• Ogłoszenie:

Problem z programami/grami w wine

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Problem z programami/grami w wine

Postprzez sieman0 31 Lip 2011, 09:51

reklama
Cześć! Od jakiegoś czasu pracuję na Ubuntu w wersji 11.04 i mam pewien problem z uruchamianiem aplikacji lub gier (szczególnie gier z większymi wymaganiami) np. Max Payne 2, widzę ustawienia na jakich parametrach sprzętowych ma się włączyć lecz nie widać w ogóle interfejsu gry jedynie słychać dźwięki tak samo jest z innymi.

Myślę, że jest to spowodowane brakiem sterownika z rodziny układów Intela "915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family" ponieważ w ramce ze szczegółami na jakich ma się uruchomić gra sterownikiem graficznym jest "Display Adapter: Direct3D HAL" a na Windowsie normalnie pełna nazwa sterownika video "Intel 915 GMA Graphics Media Accelerator".

Dodam, że pracuję na programie Wine w wersji 1.2.2 i pobrałem przez niego brakujące biblioteki DirectX itp.

Czy mógłby mi ktoś pomóc w instalacji tego sterownika i zaradzeniu temu problemowi z odpalaniem gier/programów?

Pozdrawiam
sieman0
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Problem z programami/grami w wine

Postprzez tomek200791 31 Lip 2011, 16:52

Próbowałeś może instalować gry przez PlayOnLinux? ( http://www.playonlinux.com/pl )
Jeżeli nie miałeś z tym styczności, to w skrócie: jest to aplikacja, która również korzysta z Wine, ale po prostu przy bardziej rozbudowanych aplikacjach windowsowych Wine nie radzi sobie w domyślnej konfiguracji. Natomiast PlayOnLinux właśnie zawiera specjalne skrypty przeznaczone do automatycznej konfiguracji konkretnych programów.
Tu masz listę obsługiwanych gier, Max Payne 2 również tam jest
http://www.playonlinux.com/repository/?cat=1
tomek200791
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 31 Lip 2011, 16:35
Pochwały: 2



Problem z programami/grami w wine

Postprzez numerant* 31 Lip 2011, 18:51

Sterowniki do kart Intela są domyślnie instalowane z Ubuntu, pytanie tylko czy ta karta nie jest za słaba i jaka jest jakość akceleracji 3D w tych sterownikach.
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Problem z programami/grami w wine

Postprzez sieman0 02 Sie 2011, 18:25

numerant* napisał(a):Sterowniki do kart Intela są domyślnie instalowane z Ubuntu, pytanie tylko czy ta karta nie jest za słaba i jaka jest jakość akceleracji 3D w tych sterownikach.


Stary, Max Payne 2 odpalał na Full Detalach bez cieni :).
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Problem z programami/grami w wine

Postprzez numerant* 03 Sie 2011, 20:27

Jeszcze mała sugestia ode mnie - spróbuj na czas grania wyłączyć efekty pulpitu w Ubuntu.
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość