• Ogłoszenie:

Menedżer zadań się nie włącza

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez walerinho 23 Lis 2010, 23:27

reklama
Od pewnego czasu nie włącza mi się menedżer zadań oraz komputera działa wolniej. Podejrzewam, że mogę mieć jakieś wirusy, ale avast nic nie znajduje, a nod32 raz znalazło i usunęło, ale dalej ten sam problem. Nic się nie zmieniło. Umieszczam logi otl:
Extras:
http://www.wklej.org/id/425005/

OTL:
http://www.wklej.org/id/425008/
Proszę o pomoc, pozdrawiam!
walerinho
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Lis 2010, 23:04



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez Dr@GuN 24 Lis 2010, 03:07

Sprawdź czy regedit ci śmiga, możesz wejść np w zmianę rozdzielczości ekranu albo menadzer kont użytkowników ? pytam bo miałem dopiero co podobny przypadek i nie udało mi się odratować więc raczej z ciekaowści.
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez sieman0 24 Lis 2010, 09:29

Strat > Uruchom > wpisz "gpedit.msc" >

+ Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > System > Logowanie\wylogowywanie > Wyłącz Menedżer zadań

Prawym klawiszem klikasz na tę zasadę i wybierasz "Wyłączone".

Komputer jeśli jest zawirusowany (trojan itp.) potrafi automatycznie zmienić wartość Wyłączanie Menedżera zadań lub Edytora rejestru.

Pozdrawiam
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez Dr@GuN 24 Lis 2010, 09:46

u mnie menadzer był po prostu uszkodzony przez bsody z tego co zauważyłem. poza tym odnoszę wrażenie, że ta sztuczka nie działa na mojej wersji. po prostu nie mam tej wartości w rejestrze.
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez NieWiem 24 Lis 2010, 10:39

Tutaj po prostu jest nałożony przez infekcję debugger na manager zadań jak i na regedita. Są także jakieś dziwne polisy, których nie rozumiem.

Pobierz sobie poniższy plik na pulpit
http://www1.zippyshare.com/v/28240610/file.html
Uruchom ponownie OTL
Kliknij dwa razy w okno na dole - pojawi się możliwość wyboru pliku ze skryptem
Wejdź na pulpit i wybierz pobrany wcześniej ode mnie plik
Otwórz ten plik w OTL-u
Wciśnij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart. Może chwilę potrwać zanim komputer po przetrawi.
Zaprezentuj raport po restarcie ORAZ nowy raport z OTL.
1. Pomocy udzielam wyłącznie na licencji beerware!
2. Jeśli nie odpowiadam od razu w temacie, to znaczy że mam życie poza internetem. Uszanuj mój dobrowolnie poświęcony czas i nie oczekuj wszystkiego natychmiast. Jeśli nie odpowiadam przez 48 godzin, przyślij PW.

STOP ++> trollom, dzieciom neostrady, emo, Forestom, kotożercom i nienawiści [ nie dotyczy wymienionych wcześniej ]
Image
Awatar użytkownika
NieWiem
~user
 
Posty: 2183
Dołączenie: 19 Cze 2009, 17:01
Miejscowość: Okolice Okolic
Pochwały: 171



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez walerinho 24 Lis 2010, 17:45

sieman0 napisał(a):Strat > Uruchom > wpisz "gpedit.msc" >

+ Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > System > Logowanie\wylogowywanie > Wyłącz Menedżer zadań

Prawym klawiszem klikasz na tę zasadę i wybierasz "Wyłączone".

Komputer jeśli jest zawirusowany (trojan itp.) potrafi automatycznie zmienić wartość Wyłączanie Menedżera zadań lub Edytora rejestru.

Pozdrawiam

Gdy wpisuje gpedit.msc w start>uruchom, nie znajduje takiego pliku. Znalazłem go ręcznie i po uruchomieniu pokazuje: "Program MMC nie może utworzyć przystawki."

Dr@GuN napisał(a):Sprawdź czy regedit ci śmiga, możesz wejść np w zmianę rozdzielczości ekranu albo menadzer kont użytkowników ? pytam bo miałem dopiero co podobny przypadek i nie udało mi się odratować więc raczej z ciekaowści.

Regedit działa. Zmiana rozdzielczości i ustawienia kont użytkowników też. ale menedżer zadań dalej się nie uruchamia...

@ Win32:Sality
Raport po restarcie:
http://wklej.org/id/425342/

Nowy raport OTL:
http://wklej.org/id/425347/

Nowy raport Extras:
http://wklej.org/id/425348/
walerinho
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Lis 2010, 23:04



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez NieWiem 25 Lis 2010, 10:02

Został do usunięcia Daemon Tools Toolbar.

Czy manager po moim skrypcie się włącza?
1. Pomocy udzielam wyłącznie na licencji beerware!
2. Jeśli nie odpowiadam od razu w temacie, to znaczy że mam życie poza internetem. Uszanuj mój dobrowolnie poświęcony czas i nie oczekuj wszystkiego natychmiast. Jeśli nie odpowiadam przez 48 godzin, przyślij PW.

STOP ++> trollom, dzieciom neostrady, emo, Forestom, kotożercom i nienawiści [ nie dotyczy wymienionych wcześniej ]
Image
Awatar użytkownika
NieWiem
~user
 
Posty: 2183
Dołączenie: 19 Cze 2009, 17:01
Miejscowość: Okolice Okolic
Pochwały: 171



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez walerinho 25 Lis 2010, 21:41

Ok. Już działa. Dzięki wszystkim!
walerinho
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Lis 2010, 23:04



Menedżer zadań się nie włącza

Postprzez NieWiem 25 Lis 2010, 22:50

Do wykonania:
W OTL wybrać opcję "Sprzątanie"

Safe surfing :ok:
1. Pomocy udzielam wyłącznie na licencji beerware!
2. Jeśli nie odpowiadam od razu w temacie, to znaczy że mam życie poza internetem. Uszanuj mój dobrowolnie poświęcony czas i nie oczekuj wszystkiego natychmiast. Jeśli nie odpowiadam przez 48 godzin, przyślij PW.

STOP ++> trollom, dzieciom neostrady, emo, Forestom, kotożercom i nienawiści [ nie dotyczy wymienionych wcześniej ]
Image
Awatar użytkownika
NieWiem
~user
 
Posty: 2183
Dołączenie: 19 Cze 2009, 17:01
Miejscowość: Okolice Okolic
Pochwały: 171




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości