• Ogłoszenie:

system się nie odpala po zainstalowaniu sterowników...

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

system się nie odpala po zainstalowaniu sterowników...

Postprzez Dr@GuN 15 Cze 2008, 21:06

reklama
hej mam problema system mi się nie odpala , zaczeło się od tego że zainstalowałem

"Widcomm_5.0.1.801_bluetooth_drivers"

ale stwierdziłem że sterowniki nie współpracują w 100% z moim sprzętem doszukałem się na necie że chodzi na 100% z starszą wersją ,

"BTW5.0.1.1400"

znalazłem instaluję i chce resa , no to resik i...komp się restartuje w momencie gdy ma się już pulpit pokazać , próbowałem tryb awaryjny i doopa nie ładuje się jak w normalnym systemie res przy ładowaniu pulpitu, no to ostatnia znana konfiguracja, nie odpala no to wchodzę przez winpe(taka botowalna płyta z winzgrozą z bartpe i dostępem do rejestru) wyszukuję wszystko co może być związane z bt i z widcommem i doopa cały czas to samo... ma ktoś jakieś pomysły ?
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Hellfire 15 Cze 2008, 21:34

Spróbować "nakładkę" zrobić - czyli zainstalować system jeszcze raz, bez formatowania dysku, aczkolwiek wątpie aby to pomogło.

A z takich niekonwencjonalnych rozwiązań - kiedyś też miałem taki sam problem, już nie pamiętam nawet co go spowodowało i dawało się do systemu wejść w taki sposób -> Tryb awaryjny i przy wczytywaniu było coś takiego "Naciśnij Esc aby pominąć wczytywanie xxx". Pominąłem a później wywaliłem ten plik i system zatrybił. Ale to też bardzo wątpliwe, aby to zadziałało...
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Postprzez Okocza 15 Cze 2008, 21:35

włóż płytkę windowsa - zbootuj ją. wejdź do konsoli i w niej wpisz

chkdsk x: /p

gdzie x to litera partycji systemowej.


to odnajdzie Ci uszkodzony plik i go naprawi (teoretycznie, tak jak to jest z windowsem)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Postprzez Dr@GuN 15 Cze 2008, 21:41

Hellfire napisał(a):Spróbować "nakładkę" zrobić - czyli zainstalować system jeszcze raz, bez formatowania dysku, aczkolwiek wątpie aby to pomogło.

nie pomogło a nawet nie wiem czy sprawy nei pogorszyło system był windows mxv6 nie taki zwykły xp...próbowałem odratować xp sp2 i chyba mu się pogorszyło...aczkolwiek zmian nie widać.


Hellfire napisał(a):A z takich niekonwencjonalnych rozwiązań - kiedyś też miałem taki sam problem, już nie pamiętam nawet co go spowodowało i dawało się do systemu wejść w taki sposób -> Tryb awaryjny i przy wczytywaniu było coś takiego "Naciśnij Esc aby pominąć wczytywanie xxx". Pominąłem a później wywaliłem ten plik i system zatrybił. Ale to też bardzo wątpliwe, aby to zadziałało...

już próbuję ale wątpię żeby to coś dało...


okocza napisał(a):włóż płytkę windowsa - zbootuj ją. wejdź do konsoli i w niej wpisz

chkdsk x: /p

gdzie x to litera partycji systemowej.


to naprawia uszkodzone pliki a nie tu jest pies pogrzebany na 100%

czekam na dalsze pomysły.
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez oklahoma 15 Cze 2008, 21:47

A próbowałeś z konsoli odzyskiwania komendy sfc/scannow
Ostatnio edytowany przez oklahoma , Dzisiaj o 10:22:27, edytowano w sumie 100 razy
Image
Awatar użytkownika
oklahoma
~user
 
Posty: 671
Dołączenie: 06 Lis 2005, 15:18
Miejscowość: Sztum
Pochwały: 43



Postprzez Magik 16 Cze 2008, 02:22

Kod: Zaznacz wszystko
Instalacja niepoprawnie napisanej aplikacji lub sterownika w wersji „beta” często uniemożliwia prawidłowy start Windows.


nie bede przepisywal ksiazki

Reanimacja windows
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Dr@GuN 16 Cze 2008, 14:34

oklahoma napisał(a):A próbowałeś z konsoli odzyskiwania komendy sfc/scannow

mały problem mianowicie nie zna takiej komendy (bootuję z płyty win xp i r na pierwszym wyborze) :/


emo Magik napisał(a):nie bede przepisywal ksiazki

Reanimacja windows

po dwukrotnym przeczytaniu tekstu nie doszedłem co za komenda tam się znajdująca mogła by mi pomóc

EDIT:

takie małe siano dostrzegłem mianowicie w ostatnim momencie przed restartem pojawia się jakiś problem z procesem lass.exe coś o przedawkowaniu .
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Magik 16 Cze 2008, 14:52

Dr@GuN napisał(a):w ostatnim momencie przed restartem pojawia się jakiś problem z procesem lass.exe coś o przedawkowaniu .


Dr@GuN napisał(a):coś o przedawkowaniu .


ja tez COŚ powiem :arrow: wez to cos napisz


Dr@GuN napisał(a):po dwukrotnym przeczytaniu tekstu nie doszedłem co za komenda tam się znajdująca mogła by mi pomóc


nie wchodzi mi teraz ten link ale mialem na mysli fragment o ASR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Dr@GuN 16 Cze 2008, 16:12

niemożliwe żeby napisać komunikat pojawia się na ułamek sekundy :)

co do asr to jest taki kłopot mianowicie mam wyłączone przywracanie systemu :roll:
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Magik 16 Cze 2008, 16:17

Czepne sie tego
Kod: Zaznacz wszystko
lass.exe


expand x:\i386\lsass.ex_ c:\windows\system32\lsass.exe

sprobuj takie cos
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Dr@GuN 16 Cze 2008, 17:07

mała odmiana teraz nie ma komunikatu i system się nie restartuje stoi w momencie gdy zawsze był przebłysk tego komunikatu i res mam czarny ekran i kursor którym mogę już ruszać jakiś sukces to jest XD jakieś nowe pomysły ? żebym to ja miał kopie rejestru...
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Magik 16 Cze 2008, 17:20

Dr@GuN napisał(a):jakieś nowe pomysły ?


Nakładkowy reinstall z zachowaniem danych kont, programów z poziomu instalatora XP

skoro brak kopii rejestru, punktu przywracania systemu, konsola nie rozpoznaje polecenia co dziwne jest wiec j/w
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Dr@GuN 16 Cze 2008, 17:22

emo Magik napisał(a):z zachowaniem danych kont, programów z poziomu instalatora XP

oświeć mnie :O narazie mam doinstalowany drugi system... :roll:
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Magik 16 Cze 2008, 17:34

Dr@GuN napisał(a):oświeć mnie


odpalsz plyte z Xp, bootujesz i masz pare opcji na poczatek instalacji:
:arrow: wybierasz zainstaluj XP
:arrow: nastepnie potwierdzasz licencje
:arrow: i pojawi sie opcja "napraw istniejaca instalacje XP" "zainstaluj jako swieza kopie".wybierz to opcje z naprawa i tyle

i jedziesz :arrow: :arrow:
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Mike 16 Cze 2008, 17:45

i jedziesz

trzeba by dodać jedno 'ale' do tej opcji
nie zawsze udaje się tym sposobem naprawić system, poza tym często po naprawie system wolniej się ładuje i potrafi zamulić

tak czy inaczej nie mam innego pomysłu co można by zrobić poza tym

Po całym zabiegu oczywiście ponowna instalacja wszystkich sterowników:
1. płyta gł
2. grafa
3. ....



Pozdrówki D!
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez Dr@GuN 16 Cze 2008, 17:52

no jeśli o to chodzi to już próbowałem i nie dało rady gupi system sam się od nowa zainstalował... 8)
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości