄd 4#cośtam.ini

Postprzez Ithlini 03 Sie 2013, 19:44

reklama
Witam serdecznie!

Ostatnio mam olbrzymi problem ze swoim 7-letnim laptopem. Otóż przez miesiąc nie miałam na nim antywirusa i w tym czasie niestety wkradło się na niego kilka wirusów i tego typu paskudztwa. W związku z jednym z nich, którego teraz antywirus zidentyfikował jako trojana - karty SD, odtwarzacze (MP3, MP4) i pendrivy ulegały osobliwemu błędowi:

Kiedy podłączałam je do komputera - widziałam na nich wszystkie pliki, mogłam je kopiować, wklejać, odsłuchiwać, przeglądać itd.
Kiedy podłączałam je do aparatu fotograficznego lub po prostu włączałam dany odtwarzacz - sprzęt reagował tak, jakby niczego na nim nie było. Czyli aparat nie widział zdjęć (nie założyłam wtedy blokady), a MP3 nie odtwarzała muzyki.

Teraz (mam już antywirusa, a komputer został przeskanowany) udało mi się naprawić odtwarzacz MP3, po tym, jak pojawiał się na nim błąd - 4#TU-jakiś-NUMER.ini

Niestety - obecnie wszystkie pendrivy, które podłączam, kiedy tylko chcę przejrzeć ich zawartość - wykazują ten właśnie błąd. 4#numer.ini

Nie chcę ich fragmentować - mam tam dosyć ważne dane. Co mogę zrobić?
Próbowałam już otwierać je jako administrator i eksplorować. Bez skutku.
Mam ( :evil: ) Windowsa Vistę...

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Ithlini
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Sie 2013, 23:44



BŁĄd 4#cośtam.ini

Postprzez Marco™ 14 Sie 2013, 14:57

Ja miałem tak samo, gdy zgrałem muzykę MP3, z komputera na płyte, wogóle nic nie wczytywało.

1.Rozwiazaniem jest tylko, przeglądanie wszystko co jest na pendrive, tylko i wylącznie na laptopie, inaczej nic nie zdziałasz, pliki zostały zainstalowane na pendrive, który był podłączony do laptopa, więc, nieda rady, mówie ci prawde, nawet jak pojchałem do mojego wujka, który jest informatykiem, stwierdził, że nic nie da się zrobić, bo pliki zostały zgrane z laptopa, na pendrive, i tak już zostanie, nieda się tego odwrócić, dla mnie też jest to dziwny błąd, no ale, nic nie zdziałasz, nawet gdybyś kupił nowego pendrive i laptop. :(

Pozdrawiam.
Marco™

Pomagam w pytaniach NO-PW !
Awatar użytkownika
Marco™
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 13 Sie 2013, 16:23



BŁĄd 4#cośtam.ini

Postprzez ToServeAndProtect 14 Sie 2013, 15:50

Marco™, nie piernicz durnot jeśli się nie znasz, tym bardziej nie pomagaj

Ithlini, zapraszam do zapoznania się z wszystko-o-logach-aktualizacja-30-01-2012-vt117887.html i wklejeniem odpowiednich logów
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



BŁĄd 4#cośtam.ini

Postprzez Sh@m@N 15 Sie 2013, 14:29

Co do samych plików na przenośnych urządzeniach - kartach SD, pendrive:
Zainstaluj total commander, włącz w nim widok plików ukrytych / systemowych. Później zaznacz wszystkie pliki na urządzeniach (będą właśnie ukryte/systemowe) i zmień ich atrybuty - z podfolderami (TC - PLIKI - Zmień atrybuty) na Archiwizowany.

Pliki .ini, .com, .scr i .exe (z dziwnymi nazwami) oraz foldery Recycle, Recycled po prostu usuń (bez przenoszenia do kosza).
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości