• Ogłoszenie:

zawirusowany dysk

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Zawirusowany dysk

Postprzez Kapucino 28 Lis 2007, 16:42

reklama
Mam od kolegi rzekomo zawirusowany dysk twardy, jeżeli podłącze go jako slave a moj bedzie normalnie na master, to czy istnieje ryzyko że infekcja przejdzie na ten dysk? Chciałbym go bezbiecznie sformatować i nie wiem czy bedzie to bezpieczne wyjście.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Postprzez Lukesh 28 Lis 2007, 16:44

Jesli chcesz go bezpiecznie sformatowac to zrob to z uzyciem dyskietki startowej z poziomu DOS'a :wink: .

Co do pierwszego pytania - zalezy jakie to wirusy, ale ryzyko zawsze jest. Nie ma tu znaczenia czy podlaczasz go jako master/slave - zalezy w jakim stopniu i czym masz zabezpieczony swoj system. Jakis firewall/antywirus?
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Kapucino 28 Lis 2007, 18:00

no to musze zdobyć dyskietkę najpierw. u mnie w domu ani jednej nie znalazłem, dzieki za rady. Jeśli jest ryzyko to wole nie kombinować. Aha na tym dysku sa partycje c:,d:,e: . u mnie naped cd jest jako e: oznaczony, jak to będzie przy formatowaniu partycji e:? i jesli na tym i na tym dysku sa partycje c: i d: i u mnie też to jak to będzie jeśli podłącze je oba? Sorki za głupie pytania, ale jak do tej pory miałem 1 dysk twardy w komputerze.


Chyba dysk był pusty ;) dorwałem płytke windowsa xp i sformatowałem partycje, poźniej tylko format partycji z windowsem na tym dysku i jest :) Dzięki za pomoc ;) kolega chyba przymuł jakiś ^^ za to mam dysk 40gb za 15 zł ;) jak miałem 10 gb na całość to dla mnie dużo.

EOT
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości