• Ogłoszenie:

problem z konfiguracją.

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Problem z konfiguracją.

Postprzez Mars 02 Gru 2007, 19:31

reklama
Witam mam problem natury następującej.
Postanowiłem zmienić firewalla (z powodu że poprzedni zaczął coraz częściej się wysypywać), wybór padł na Agnitum Outpost Firewall Pro 2008. Jednak zaraz na początku, kiedy ukończył instalacje i uruchomił się kreator konfiguracji, całkowicie odłączyło mi neta (było to na etapie gdzie próbował łączyć się z internetem aby coś ściągnąć). Dało się to ominąć przyciskiem skip.
Uruchomiłem ponownie system, powyskakiwało parę okienek w których zezwoliłem na łączenie się tych aplikacji. I tutaj nastąpił zonk. Internet dalej nie działał, gg sie nie łączyło, poczty się nie dało sprawdzić, przeglądarka nie wyświetlała stron tylko wciąż wyświetlała że niby strona się ładuje ale stało na 0%. Czy może mi ktoś wskazać co robię źle? Lub jakąś rade dać na początek?

Pozdrawiam.
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów



Postprzez Lukesh 02 Gru 2007, 20:04

Nie wiem jakie reguly utworzyl Ci ten Outpost, ale zalecam przejrzenie zakladek "Programy", "system" i tutaj >> ustawienia sieci lan, oraz tryb pracy, ktory moze z gory zaklada blokowanie wszystkiego.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Mars 03 Gru 2007, 03:19

Zajrzałem wszędzie gdzie radziłeś, posprawdzałem, niestety wszystko jest dobrze ustawione. :( Nie mam pomysłu gdzie może leżeć problem :(.
Jeszcze sprawdzałem pingi z konsoli. Pingi na strony ładnie idą. Jednak jak przychodzi do jakiegokolwiek wyświetlania stron, czy ogólnie jakiejkolwiek działalności internetowej, to nic się nie dzieje.

Tak z ciekawości zainstalowałem outposta w wersji 4.0.1007.7323 (591) i działa poprawnie. Przeglądnąłem na szybko ustawienia no i są identyczne. Nie mam pojęcia czemu nie działa.
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów



Postprzez kahoona 03 Gru 2007, 14:02

Wyłącz blokowanie pliku hosta - testowo. To "nowe" w stosunku do poprzednich wersji.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Mars 03 Gru 2007, 15:41

Kahoona a możesz powiedzieć dokładniej gdzie to jest? Bo szukam i nie mogę znaleźć.

P.S. Stara wersja zawiesza mi system :/ ja to mam szczęście.
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów



Postprzez kahoona 03 Gru 2007, 20:02

Popatrz na mój podpis... To zamiast outpost.

Wpisz po zainstalowaniu O 2008 w przeglądarce zamiast adresu:

83.149.104.97

jeśli się pojawi Forum - daj znać.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Mars 03 Gru 2007, 20:31

Forum sie nie pojawiło. Załączyłem na chwile IE i pisało że znaleziono strone, oczekiwanie na odpowiedź i tak w tym miejscu ciągle wisiało i wisiało. Próbowałem wyłączać i włączać pokolei wszystkie opcje :). Co najciekawsze po wywaleniu całego outposta z pamieci (całkowite zamknięcie) internet dalej był zablokowany. Wyłączałem dosłownie wszystko, robiłem screeny wszystkim opcjom konfiguracji. Chyba faktycznie zainstaluje coś innego. No nic dzięki za wszystko i sorka za kłopot :).
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów



Postprzez kahoona 03 Gru 2007, 21:23

Swoją przygodę z outpostem skończyłem na kłopotach z wersją 4.0, później podziękowałem za licencję.

Poszukaj opcji :
-host manager
-ad block
i je wyłącz.

Nawet po wyłączeniu (zakończenia działania) outposta działają jego usługi - możesz to sprawdzić np. w process explorer.

Konfiguracja outposta 'badziew' 2008

- sam koniec - konfiguracja dla firefoxa.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Mars 03 Gru 2007, 21:51

Tak znalazłem też to :) jednak guzik dało. Tak czy owak dzięki ale już zainstalowałem Comode ;) O niebo mi lepiej. Nigdy więcej outposta ;) chyba że błędy naprawią XD albo ja się bardziej doszkole XD. Dzięki jeszcze raz wszystkim.
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów



Postprzez kahoona 03 Gru 2007, 22:51

Nie twierdzę, że jest zły - sporo ściągnęli od comodo. Nawet się nauczyli w agnitum "anti-leak".

Outpost czasami jest nieprzewidywalny - mnie dał konkretnie w kość w sieci bezprzewodowej, kiedy każde szukanie sieci/badanie poziomu sygnału traktował jako niedozwoloną operację i blokował połączenie z siecią na ileś tam minut. Z kolei dodanie własnej sieci do listy "zaufanych" całkowicie otwierało na atak z tej właśnie sieci (przetestowane i udowodnione). Czyli - mam outposta, żeby połączyć się z siecią bezprzewodową muszę dodać sieć do zaufanych, a przez nie zabezpieczony firewallem komputer z sieci mogę być zaatakowany.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Mars 03 Gru 2007, 22:59

Hmmm ciekawa opcja. Jeszcze o firewallach muszę się dużo nauczyć. :).
Mars
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 02 Gru 2007, 19:10
Miejscowość: Rzeszów




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości