• Ogłoszenie:

dwa windowsy na dwóch dyskach

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Dwa windowsy na dwóch dyskach

Postprzez Dzinx 01 Sie 2006, 11:24

reklama
Witam!

Mam pewien problem z instalacją windowsa. Otóż do niedawna miałem zainstalowanego windowsa na dysku 80GB (podpięty na stałe) i Linuxa na 40 w kieszeni. Jednak brat postanowił dokupić sobie drugą 80 do kieszeni i zainstalować własnego windowsa. I tu zaczynają się schody.

Najpierw wypiąłem kable z mojego dysku i przystąpiłem do instalacji windy na 80 w kieszeni. Wszystko szło pięknie i gładko aż do pierwszego restartu. Po nim włączył się bootscreen a następnie ekran zrobił się niebieski i pojawił się komunikat
Kod: Zaznacz wszystko
STOP: c0000221 unknow Hard Error
\SystemRoot\System32\ntdll.dll

I tak za każdym razem.

Później podpiąłem mój dysk i zacząłem instalacje od nowa. Tym razem wszystko zainstalowało się poprawnie. Jednakże z poziomu windowsa bata (80 w kieszeni) można było przeglądać partycje z mojego dysku, co nie bardzo mi się spodobało :wink: . Przeszedłem więc na swój system (w celu dowiedzenia się jak temu zaradzić), jednak nic na nim nie chciało działać: nie uruchomił się żaden program i nawet nie dało się go wyłączyć.

Po włożeniu do kieszeni 40 z Linuxem wszystko działa jak należy. Wie ktoś może o co w tym wszystkim chodzi?
Dzinx
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 31 Sty 2005, 20:42
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 1



Postprzez michal_michael 01 Sie 2006, 11:50

Dzinx napisał(a):STOP: c0000221 unknow Hard Error
\SystemRoot\System32\ntdll.dll


Poczytaj co o tym błędzie pisze microsoft:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Bpl%3B314474
michal_michael
~user
 
Posty: 1519
Dołączenie: 19 Maj 2006, 20:51
Pochwały: 114



Postprzez Thunderas 01 Sie 2006, 16:10

proste rozwiązanie.
jeśli stawiasz 2 systemy one maja na sztywno przypisania gdzie są właśnieprzxez plik ntdetect i biblioteke za to odpowiedzialna.
By nic sie nie gryzło podepnij wszystkie 3 dyski na stałe i po kolei instalun 2 win i linuxa na końcu.
Ąnaczej za äżdym odczepieniem ktoregoś z dyskow bedą jaja.
Można temu zaradzić przypisujac litery dyskow na stałe ale z tym zabawy wiecej jak to warte.
Sam am 2 dyski i są jaja bo jak system zainstaluje z 2 dyskami podpietymi pierwsza partycja 2 dysku wpiepsza mi sie jako D a jak zainstaluje tylko z jednym dyskiem to 2 dysk dopisuje sie na koncu.

Co do niewidoczności katalogów to tylko ntfs i hasla co pod linuxem bedzie szło raczej obejsc
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości