• Ogłoszenie:

Problem z zapisem na partycję windowsowską przez kubuntu

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Problem z zapisem na partycję windowsowską przez kubuntu

Postprzez Raor 09 Paź 2008, 14:36

reklama
Witam!

Mam dość interesujący problem, który dotyczy zarówno systemu Windows jak i linux.

Chodzi o to, że po zainstalowaniu na dwóch różnych partycjach Windows XP (NTFS) oraz kubuntu 6.10 (ext3, jeśli się nie mylę) nie jestem w stanie spod kubuntu utworzyć/zmodyfikować/usunąć żadnego pliku/folderu na partycji windowsowskiej. Dokładniej mówiąc, chcę spod kubuntu zmodyfikować w amaroku znaczną ilość tagów plików mp3. Jednak nie jestem w stanie tego zrobić. Przy próbie zapisania jakiejkolwiek zmiany wyskakuje mi informacja, że nie można zapisać na systemie plików tylko do odczytu. Myślałem, że rozwiązaniem problemu będzie skopiowanie tych plików na partycję linuksowską, ale też nie da się nadpisać, mimo, że spod konsoli (linuksowskiej) spróbowałem zmienić atrybuty przy użycia polecenia 'chmod'.

Co mam robić?

Próbowałem już kilku rozwiązań, ale żaden nie działał (wszystkie na Windowsie). Nie pomogło:
- wejście we właściwości folderu i odznaczenie pola "tylko do odczytu", a następnie "zastosuj do folderu, podfolderów i plików"
- zrobienie tego samego w Total Commanderze
- użycie programu ArcSet, który miał zmienić te atrybuty
- przeniesienie plików do innego folderu
- użycie komendy attrib opisanej tutaj: http://support.microsoft.com/kb/326549/pl

Czy można zrobić coś jescze? Nie mam już żadnego pomysłu, a myślę nad tym od kilku dni.

PS. Co ciekawe - bez problemu mogę zmienić tagi spod windowsowskiego explorera, ale jest to oczywiście żmudne zwłaszcza przy dużej ilości plików. A ponadto nie ma możliwości tak dobrego zorganizowania plików po uporządkowaniu tagów.
PS2. Pewnie ktoś zaproponuje, abym zainstalował Amaroka na WinXp, bo, jak wiadomo, jest to możliwe, ale niestety też klapa. Próbowałem już tego, niestety pod Windows jest dostępna tylko nowa wersja, a mnie potrzebna 1.4, bo nowa działa, lekko mówiąc, kulawo.
Awatar użytkownika
Raor
~user
 
Posty: 518
Dołączenie: 05 Lut 2006, 15:54
Pochwały: 3



Problem z zapisem na partycję windowsowską przez kubuntu

Postprzez Mike 09 Paź 2008, 17:54

tu masz swoje rozwiązanie:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=777

szczególnie zwróć uwagę na ntfs-3g


NTF => Linuks

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Re: problem z zapisem na partycję windowsowską przez kubuntu

Postprzez Raor 10 Paź 2008, 17:26

Dzięki wielkie, pomogło :)
Awatar użytkownika
Raor
~user
 
Posty: 518
Dołączenie: 05 Lut 2006, 15:54
Pochwały: 3




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości