• Ogłoszenie:

programy niezbedne do instalacji programów w linuksie

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Programy niezbedne do instalacji programów w Linuksie

Postprzez __raf 05 Sty 2007, 09:22

reklama
Jakie są niezbędne programy wymagane do samodzielnej kompilacji jakiegokolwiek oprogramowania, czyli ./configure, make, make install. Rozumiem ze w konsoli wpisujemy
sudo apt-get install build-essential
i nic nas nie obchodzi.
Problem z tym że ja nie mam stałego połączernia z netem i dociaganie czegokolwiek z repozytoriów nie wchodzi w grę, zresztą modem też muszę zainstalować. Więc pytanie: jakie to programy, chciałbym je nagrać na cd-ka i zainstalować z dysku. Do tej pory próbowałem GTK, gcc, ph-config ale ciągle czegoś brakuje. Jaki jest ten pierwszy wymagany składnik aby móc instalować pozostałe (gcc itp ...)
Dzięki!!!
Awatar użytkownika
__raf
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 21 Gru 2005, 12:25
Miejscowość: Radom



Postprzez seg fault 06 Sty 2007, 11:04

gcc na pewno wymaga glibc(na pewno masz ;) ) i binutlis .

a tak poza tym, jak rozumiem masz cos pochodnego od debiana - pewnie ubuntu?
sciagnales pewnie obraz plytki a nie pojedyncze paczki, wiec sprawdz czy nie masz tego na plycie ...

a jeszcze jedno - przeciez jak cos probujesz instalowac i sa niespelnione jakies zaleznosci, to na pewno jest wypisane czego brakuje...
A Linux machine! Because a 486 is a terrible thing to waste! -- Joe Sloan
#345539
Awatar użytkownika
seg fault
~user
 
Posty: 588
Dołączenie: 11 Kwi 2006, 20:31
Miejscowość: /dev/random
Pochwały: 49



Postprzez __raf 12 Sty 2007, 08:46

Tak faktycznie są wszystkie na płytce tylko wystapił jeden problem.
gcc, g++ i jeszce jakaś jedna biblioteka (nie pamiętam nazwy - nie pioszę z domu) zostały zainstalowane ale nie skonfigurowane i tak:
Jak próbuję konfigurować g++ (dpkg --configure g++) to pisze że to jest zależne od innej biblioteki (ta nazwa która mi wyleciała z głowy), jak próbóję konfigurować to wyskakuje komunikat że ta biblioteka zależna jest od g++ ale g++ jeszcze nie zostało skonfigurowane i tak w koło maciajA :evil:
Jednym słowem jedno zależne jest od drugiego i klapa :roll: :?:
Awatar użytkownika
__raf
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 21 Gru 2005, 12:25
Miejscowość: Radom




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość