• Ogłoszenie:

problem z myszką

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

problem z myszką

Postprzez j0asia 10 Kwi 2006, 23:07

reklama
Mam problem z myszką.Chodzi o to, żeby zwiększyć klasę dokładności w ustawianiu czułości myszki.
Sterowniki myszki pozwalają na ustawienie jednego z kilku poziomów czułosci (szybkości wskaźnika) myszki. Przeważnie mamy do wyboru około 10 róznych. U mnie drugi jest za wolny, a trzeci za szybki. Jak ustawić pośredni?
Próbowałam instalować sterowniki do innych myszek - nie pomaga. Sterowniki windowsowskie również. W rejestrze jest około 20 parametrów związanych z ruchem myszki.
Może wie ktoś, które odpowiadają za szybkość w kierunkach X i Y?
Albo znacie taki typ myszki, do której sterowniki zawierają większą różnorodność ustawień czułości.
Za wszelką pomoc będę wdzięczna :).
Death is like a postcard because you never know when it come.
j0asia
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 08 Cze 2005, 19:16



Postprzez Mike 10 Kwi 2006, 23:48

j0asia
Napisz jaka to mysz (firma i model)
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez Interclude 11 Kwi 2006, 09:14

Ja bym tam na twoim miejscu napoczątku sprawdził czy nie włączyłaś sobie opcji przyspieszenia kursora. Sterowniki raczej nie mają tutaj nic do gadania. Panel Sterowania -> Mysz -> Ruch i tam jeśli masz zaznaczone przyspieszenie kursora to je odznacz. Na wszystkich komputerach domyślne ustawienie to polowa skali. Jest taka sytuacja ze moze wydawać Ci sie ,że ruch jest za wolny bo wczesniej działas na szybszym. Popracujesz 20 minut i wszystko wróci do normy.
Awatar użytkownika
Interclude
~user
 
Posty: 59
Dołączenie: 05 Mar 2006, 11:40
Miejscowość: mam to wiedzieć?



Postprzez j0asia 11 Kwi 2006, 23:22

A4 Tech OPTO 325 (WOP 35)

[ Dodano: Dzisiaj o 21:35 ]
Przyspieszenie oczywiście jest wyłączone, ale to jest podstawowa sprawa. U mnie da się je tylko właczyć i wyłaczyć. Dobrze byłoby umiec ustalić sobie wartość tego przyspieszenia. To można zmienić w rejestrze, ale nie wiem które parametry za to odpowiadają. Minimalne przyspieszenie rozwiązałoby problem, aczkolwiek to, które się włacza po zaznaczeniu tej opcji jest o kilka rzędów za duże jak dla mnie. :)
Death is like a postcard because you never know when it come.
j0asia
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 08 Cze 2005, 19:16



Postprzez finit0 12 Kwi 2006, 15:11

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie RegShot-a
skanuje on system przed (np: instalacją programu, gry, zmianą ustawień systemu) przycisk "1st shot", i po (przycisk "2nd shot). Potem następnie porównuje się oba zrzuty (przycisk "cOmpare") i po porównaniu wpisów "przed" i "po" otrzymujesz wynik, w którym są wyświetlane informacje nt:
1 ) Dodanych kluczy/wartości
2 ) Usuniętych kluczy/wartości
3 ) Zmienionych kluczy/wartości

Wystarczy teraz zmienić ustawienie myszki, zrobić zrzut, przywrucić ustawienia myszki i zrobić drugi zrzut. Teraz będziesz wiedziała, które klucze/wartości są odpowiedzialne za kursor i wystarszy tylko ustawić daną wartość pomiędzy nimi.

Posiada on też opcję wyświetlenia wyniku w txt lub HTML-u (taki wodotrysk).
Loading kernel ...100 %
Awatar użytkownika
finit0
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 08 Lut 2006, 14:18
Miejscowość: Polska->Łódź
Pochwały: 6




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości