• Ogłoszenie:

błąd wizualny, itd...

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Błąd wizualny, itd...

Postprzez Muq 20 Sty 2007, 22:28

reklama
Mam dość ważne pytanie, otóż mam problem z ikonami a mianowicie dysku C jak i stacji dyskietki A nie mogą w żaden sposób powrócić ikony. Żeby było śmieszniej to jeszcze dojdzie do tego problem z odpalaniem dysku C i CD-ROM-ów dwukrotnym kliknięciem. Za to teraz muszę klikać prawym i wybierać "otwórz", kiedy trak nie zrobię wyskakuje mi wyszukiwarka Windowsowska... A teraz pytanie, czy jest ktoś w stanie mi pomóc??? A i dorzucę jeszcze że mniej więcej jest ten cały problem od momentu zabawy wyglądem systemu (ikon, skinów, itd...).

Proszę o w miarę możliwy szybką odpowiedź!
Awatar użytkownika
Muq
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 23 Sie 2006, 08:47



Postprzez Amistad18 20 Sty 2007, 22:34

A i dorzucę jeszcze że mniej więcej jest ten cały problem od momentu zabawy wyglądem systemu (ikon, skinów, itd...).

no niestety po takich zabawach czasami Windows może sie w taki sposób pie... psuć :P

jeśli nie możesz z tym żyć to chyba jedyne co Ci pomoże to postawienie systemu od nowa ... ale czy warto dla tych dwóch ikonek i ppm>otwórz sie bawić? :)
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez Muq 20 Sty 2007, 22:40

no cóż... heh a może wiesz coś na temat tego klikania w ikonę dwukrotnie, jak do tego powrócić by się, otwierało a nie wyszukiwało???
Broda nie czyni filozofem.
Awatar użytkownika
Muq
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 23 Sie 2006, 08:47



Postprzez Halfdoopeck 20 Sty 2007, 22:49

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/169899.aspx

Tam przeczytaj temat "wyszukaj zamiast otwórz"
Awatar użytkownika
Halfdoopeck
~user
 
Posty: 167
Dołączenie: 30 Cze 2005, 22:08
Pochwały: 21



Postprzez Muq 20 Sty 2007, 23:48

Dzięki wielkie to się naprawdę przydało! :D

Zmiana ikon dysków/napędów

Ad 1: W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
Dodajemy (prawoklik na Explorer Nowy klucz) nazwa: DriveIcons
Ad 2: W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons dodajemy nowy klucz, za nazwę podajemy literę napędu
Ad 3: Tworzymy podklucz DefaultIcon
Ad 4: W domyślnej wartości ciągu za wartość podajemy ścieżkę do ikony, przecinek (,) i 0 (zero)

Zamieszczam link do downloadu gotowego pliku, który należy dodać do rejestru
PS: Ikonę, którą chcemy użyć musimy nazwać drive i umieścić bezpośrednio na dysku C:
Download
PS: To tylko przykład, zmienia ikonę dysku C:


A czy jesteś w stanie powiedzieć /wyjaśnić mi to, bo może i to pomoże mi w powróceniu do ładnego wyglądu ikonek (jakoś tak nie mogę się przyzwyczaić), ale już mam pierwszą rzecz za sobą i to najważniejsza dzięki wielkie!
Broda nie czyni filozofem.
Awatar użytkownika
Muq
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 23 Sie 2006, 08:47



Postprzez Halfdoopeck 21 Sty 2007, 10:53

Jeżeli ikony sie pomieszały, może pomóc reset ich cashe'a. Na C:/W katalogu Documents and Setting, folder proflilu uzytkowna wyszukaj (z włączonym pokazywaniem ukrytych i systemowych) plik IconCashe.db i usuń go. Wielkość ikon, cienie etykiet...spróbuj we właściwościach ekranu.
Awatar użytkownika
Halfdoopeck
~user
 
Posty: 167
Dołączenie: 30 Cze 2005, 22:08
Pochwały: 21



Postprzez Muq 21 Sty 2007, 14:27

tego pliku IconCashe.db nie mogę odnaleźć, a we właściwościach ekranu jest tak jak było...
Broda nie czyni filozofem.
Awatar użytkownika
Muq
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 23 Sie 2006, 08:47



Postprzez Halfdoopeck 21 Sty 2007, 22:44

I am sorry- Przeliterowałem się. Chodzi o plik IconCache, a powiniwn być w Documents and Setting\Folder o nazwie użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji... pod atrybutem "ukryty". System odwołuje się w pierwszej kolejność do niego. Usunięcie spowoduje przy następnym uruchomieniu zbudowanie go od nowa. Ale jeśli używałeś programów "upiększających" to mogły namieszać w rejestrze, bibliotekach powłoki, czy w innych folderach zawierających domyślne ikonki systemowe. I nie musi to zadziałać.
Awatar użytkownika
Halfdoopeck
~user
 
Posty: 167
Dołączenie: 30 Cze 2005, 22:08
Pochwały: 21



Postprzez Muq 22 Sty 2007, 18:43

Dobra raczej ta druga opcja, "dupa" przysłowiowa... ;/ Ale wielkie Ci dzięki za pomoc w odzyskaniu najważniejszego :D czyli uruchamiania ikonki. Jakoś się pogodzę do następnego formatu :P

pozdro!
Broda nie czyni filozofem.
Awatar użytkownika
Muq
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 23 Sie 2006, 08:47




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości