• Ogłoszenie:

Wybór programu antywirusowego

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Wybór programu antywirusowego

Postprzez Talon 26 Paź 2011, 11:52

reklama
Hej wszystkim,
chciałem Was podpytać o wybór programu antywirusowego. Do tej pory bazowałem na Kaspersky'm ale im nowszy tym mniej mi się podoba i muli system co raz bardziej. Więc chcę teraz zmienić a licencja mi się niedługo kończy. Podpowiedzcie czy ktoś z Was korzysta z tego programu:
http://www.komputronik.pl/product/49205/Oprogramowanie/Programy_PC/ESET_NOD32_Antivirus_BOX_1_desktop_licencja_na_rok.html

Jak się to sprawuje i czy nie zamula kompa np. robią aktualizacje czy w miarę gładko idzie skanowanie systemu? W robocie na kompie mam mcaffiego i działa przyzwoicie więc jeszcze jego bym rozważył. Widziałem też że jest już Norton 2012, aczkolwiek pamiętam staaaarego nortona, który masakrycznie obchodził się z kompem i te jego ciągłe zapytania czy otworzyć coś, czy zamknąć, czy zaufane czy nie ... nie dało się tego używać, a nowego nie widziałem, może poprawili?

Podpowiedzcie pls co warto wybrać teraz.
Talon
~user
 
Posty: 14
Dołączenie: 26 Paź 2011, 11:42



Wybór programu antywirusowego

Postprzez Mikou@j 26 Paź 2011, 16:28

Dużo osób używa Eseta, jest to ceniony i chwalony program. Ja jednak nie widzę sensu kupowania licencji, skoro spokojnie można działać na darmowych pakiecie COMODO Internet Security. Ja jestem zadowolony :ok:
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Wybór programu antywirusowego

Postprzez Talon 27 Paź 2011, 08:58

Hmm, o tym akurat nie słyszałem. Kiedyś kiedyś też chciałem zrezygnować z płacenia za licencję i rzuciłem się na avasta, nie wyszło to dobrze. Po zainstalowaniu normalnego antyvira okazało się, że w kompie sporo syfu siedzi a tamten program nic nie wykazywał.
Ale skoro mówisz, że ESET jest OK, to może go zgarnę w komputroniku jak będę zamawiał podzespoły to hurtem.

Ewentualnie jeśli ktoś ma jeszcze jakieś opinie to będę wdzięczny póki nie zamówiłem to chętnie posłucham opinii :)))
Talon
~user
 
Posty: 14
Dołączenie: 26 Paź 2011, 11:42



Wybór programu antywirusowego

Postprzez NieWiem 27 Paź 2011, 09:00

Jak się z rozmysłem używa komputera, to w zasadzie nie potrzeba żadnego programu AV. Ja na przykład nie mam na swoim komputerze roboczym żadnego :P

Ilu ludzi - tyle opinii. Zdecyduj się na coś, co Ty chcesz, bo jak każdy powie co innego, to co wybierzesz? :)
1. Pomocy udzielam wyłącznie na licencji beerware!
2. Jeśli nie odpowiadam od razu w temacie, to znaczy że mam życie poza internetem. Uszanuj mój dobrowolnie poświęcony czas i nie oczekuj wszystkiego natychmiast. Jeśli nie odpowiadam przez 48 godzin, przyślij PW.

STOP ++> trollom, dzieciom neostrady, emo, Forestom, kotożercom i nienawiści [ nie dotyczy wymienionych wcześniej ]
Image
Awatar użytkownika
NieWiem
~user
 
Posty: 2183
Dołączenie: 19 Cze 2009, 17:01
Miejscowość: Okolice Okolic
Pochwały: 171



Wybór programu antywirusowego

Postprzez Balz 27 Paź 2011, 12:04

Mikou@j napisał(a):Dużo osób używa Eseta, jest to ceniony i chwalony program. Ja jednak nie widzę sensu kupowania licencji, skoro spokojnie można działać na darmowych pakiecie COMODO Internet Security. Ja jestem zadowolony :ok:


A jak wygląda wykrywalność wirusów w przypadku Comodo i czy czasami nie spowalnia pracy kompa? Zastanawiam się nad alternatywą dla Avasta :)
Awatar użytkownika
Balz
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 27 Paź 2011, 11:58



Wybór programu antywirusowego

Postprzez Talon 28 Paź 2011, 16:19

też się z ciekawości dowiem tego :))) Akurat z avastem nie mam dobrych doświadczeń choć jakoś na nim komputer kiedyś działał.
Ale jak nic innego nie wpadnie to wezmę w komputroniku tego NODa i po sprawie.

A co do braku antyvira - no u mnie nie mogłoby tak być, bardzo dużo materiałów przenoszonych jest między kompem moim a klientami czy biurowymi w firmie, zajmuję się projektami graficznymi i identyfikacją wizualną a więc po miesiącu komputer byłby po prostu pełny tego syfu ;/
Talon
~user
 
Posty: 14
Dołączenie: 26 Paź 2011, 11:42




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości