• Ogłoszenie:

Rootkit podczas instalacji sterowników nvidia

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Rootkit podczas instalacji sterowników nvidia

Postprzez golab1991 22 Sty 2013, 22:07

reklama
Witam, otóż dzisiaj a nawet całkiem niedawno od wstawienia tego posta podczas instalacji sterowników od karty graficznej
(NVidia) wyskoczył mi komunikat: znaleziono rootkita. zalecane jest natychmiastowe usunięcie.
Po czym to spowodowało restart systemu. Skanował się i przy próbie ponownego uruchomienia system chciał się przywrócić. Więc to zrobiłem i teraz skanuje mi komputer...Chciałem dodać jeszcze, że od jakiegoś czasu robi się black screen na 1-3 sekundy i wyświetla się komunikat iż sterownik Nvidia uległ uszkodzeniu ale odzyskał sprawność... otwierałem obudowę gdyż myślałem, że się grzeje bo przeglądarka się wieszała. I myślałem, że to może coś pomóc, jednakże zaszkodziłem tylko bo nie do końca włożyłem kabel zasilający i potem przechodząc wyrwałem go nogą:-D (tak wiem, niech żyje zgrabność) No a najważniejsze sterownik instalowałem dzisiejszego dnia gdyż Nvidia posiada nowszy do mojej karty graficznej(nvidia gtx 560 ti

Co mogę zrobić w dalszym kierunku aby uniknąć tego zagrożenia ?


Ps. jakieś archiwum OLAP jest uszkodzone...
golab1991
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 22 Sty 2013, 22:03



Rootkit podczas instalacji sterowników nvidia

Postprzez dr satan 28 Sty 2013, 10:46

Może rootkit się zagnieździł w instalatorze sterownika, ale wtedy by wychodziło na to, że ściągałeś go z nieodpowiedniego źródła, albo już na dysku miałeś jakiegoś wirusa/trojana.
Sterowniki same w sobie nie zawierają niczego niebezpiecznego, więc jest masz pewność, że na dysku nie masz żadnego syfu, to się nie przejmuj - może to tylko błąd antywirusa i jakąś bibliotekę z instalki sterownika uznał za rootkita.
Wiedza, która wyrosła ze zwątpienia, jest silniejsza niż wiara.
Awatar użytkownika
dr satan
~user
 
Posty: 41
Dołączenie: 18 Cze 2012, 12:02
Miejscowość: Wrocław




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości