• Ogłoszenie:

brak internetu + roznorakie bledy :|

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Brak internetu + roznorakie bledy :|

Postprzez Conquer 25 Lip 2007, 14:46

reklama
Witam!

Problem wystepowal u mnie juz od jakiegos czasu, jednak w okresie wakacji ze wzgledu na wlaczony komputer 24h/dobe staje sie nie do wytrzymania. Nie mierzylem czasu z zegarkiem w reku, jednak problem powtarza sie co ~8h ciaglej pracy komputera. W pewnym momencie pada internet, gdy wchodze w jakis link jest zero reakcji w przegladarce (sprawdzane na kilku), gdy probuje uruchomic gg wyskakuje komunikat, ze nie mozna ustawic gniazda nasluchowego, gdy sprawdzam pingi do serwera glownego w mojej sieci, jest napisane, ze host docelowy jest nieosiagalny, a gdy chce uruchomic menadzer zadan, wystepuje blad:

Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana (0xc0000142)

Jedyne rozwiazanie jak ja znalazlem to restart systemu. Jednak robienie 3 restartow na dobe bywa wkurzajace :evil:

Wiecie co moze byc przyczyna takiego zachowania PCta? I jak mozna temu zapobiegac?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez fibi07 25 Lip 2007, 16:01

podaj konfigurację komputera, jaki masz internet? dostawca szybkość itp.
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58



Postprzez Conquer 25 Lip 2007, 17:11

fibi07 napisał(a):podaj konfigurację komputera, jaki masz internet? dostawca szybkość itp.


Konfuguracja PCta ma znaczenie? Skoro kilka lat wszystko bylo ok, a teraz nagle takie szopki.

Net to zwykla radiowka 640 kbit/s - zrobiona z DSLa :)
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez krzyhooo 26 Lip 2007, 02:08

zanim zaczął Ci się pojawiać ten problem mniej ściągałeś lub miałeś internet przewodowy? zmierzam do tego, że może przegrzewa Ci się odbiornik Wi-Fi lub router (lub to przez te ostatnie upały)
Awatar użytkownika
krzyhooo
 
Posty: 308
Dołączenie: 29 Kwi 2007, 17:54
Miejscowość: Z głębi serca
Pochwały: 5



Postprzez kahoona 26 Lip 2007, 09:17

A jeśli dasz "Napraw" w połączeniu sieciowym - kiedy nastąpi wyłączenie i włącznie karty - to albo będzie to samo, co po restarcie, lub pojawia się "To połączenie ma ograniczoną dostępność"?

W tym drugim przypadku - pogadałbym z dostawcą sieci, czy aby nie wyłącza od czasu do czasu - przerywając niektórym ssanie kolejnego parta z rapida lub MU i odblokowując zapchaną sieć.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Conquer 26 Lip 2007, 12:57

krzyhooo napisał(a):zanim zaczął Ci się pojawiać ten problem mniej ściągałeś lub miałeś internet przewodowy? zmierzam do tego, że może przegrzewa Ci się odbiornik Wi-Fi lub router (lub to przez te ostatnie upały)


Fakt, ostatnio sciagam prawie non stop, jednak sa takie dni, ze dzienny transfer nie przekracza 100 MB, wiec problem przegrzewania bym raczej wykluczyl. Wczesniej nie mialem internetu przewodowego. Od zawsze ma internet radiowy, dodam jeszcze, ze u siebie na dachu mam antene do rozprowadzania sygnalu, a na strychu znajduje sie APek.

A jeśli dasz "Napraw" w połączeniu sieciowym - kiedy nastąpi wyłączenie i włącznie karty - to albo będzie to samo, co po restarcie, lub pojawia się "To połączenie ma ograniczoną dostępność"?


Probowalem takiej czynnosc, gdy net padnie, jednak to nic nie daje, pozostaje tylko restart.

Mam wlasnie podejrzenia odnosnie jakis ograniczen nalozonych przez providera, bo to sie dzieje z dosc mocna regularnoscia. Jednak zastanawia mnie dlaczego od razu przy tym sypie sie windows i pojawiaja sie roznorakie bledy :roll:
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez kahoona 26 Lip 2007, 13:34

Oczekiwanie na odpowiedź sieci może dać takie efekty - zwróć uwagę, że sieć to taki zarąbisty "dysk zewnętrzny" - jakby na to nie patrzeć.

Poblokuj za pomocą Windows Worms Door Cleaner wszystko (może poza NetBIOS) . XPAntiSpy - zwiększ maksymalną liczbę połączeń do 15. Przydałby się mały sniffer, żeby udowodnić dostawcy, że kłamie usiłując wmówić "nie moja wina, to tepsa", "masz trojany/wirusy/nielegalnego windowsa/niespłukniętą toaletę" - do statystyki sieci.

Albo kontrolnie odpalić w czasie "odcięcia" GG. Nie przypuszczam, żeby odłączał sieć całkowicie - blokuje prawdopodobnie na kilkanaście sekund http i ftp.

Takie czknięcie wystarczy, żeby RS i Mu przestały odpowiadać, tak samo jak każdy serwer nie obsługujący wznawiania połączeń.

Na szybko możesz spróbować także NetRepair, z tym, ze restart i tak jest wymagany - to na wypadek, gdyby chwilka trwała "dłużej".

Ale - i tak ostatecznie telefon i drobne pytanko ze znakami przestankowymi w postaci słów warczących i syczących.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości