• Ogłoszenie:

problem z instalacją windowsa xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem z instalacją Windowsa XP

Postprzez muszeq 28 Cze 2007, 16:48

reklama
Witam. Mam problem z zainstalowaniem Windowsa lub jak kto woli zaktualizowaniem go. Wkładam płytkę Windowsa, wybieram zainstaluj system Windows XP, następnie Aktualizuj (zalecane) i pod koniec procedury kopiowania plików do instalacji wyskakuje mi taki oto błąd:
http://i10.tinypic.com/54cmmqd.jpg
Nie jestem pewien czy wybranie Pomiń plik nic nie zaszkodzi, więc przybywam tu z zapytaniem o to. Może ktoś miał podobny problem lub wie o co chodzi. Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Mam również jeszcze jeden problem z dźwiękiem. W Realtek HD Audio Manager w Environment, kiedy ustawie typ na NONE, dźwięki działają mi tylko w winampie lub filmach. W filmikach na youtube, googlevideo itp. głos nie działa. Działa tam tylko kiedy w Environment zmienię typ na jakiś inny, np. ROOM. Jednak to nie to samo, bo to echo jest jakieś dziwne. Dodam jeszcze, że w słuchawkach głos działa idealnie, nawet na youtube przy typie NONE. Problem mam tylko z głośnikami. Bardzo proszę o jakieś rady lub wskazówki, za które byłbym ogromnie wdzięczny.
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33



Postprzez kllimek 29 Cze 2007, 00:00

mysle ze pomiń plik nie zaszkodzi co najwyzej windows sie nie odpali :lol:
i jak połączysz się z netem to windows pobierze aktualizacje i brakujacy plik

:lol:

Autor postu otrzymał pochwałę
kllimek
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 22 Cze 2007, 17:41
Miejscowość: szczecin



Postprzez marcin19 29 Cze 2007, 11:01

najlepiej "pozycz" od kogos inna plyte i sprobuj z niej zainstalowac ewentualnie nagraj plyte jeszcze raz z tymze zmniejsz predkosc nagrywania
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Postprzez kahoona 29 Cze 2007, 12:31

1. Aktualizacja i instalacja to dwie różne sprawy.
2. Przeszukałem płytki - w tym także zintegrowane z SP1 i SP2- i jakoś nie ma tam takiego pliku.
3. Rzekłbym, że instalujesz z dodatkiem jakiegoś trojanka - lub CD był do wersji OEM jakiegoś innego komputera - i zawiera specyficzne sterowniki. Ewentualnie nie jest "Full legal" - i z tego powodu fatalnie złamany.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez muszeq 29 Cze 2007, 12:45

kahoona napisał(a):3. Rzekłbym, że instalujesz z dodatkiem jakiegoś trojanka - lub CD był do wersji OEM jakiegoś innego komputera - i zawiera specyficzne sterowniki. Ewentualnie nie jest "Full legal" - i z tego powodu fatalnie złamany.
_________________

Płytka jest oryginalna, a poza tym z nią jest wszystko w porządku, bo już kiedyś instalowałem windowsa z pod niej.

[ Dodano: Dzisiaj o 12:48 ]
A z problemem z dźwiękami ktoś pomoże? ;)
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33



Postprzez kahoona 29 Cze 2007, 12:52

To zainstaluj, a nie aktualizuj.
O ae1fzzz1.sys to google nie słyszały. To mi wygląda albo na trojana, albo na plik jakiegoś firewalla/antywirusa (zmiana nazwy własnych plików dla zmylenia atakującego - króluje w tym Tiny).
Jeśli aktualizujesz przy aktywnych programach antywirusowych/firewallach - to życzę dużo szczęścia. Będzie potrzebne, żeby system wstał na koniec.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez muszeq 29 Cze 2007, 15:57

kahoona napisał(a):O ae1fzzz1.sys to google nie słyszały. To mi wygląda albo na trojana, albo na plik jakiegoś firewalla/antywirusa (zmiana nazwy własnych plików dla zmylenia atakującego - króluje w tym Tiny).

Co do tego pliku dodam, że próbowałem jeszcze raz zainstalować Windowsa i wyświetla się ten sam błąd, ale nazwa pliku jest inna.

Hmm, a co ty byś zrobił na moim miejscu? :) Bo ja już nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić.
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33



Postprzez kahoona 29 Cze 2007, 16:07

Masz zaporę / antywirusa? INSTALUJESZ, czy AKTUALIZUJESZ? Uruchamiasz instalator SPOD windows, czy boot z płyty CD?

Bo:
1. Uważam, że nie instalujesz w trybie BOOT, ale wkładasz dysk w trakcie pracy systemu.
2. Inaczej wtedy wygląda aktualizacja - najpierw tworzona jest lista plików systemowych (z CD), później ISTNIEJĄCYCH w systemie sterowników/ programów. W przypadku aktywnego trojana / wirusa / antywirusa /zapory - TAKŻE dodają się do plików koniecznych do skopiowania - a że dostęp do nich jest wyłączony - masz komunikat.
3. Przy uruchomieniu komputera z płyty CD windows nie będziesz miał takiego komunikatu. Ale wtedy CZYSTA instalacja - cały system OD NOWA, łącznie z usuwaniem partycji, tworzeniem partycji jej formatowaniem - czyli utrata wszystkich danych.

Usunąłbym starego windowsa i zainstalował nowego - jeśli masz wszystko ponagrywane/zabezpieczone. I tyle - bo będzie jak w punkcie 3.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez muszeq 29 Cze 2007, 16:22

kahoona napisał(a):3. Przy uruchomieniu komputera z płyty CD windows nie będziesz miał takiego komunikatu. Ale wtedy CZYSTA instalacja - cały system OD NOWA, łącznie z usuwaniem partycji, tworzeniem partycji jej formatowaniem - czyli utrata wszystkich danych.

A czy usunięcie i stworzenie partycji od nowa jest konieczne? Czy może wystarczy samo sformatowanie dysku?
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33



Postprzez kahoona 29 Cze 2007, 16:27

Uwierz na słowo - to nie boli, trwa około 10 sekund więcej niż formatowanie - i potrafi usunąć coś, co w sektorze rozruchowym może siedzieć.

A propos - odpowiesz na moje pytania? Masz antywirusa / zaporę? Instalujesz / aktualizujesz spod windows? ;)
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez muszeq 29 Cze 2007, 18:56

kahoona napisał(a):Masz antywirusa / zaporę?

Tak, mam antywirusa, a dokładniej to Avasta.

kahoona napisał(a):Instalujesz / aktualizujesz spod windows?

Wkładam płytke Windows. Wybieram zainstaluj system windows xp, a później mam dwie opcje do wyboru: uaktualnij (zalecane) i ta druga zaawansowana. Wybieram uaktualnij, więc chyba aktualizuję :)
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33



Postprzez kahoona 29 Cze 2007, 19:46

Czyli jak w punkcie 2.

Zacznij aktualizację. Po błędzie - naciśnij
CTRL+ALT+DEL, przejdź do zakładki "PROCESY", zaznacz "Pokaż procesy wszystkich użytkowników". Jeśli ten plik z okna błędu będzie na liście - znaczy, że chodzi o istniejący w ZAINSTALOWANYM systemie plik. Będzie to albo plik antywirusa, albo wirus/trojan. Dla pewności - poczytaj i zrób >> według zaleceń <<. Logi - dla pewności - w części "Bezpieczeństwo", ze sprecyzowanym pytaniem - "plik xxxx,yyyy,zzzz podejrzane, błąd przy instalacji windows".

I pytanko z serii zasadniczych - po co chcesz aktualizować/instalować windowsa?
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez muszeq 30 Cze 2007, 10:45

kahoona napisał(a):Dla pewności - poczytaj i zrób >> według zaleceń <<. Logi - dla pewności - w części "Bezpieczeństwo", ze sprecyzowanym pytaniem - "plik xxxx,yyyy,zzzz podejrzane, błąd przy instalacji windows".

OK. Ale czy tworzenie logów może uszkodzić w jakikolwiek sposób system? Bo nigdy tego nie robiłem, więc nie wiem.
kahoona napisał(a):I pytanko z serii zasadniczych - po co chcesz aktualizować/instalować windowsa?

System uruchamia się baaaardzo długo od jakiegoś czasu. System ogólnie chodzi bardzo powoli, a poza tym jakieś gówniane problemy z dźwiękami. Po prostu coś się ostatnio wali, a chciałbym naprawić wszystkie problemy za jednym razem, a nie wszystko pojedynczo.

[ Dodano: Dzisiaj o 10:57 ]
A i jeszcze zapytam. Może lepiej byłoby zrobić tak jak mówiłeś całkowitego formata, bo w zasadzie to nic cennego na kompie nie mam. Żadnych gier ani niczego, a poza tym wszystkie programy na płytkach. Więc nie ma żadnego problemu. Chyba, że sprawdzenie logów może okazać się lepsze, więc moge spróbować.
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33



Postprzez Quirel 30 Cze 2007, 18:19

1. Stworzenie logów nie spowoduje żadnego uszkodzenia systemu, uwierz mi na słowo :D

2. Aktualizacja windowsa nic Ci nie da, mało tego może całkiem zamulić system a przy pewnych konfiguracjach sprzętowych system może całkowicie nie odpalić...

3. System wyraźnie jest zarażony złośliwym oprogramowanie, zrób albo pełne odsyfianie (antywirus, pr. antyspyware'owy etc.) i wrzuć logi

4. Jednak mimo wszystko windows nigdy już nie odzyska pełnej świetności, dlatego może warto zrobić format HDD (HarD Disc - twardy dysk :D )włącznie z utworzeniem na nowo wszystkich partycji...

Napisz, którą opcję wolisz (odsyfianie etc. czy reinstalacja) a
pomożemy :D

//Tak a propos nie mam Viśty jak pokazuje obok :D
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Postprzez muszeq 01 Lip 2007, 19:34

No nic, narazie stworze logi i zobaczymy, a jeśli nic to nie pomoże to spróbuje format z utworzeniem partycji.
muszeq
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 28 Cze 2007, 16:33




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości